Klin ozdobny, zardzewiałe śruby, rączki manewrowe

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Awatar użytkownika
fif91pl
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2015, 16:25
Lokalizacja: SZCZECIN

Klin ozdobny, zardzewiałe śruby, rączki manewrowe

Postautor: fif91pl » sobota, 23 maja 2015, 14:34

Mam pytanie odnośnie wymiany klina ozdobny i zardzewiałych śrub.

Zarówno z tyłu jak i z przodu przyczepy klin zabezpieczony jest metalową blaszką, która jest zapewne odpowiedzialna za to by klin nie wyśliznął się z listew. Przypuśćmy, że zamontuję nowy klin, to co wtedy z tymi blaszkami jak je ewentualnie wprowadzić na stare miejsce? Czy jakoś może inaczej zabezpieczyć końcówki listew?

Kolejne pytanie mam odnośnie zardzewiałych śrub. Muszę zamontować nowe plastikowe zakończenia listew okiennych, niestety stare śruby zardzewiały i ciężko je wykręcić, gdyż po prostu rowki się kruszą, czy jest jakiś sposób na takie coś??
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 maja 2015, 00:14 przez fif91pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Škoda Fabia Combi 2017
n126e 1991

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Klin dekoracyjny, zardzewiałe śruby

Postautor: tomcat » niedziela, 24 maja 2015, 21:38

Ja wymieniłem kliny na nowe i żadnych blaszek nie stosowałem.Zostawiłem tylko trochę dłuższe końcówki jako margines na wypadek "pracy" klina pod wpływem temperatury.Wg mnie klin siedzi tak dobrze na swoim miejscu,że dodatkowe zabezpieczenie nie jest potrzebne.
Co do tych zardzewiałych i objechanych śrub to masz kłopot.Jeśli chcesz wymienić plastikowe końcówki na nowe to poświęć stare i połam je,a następnie spróbuj chwycić uczciwie za łeb śruby np.kombinerkami i próbuj odkręcać.Ja przy demontażu listew aluminiowych część śrub musiałem rozwiercać,ale to już ostateczność.

naal

Re: Klin dekoracyjny, zardzewiałe śruby

Postautor: naal » poniedziałek, 25 maja 2015, 01:29

Dobrze gada.

Jeśli śruba konkretnie zardzewiała, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że drewno pod spodem oberwało od wody. Wtedy nie wykręcisz, bo zakleszczone, ale spróbuj wyrwać, jak gwoździa. U mnie dawało rade z listawami okiennymi w ten sposób. Bez żadnych problemów pozbyłem się kilkunastu takich wkrętów.

Awatar użytkownika
fif91pl
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2015, 16:25
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Klin dekoracyjny, zardzewiałe śruby

Postautor: fif91pl » poniedziałek, 25 maja 2015, 20:02

dzięki za odpowiedź!

ze śrubami wyszło okey, okazało się, że tylko na zewnątrz były skorodowane

Jeżeli chodzi o klin to popróbuję, jeszcze muszę znaleźć dobry sposób na sprawne umieszczenie jego w listwie.
Tak przy okazji jeszcze mam pytanie, zamontowałem nowe rączki manewrowe i mam problem z zaślepkami na śruby z zewnętrzej strony przyczepy, jest na to jakiś sposób?
Škoda Fabia Combi 2017
n126e 1991

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Klin dekoracyjny, zardzewiałe śruby

Postautor: reflexes » poniedziałek, 25 maja 2015, 20:21

Ja swojego klina też nie mocowałem i zasadniczo myślę, że nie ma sobie czym zawracać głowy. Nie ma takiej opcji żeby to wypadło czy cokolwiek się z tym stało.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Klin dekoracyjny, zardzewiałe śruby

Postautor: tomcat » poniedziałek, 25 maja 2015, 21:33

A jaki to problem,bo nie napisales??? :?:

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klin dekoracyjny, zardzewiałe śruby

Postautor: Mobil-Zasada » poniedziałek, 25 maja 2015, 22:45

Pewnie ze wsadzeniem na swoje miejsce zaślepek? Ciężko jest. Najlepiej czymś to zrobić. Np rękojeścią śrubokrętu albo coś...
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

Awatar użytkownika
fif91pl
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2015, 16:25
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Klin dekoracyjny, zardzewiałe śruby

Postautor: fif91pl » wtorek, 26 maja 2015, 00:10

Masakrycznie ciężko te zaślepki założyć, wygląda to kat jakby plastik nie był odpowiednio spasowany, no nic, jutro pokombinuję :)
Škoda Fabia Combi 2017
n126e 1991

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klin ozdobny, zardzewiałe śruby, rączki manewrowe

Postautor: vvarrior » wtorek, 26 maja 2015, 01:06

Podgrzej zaślepki w ciepłej wodzie bo rzeczywiście są jak by nie od tego;).
Przerabiałem to kilka tygodni temu. Dobijałem delikatnie przez kawałek drewna i dwie załatwiłem bo pękły. Wsadziłem do ciepłej wody i potem klocek, jedno puknięcie i wskoczyły.
Co do klina to ta sama metoda. Sam klin do gorącej wody na listwy wodę z płynem do mycia naczyń i szło.
Ja zaryzykowałem i klina nie wciągałem po długości a jak był ciepły i plastyczny rozciągałem na tyle że wchodził w listwę od góry. Ważne żeby same listwy dobrze oczyścić z brudu przed montażem.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Klin dekoracyjny, zardzewiałe śruby

Postautor: pawko » wtorek, 26 maja 2015, 01:59

fif91pl pisze:Masakrycznie ciężko te zaślepki założyć, wygląda to kat jakby plastik nie był odpowiednio spasowany, no nic, jutro pokombinuję :)


Kurcze, nie miałem z tym najmniejszego problemu. Rączki kupowałem u Dariusa, przykładasz zaślepkę, przykładasz do niej jakiś mały kołeczek drewniany, ja przyłożyłem chyba jakiś mały przedłużany klucz nasadowy (6mm), jedno stuknięcie niedużym młotkiem i zaślepka wskakuje na swoje miejsce i trzyma się bardzo dobrze, paluchami jej nie wyskubiesz.
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klin ozdobny, zardzewiałe śruby, rączki manewrowe

Postautor: vvarrior » wtorek, 26 maja 2015, 04:00

Moje też od Dariusa ;)choć niby o tym nie wiem;) bo to był prezent ale widać że albo seria albo temperatura ma tu znaczenie.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
fif91pl
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2015, 16:25
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Klin ozdobny, zardzewiałe śruby, rączki manewrowe

Postautor: fif91pl » wtorek, 26 maja 2015, 12:56

Moje od Dariusa :) zaraz, spróbuję za pomocą kołeczka i młoteczka :) Jeszcze czeka mnie wymiana rączki pod zlewem, ale najpierw muszę wypędzić stamtąd wszystkie pająki :D
Škoda Fabia Combi 2017
n126e 1991

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Klin ozdobny, zardzewiałe śruby, rączki manewrowe

Postautor: tomcat » środa, 27 maja 2015, 21:04

Ja też mam od Dariusa;na osiem tylko jedna stawiała opór.Podobnie jak koledzy dobijalem je :D

Awatar użytkownika
fif91pl
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2015, 16:25
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Klin ozdobny, zardzewiałe śruby, rączki manewrowe, odbla

Postautor: fif91pl » piątek, 29 maja 2015, 12:07

Kolejne pytanko tutaj, żeby nowego wątku nie zakładać. Na mojej przyczepce po bokach zaczepione są oryginalne odblaski, chciałbym je jednak wymienić,gdyż białe plastikowe obramowanie się kruszy a przy myciu myjką ciśnieniową jeden taki odblask mi odpadł :D . Jak one są umocowane? bo z tego co zauważyłem nie ma tam śruby, mogą być one po prostu przyklejone?
Ostatnio zmieniony sobota, 30 maja 2015, 01:29 przez fif91pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Škoda Fabia Combi 2017
n126e 1991

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Klin ozdobny, zardzewiałe śruby, rączki manewrowe

Postautor: reflexes » piątek, 29 maja 2015, 12:40

Oryginalnie są na śrubkach ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby nowe przykleić, byle było szczelnie.


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości