Oklejanie szyb

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Oklejanie szyb

Postautor: NIL2 » niedziela, 31 sie 2014, 00:13

Wzorem poprzedniej N-ki kupiłem najtańszą na Allegro folię przyciemnianą ,, lustro weneckie "i wykleiłem szyby z tyłu i boczną od kuchenki . Przed oklejaniem musiałem wyjąć szyby ; o ile z małą boczną nie ma problemu bo ścianka jest prosta i wystarczy zdjąć plastikową nakładkę z jednej strony to do wyjęcia tylnej trzeba dodatkowo wyjąć z listwy kawałek paska z listwy i wykręcając 2 wkręty lekko odchylić listwę bo inaczej szyba nie wyjdzie z prowadnicy a na siłę może pęknąć. Moja N-ka ma podwójne szyby więc wewnętrzna jest prosta i idealnie można nakleić po całości.Efekt zaje-fajny ; super odbija promienie słoneczne i nie potrzeba zasuwać zasłonek przed ciekawskimi samemu mając widok na to co się dzieje za oknem ; ciekawostką jest to , że nawet w nocy jak stoimy w oświetlonym terenie to nawet jak pali się w przyczepie niezbyt intensywne światło to też prawie nic nie widać z zewnątrz. Trochę miałem obawy co się stanie jak dostanie temperatury ale w Chorwacji mieliśmy przez 2 dni nawet 41 - 42 w cieniu ! i absolutnie nic się nie stało.
Polecam - super sprawa.
Załączniki
1129.JPG
1194.JPG

naal

Re: Oklejanie szyb

Postautor: naal » niedziela, 31 sie 2014, 07:46

No i chyba trochę wytrzymałość wzrasta.

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Oklejanie szyb

Postautor: NIL2 » niedziela, 31 sie 2014, 16:43

naal pisze:No i chyba trochę wytrzymałość wzrasta.

Może ? ale przy podwójnej to chyba nie ma znaczenia ; to jest mikronowa grubość , nakłada się na mokro zwilżając szybę przed położeniem wodą z płynem i wyciska specjalną packą - strasznie upierdliwa robota ale jak się uda to efekt jest zaje-fajny i praktyczny aż się zdziwiłem jak odbija ciepło na odległości kilkunastu centymetrów od szyby na zewnątrz ma się uczucie jakby była włączona farelka :lol: a w środku na stoliku przy pełnym słońcu na szybę jest chłodniej niż przedtem z zasłonkami.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Oklejanie szyb

Postautor: Fiacior75 » niedziela, 17 gru 2017, 16:11

Czy jeszcze ktoś z Fanklubowiczów oklejał szyby ? Tak sobie myślę, że może szyby wieloryba okleić????? Tylko nie wiem jak sie do tego zabrać z której strony okleić , do której krawędzi, jaką folie kupić ,jak to nałożyć ...... itp. ktoś coś doradzi?
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Oklejanie szyb

Postautor: WB55 » niedziela, 17 gru 2017, 17:12

W mojej bylej pieknej tez przyciemnilismy szyby.Byla to decyzja spontaniczna po wizycie w nowym Knausie na kempingu Diabla gora.Bedac juz na kempingu Echo w Zwierzyncu kupilem falie na aledrogo z dostawa do Sandomierza kemping Browarny.Pierwsza poszla szyba kuchenna bez demontazu,wyszlo super.Potem byl zlot w Sielpi i nie bylo czasu na oklejenie reszty.Nastepne szyby okleilismy juz po powrocie razem z Bogusia bez ich demontazu.Praca latwa do wykonania w dwie osoby .Co do trwalosci takiego rozwiazania to polecam wszystkim,
ani slonce ani niskie temperatury nie wplynely na takie rozwiazanie.Polecam.

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Oklejanie szyb

Postautor: NIL2 » niedziela, 17 gru 2017, 17:52

Witam ; jako ,że trochę czasu już minęło od oklejenia szyb to muszę przyznać , że patent się sprawdza w 100% , przyczepka była zarówno w Chorwacji jak i zaliczyła 2x Grecję w lipcu przy sakramenckich upałach i nic się nie marszczy ,bąbluje , odłazi , blednie itp. obie szyby wyglądają jak by były oklejone przed chwilą .
Załączniki
100_7715.JPG

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Oklejanie szyb

Postautor: andslu58 » niedziela, 17 gru 2017, 18:28

Możesz podać namiar na tę folię? Chyba też się skuszę do mojej zapiekanki... Chyba, że może to być jakakolwiek tego typu folia np. taka http://allegro.pl/folia-do-szyb-okien-l ... 38990.html

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Oklejanie szyb

Postautor: Fiacior75 » niedziela, 17 gru 2017, 18:52

NIL2 pisze:Witam ; jako ,że trochę czasu już minęło od oklejenia szyb to muszę przyznać , że patent się sprawdza w 100% , przyczepka była zarówno w Chorwacji jak i zaliczyła 2x Grecję w lipcu przy sakramenckich upałach i nic się nie marszczy ,bąbluje , odłazi , blednie itp. obie szyby wyglądają jak by były oklejone przed chwilą .

A powiedz mi do której krawędzi okleiłeś szyby bo nie bardzo widze na zdjeciu.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

sookinsyn

Re: Oklejanie szyb

Postautor: sookinsyn » niedziela, 17 gru 2017, 19:06

My też mamy oklejone już 3 rok. Patent ok, ale nie wycisnąłem dokładnie wody i po pierwszej zimie jedno okno do poprawy. Nie sciagałem szyb. Tak jak kolega pisał, zwykła folia z allegro za kilkanaście złotych, woda z płynem do naczyń w spryskiwaczu i duuużo cierpliwości. Nie wiem jak u innych, ale ja musiałem przyciąć folię do granic płaskiej powierzchni, w naroznikach brzydko się łamała i paskudnie to wyglądało. Folię docinałem tak, że na mokrą szybę od zewnątrz przylozyłem z grubsza dociety kawałek, potem docinałem już idealnie, następnie spryskiwałem od środka szybę wodą z płynem do naczyń, odklejałem zabezpieczenie folii i przykladalem na szybę. Dopóki nie wycisniesz wody z pomiędzy szyby i folii, możesz ją delikatnie przesuwać i ustawiać. Potem taką plastikową szpachelką która jest w komplecie z folią, usuwasz wodę w kierunku od środka do zewnątrz. Nadmiar wody z rogów usuń ręcznikiem papierowym, żeby brzegi się dobrze doklejały. Godzina roboty na okno.

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Oklejanie szyb

Postautor: NIL2 » poniedziałek, 18 gru 2017, 15:15

Bułg.2 225.jpg
Folia może być najtańsza byle wymiar był na szybę ; najpierw przymiarka , potem docinka i klejenie od wewnątrz szyby !!! ; na podwójnych szybach jest łatwiej bo wewnętrzna jest prosta , na pojedynczych trzeba pominąć ( zostawić pasek w koło niezaklejony ) bo się pomarszczy i lipa ; przyciemnianie jak najmniejsze do 30% może być .Wyjmowałem szyby bo jest wtedy łatwiej ; można położyć na kocyku na płaskim stole i łatwiej się wyciska ; ja oleiłem tylko tył i boczną nad kuchenką ale jak ktoś chce to może wykleić wszystkie . Na pojedynczych szybach musi być tak jak miałem oklejone w E ( fotka powyżej )

Samoogon

Re: Oklejanie szyb

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 18 gru 2017, 15:19

A próbował ktoś malować? Są a przynajmniej kiedyś były takie spraje do przyciemniania lamp, w agrotuningu było to kiedyś modne.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Oklejanie szyb

Postautor: Zielony » poniedziałek, 18 gru 2017, 15:25

Samoogon pisze:A próbował ktoś malować? Są a przynajmniej kiedyś były takie spraje do przyciemniania lamp, w agrotuningu było to kiedyś modne.

Może być problem z równomiernością położenia sprayem. Lampy to stosunkowo niewielka powierzchnia, która nie musi być idealnie zrobiona. A szybę widzi się cały czas ;)

NIL2 pisze:Folia może być najtańsza byle wymiar był na szybę ; najpierw przymiarka , potem docinka i klejenie od wewnątrz szyby !!! ; na podwójnych szybach jest łatwiej bo wewnętrzna jest prosta , na pojedynczych trzeba pominąć ( zostawić pasek w koło niezaklejony ) bo się pomarszczy i lipa ; przyciemnianie jak najmniejsze do 30% może być .Wyjmowałem szyby bo jest wtedy łatwiej ; można położyć na kocyku na płaskim stole i łatwiej się wyciska ; ja oleiłem tylko tył i boczną nad kuchenką ale jak ktoś chce to może wykleić wszystkie . Na pojedynczych szybach musi być tak jak miałem oklejone w E ( fotka powyżej )

Kurczę, szczerze mówiąc to na "e" nie wygląda to zbyt dobrze przez obramówkę... Trzeba będzie pomyśleć :/

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Oklejanie szyb

Postautor: NIL2 » wtorek, 19 gru 2017, 08:52

Obojętnie czy N czy E to na pojedynczych szybach inaczej się nie da i będzie tak wyglądać ale swoje zadanie spełni ; ideałem do wyklejania jest podwójna bo ta wewnętrzna jest prosta ; co do malowania to byłbym ostrożny bo nawet jak się uda to jednak jest lakier i przy nasłonecznieniu może się zwijać i odłazić a nawet jak nie to nie chodzi tu o przyciemnianie ale o nienagrzewanie wnętrza zwłaszcza stolika a przy pomalowaniu na ciemno będzie jeszcze bardziej nagrzewało ! Lustro jest idealne bo poza swoim głównym zadaniem jeszcze daje ten komfort , że ciekawscy w dzień nic nie widzą w przyczepie nawet na uchylonych oknach ( w nocy przy zapalonym oświetleniu wewnątrz widać).

Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 314
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2013, 01:47
Lokalizacja: WSC

Re: Oklejanie szyb

Postautor: tomtoy » wtorek, 19 gru 2017, 12:36

Fiacior75 pisze:Czy jeszcze ktoś z Fanklubowiczów oklejał szyby ? Tak sobie myślę, że może szyby wieloryba okleić????? Tylko nie wiem jak sie do tego zabrać z której strony okleić , do której krawędzi, jaką folie kupić ,jak to nałożyć ...... itp. ktoś coś doradzi?

Zerknij sobie w moim wątku na 6 i 7 stronie, może w ten sposob ;)
Załączniki
z Tomka telefonu 130.jpg

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Oklejanie szyb

Postautor: tantalos » sobota, 13 sty 2018, 17:41

NIL2 pisze:Bułg.2 225.jpgFolia może być najtańsza ... ( fotka powyżej )

Na zdjęciu zapiekanka wygląda jakby miała zamiast trumy kozę :) komin 150 i kłęby dymu :lol:


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości