Remont czas zacząć!!!

czyli nasza walka z przyczepą...
Tomasz.W93
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 8 kwie 2021, 22:19

Remont czas zacząć!!!

Postautor: Tomasz.W93 » niedziela, 13 cze 2021, 00:02

Po długich poszukiwaniach i zawodach w końcu nadszedł ten dzień! Kilka dni temu odpuściłem całkowicie temat zakupu przyczepki. Chciałem poczekać do zimy i wtedy wrócić do poszukiwań. Jednak wczoraj coś mnie tknęło wejść na olx-a a tu nowe ogłoszenie. Zadzwoniłem pogadałem z bardzo miłym Panem, a dzisiaj pojechałem obejrzeć. Miałem niedaleko, 80 km, więc nic nie traciłem, w stosunku do wypadu do Krakowa gdzie zawiodłem się po całości. Konkretny sprzedający, cena i nie najgorszy stan, a zwłaszcza zawieszenie od Żuka przekonały mnie do tej konkretnej cepki. W najbliższy czwartek planuję przywieść swoją wymarzoną budkę, jednak póki co nie o własnych siłach. Konkretnie mówiąc rama nie jest skręcona z kabiną, a sama buda ma niewielkie uszkodzenie dachu. I tu ma do was forumowicze kilka pytań. Dach jest lekko załamany i pęknięty. Wiem wiem jak to brzmi, też uznałem się za wariataże chcę coś takiego oglądać ale po oględzinach pomysły same przyszły do głowy, ale wracając do moich pytań.
Jak myślicie, czy wklejenie w przetłoczenia dachu drewnianych kantówek lub rur jest dobrym pomysłem do usztywnienia dachu?
Drugi temat to czy podklejenie zwykłą matą szklaną z góry i z dołu laminatu będzie działało, czy lepiej tylko od spodu a z zewnątrz jakimś innym specyfikiem?
Stary klej i resztki gąbki wystarczy zedrzeć szlifierką mimośrodową i papier 100?
I jakich śrub użyć do połączenia podwozia z nadwoziem?
Zdjęć póki co nie mam ponieważ zaaferowany nawet o tym nie myślałem. Jak tylko będzie stała u mnie w lub przed garażem od razu wrzucę całość, a przede wszystkim felerny dach.
Skoda Octavia 2 FL 1.8 TSI 4x4, 2010
Daewoo/FSO Lanos 1.5 8v, 1998
Tema 23,60 BOX, 2018
(Niewiadów N126e, 1987)
Ex:
BMW E46 320D, 2001

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Remont czas zacząć!!!

Postautor: Murano » niedziela, 13 cze 2021, 07:14

Wszystkie te tematy drążymy od prawie 15 lat. Nic się nie zmieniło w konstrukcji niewiadówek więc wszystko co znajdziesz po użyciu lupy będzie aktualne a czytając wątki remontowe zdobędziesz dodatkową wiedzę, która przyda się przy remoncie przyczepki i pozwoli uniknąć błędów, o których piszą koledzy.
Gratulacje z powodu zakupu i powodzenia.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości