Oświetlenie zewnętrzne

czyli ściany, okna, wykładziny ...
grzesiek0

Oświetlenie zewnętrzne

Postautor: grzesiek0 » niedziela, 12 kwie 2015, 12:49

Jako że powoli kompletuje graty do oświetlenia zewnętrznego zastanawiam się czy są jakieś wytyczne odnośnie montażu.
Chodzi o wysokość na jakiej ma być oświetlenie zamontowane oraz odległości poszczególnych świateł od siebie.
Macie może wiedzę w tym temacie.

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Oświetlenie zewnętrzne

Postautor: pawko » poniedziałek, 13 kwie 2015, 12:30

Jeśli chodzi o wytyczne "ustawowe" to nie mam bladego pojęcia, ale jeśli idziesz w oryginalne lampki to mogę pomierzyć jak zamontowałem je w swojej N132
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Oświetlenie zewnętrzne

Postautor: zoja » poniedziałek, 13 kwie 2015, 20:13

Wszystko co dotyczy świateł i nie tylko jest uregulowane w rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Światła to rozdział 3 i załącznik 6, a tekst rozporządzenia w załączniku
Załączniki
WT pojazdów pdf.pdf
(990.87 KiB) Pobrany 302 razy

grzesiek0

Re: Oświetlenie zewnętrzne

Postautor: grzesiek0 » poniedziałek, 13 kwie 2015, 22:07

pawko pisze:Jeśli chodzi o wytyczne "ustawowe" to nie mam bladego pojęcia, ale jeśli idziesz w oryginalne lampki to mogę pomierzyć jak zamontowałem je w swojej N132


W oryginale nie będzie. Lampy będą coś na wzór tych:
http://allegro.pl/lampa-zespolona-tylna-diodowa-w18ud-led-i5234674854.html
Niedaleko roboty mam sklep z częściami do przyczep i lawet i raczej tam będę brał.
Najbardziej interesują mnie odległości lampy zespolonej od światła przeciwmgłowego,czy jest jakaś minimalna odległość między nimi oraz wysokość umieszczenia przednich lamp pozycyjnych.

zoja pisze:Wszystko co dotyczy świateł i nie tylko jest uregulowane w rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Światła to rozdział 3 i załącznik 6, a tekst rozporządzenia w załączniku


A ja myślałem, że gotowe rozwiązanie dostanę, a tu masz rozporządzenie. :lol:

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5516
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Oświetlenie zewnętrzne

Postautor: kooba » poniedziałek, 13 kwie 2015, 23:57

grzesiek0 pisze:A ja myślałem, że gotowe rozwiązanie dostanę, a tu masz rozporządzenie. :lol:

No i jest w rozporządzeniu jak byk, załącznik nr 6:
- jeżeli jest jedno światło, powinno być umieszczone po lewej stronie lub pośrodku pojazdu; jeżeli są dwa światła - po obu stronach pojazdu
- dla samochodów ciężarowych, terenowych o dmc powyżej 12 t (kat.N G) dopuszcza się największą wysokość 1200 mm
- nie bliżej niż 100 mm od światła hamowania „stop”

grzesiek0

Re: Oświetlenie zewnętrzne

Postautor: grzesiek0 » wtorek, 14 kwie 2015, 06:49

kooba pisze:
grzesiek0 pisze:A ja myślałem, że gotowe rozwiązanie dostanę, a tu masz rozporządzenie. :lol:

No i jest w rozporządzeniu jak byk, załącznik nr 6:
- jeżeli jest jedno światło, powinno być umieszczone po lewej stronie lub pośrodku pojazdu; jeżeli są dwa światła - po obu stronach pojazdu
- dla samochodów ciężarowych, terenowych o dmc powyżej 12 t (kat.N G) dopuszcza się największą wysokość 1200 mm
- nie bliżej niż 100 mm od światła hamowania „stop”


To nazywa się "podane na tacy" :D


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości