Tabliczka znamionowa do N250C czy była?

czyli rama, układ jezdny i zaczepy...
lleon3
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 28 sie 2014, 03:16

Tabliczka znamionowa do N250C czy była?

Postautor: lleon3 » wtorek, 24 lip 2018, 23:03

Hej.

Kupiłem w maju niewiadówkę N250C i nie ma ona ani tabliczki znamionowej, ani śladu po niej na dyszlu. W necie jak szukałem po zdjęciach to też nie znalazłem żadnego, na którym tabliczka by była.
Wyjeżdżam niedługo na wyprawę po 7 krajach (ok 5000-6000km) i zabezpieczam się przed jakimikolwiek prowokacjami z mojej strony by prawo w tych państwach nie miało do mnie zastrzeżeń.

Taka tabliczka była oryginalnie w N250C czy nie?

Awatar użytkownika
bania
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2016, 21:53
Lokalizacja: Puławy City

Re: tabliczka znamionowa do N250C czy była?

Postautor: bania » środa, 25 lip 2018, 10:22

Oczywiście, że była na dyszlu, do tego wewnątrz była też naklejka z numerami, tylko często ulegała zniszczeniu. Legalnie to tylko diagnosta Ci może nową nabić.
N-260

sookinsyn

Re: tabliczka znamionowa do N250C czy była?

Postautor: sookinsyn » środa, 25 lip 2018, 10:43

Poszukaj na allegro użytkownika Pan Rolnik. Powinno załatwić sprawę :)

lleon3
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 28 sie 2014, 03:16

Re: tabliczka znamionowa do N250C czy była?

Postautor: lleon3 » czwartek, 26 lip 2018, 02:13

Tabliczkę już mam - zapobiegawczo kupiłem razem z naklejkami PREDOM-PRESPOL i N250C.

Chcę iść do wydziału komunikacji po papier dla diagnosty o wyrobienie tabliczki zastępczej. Może się uda, że na tej nabije, jeśli nie to trudno. Chcę to mieć zrobione dobrze, legalnie i stąd było moje pytanie do was, bo nigdzie przykładowych zdjęć w necie nie znalazłem.

Jeśli wiecie gdzie, bo naprawdę nie ma śladu po tabliczce na całej rurze, ani dziurek, ani nitów. Nic to, proszę napiszcie w jakim miejscu na dyszlu powinna być tabliczka?
Po prawej stronie czy po lewej, bliżej dyszla czy przyczepy? Mile widziane choćby jedno małe zdjęcie czy link do strony żeby to zobaczyć.


Moja przyczepka jest z 1979 roku na cytrynkach nie mam lepszego zdjęcia przy sobie.

Byłbym rad za podesłane fotki lub dokładne miejsce.

Obrazek

Awatar użytkownika
bania
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2016, 21:53
Lokalizacja: Puławy City

Re: tabliczka znamionowa do N250C czy była?

Postautor: bania » czwartek, 26 lip 2018, 17:52

Po prawej stronie na dyszlu (stojąc za przyczepą) w połowie długości pomiędzy zaczepem a paką, później dorzucę zdjęcie.
N-260

lleon3
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 28 sie 2014, 03:16

Re: tabliczka znamionowa do N250C czy była?

Postautor: lleon3 » piątek, 27 lip 2018, 04:58

Dzięki za info o miejscu tabliczki.

Zestaw prawie gotowy. Brakuje jeszcze kilku detali no i tej tabliczki, ale już prawie, prawie ... ;)

Obrazek

Rozumiem, że tabliczka musi być dogięta kształtem do profilu rury dyszla? Bo w n126e mam płaski profil i tak samo tabliczkę i chyba tez jest jakoś w połowie długości, na pewno po prawej.

Swoją drogą zastanawia mnie cały czas, dlaczego na całej powierzchni rury dyszla nie ma ani jednej dziurki po nicie, tylko wybity numer VIN na jej górze?

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Tabliczka znamionowa do N250C czy była?

Postautor: RAFALSKI » piątek, 27 lip 2018, 15:01

Nie mam co prawda wiedzy o tych niewiadkach ale to co piszesz...
lleon3 pisze:Moja przyczepka jest z 1979 roku

lleon3 pisze:dlaczego na całej powierzchni rury dyszla nie ma ani jednej dziurki po nicie

...przypomina mi moją N-127 z '77 roku, w której tabliczki w ogóle nie było od nowości i naklejali jedynie naklejkę. Ja też nie miałem żadnych śladów na dyszlu i po jakimś czasie doszedłem, że po prostu nie zakładali tabliczek.
Ja jednak dołożyłem (Blacha od Pana Rolnika ;) ) we własnym zakresie bo weź tu wytłumacz młodemu gliniarzowi, że oryginalnie nie było...

lleon3
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 28 sie 2014, 03:16

Re: Tabliczka znamionowa do N250C czy była?

Postautor: lleon3 » piątek, 27 lip 2018, 20:59

Dziękuję za odpowiedzi. Też jestem zdania że stare nie miały tabliczki tylko ewentualnie naklejkę gdzieś w środku ale to tylko moje domysły.


Wróć do „Podwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości