zwiększenie sztywności podłogi w n126n

czyli ściany, okna, wykładziny ...
piotr_b
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 00:02

zwiększenie sztywności podłogi w n126n

Postautor: piotr_b » niedziela, 26 lip 2015, 18:28

Witam
Chciałbym w tym wątku zastanowić się nad zwiększeniem sztywności podłogi. Wykonałem remont przyczepki. Przykleiłem do ścian i sufitu sandwich-a składającego się z 1cm styropianu sklejonego z ekranem zagrzejnikowym- klejenie na pianie z pistoletu z dociskiem- mocno trzyma lepiej niż na polimerowym. Przyklejona została wykładzina podłogowa remontowa dlatego że jest lekka. Odchyliłem wykładzinę podłogową sklejka nie jest zgniła minimalnie przebarwiona w jednym miejscu przy oknie- kiedyś było popękane- sucha plama - brak wilgoci, ale na środku podłoga się ugina i strzela, a ja chciałbym zastosować panele podłogowe. Co myślicie jak bym przewiercił podłogę w środku( w odstępach co 30 cm ) gdzie się chodzi i wprowadził pianę wężykową z charakterystyką wysokoprężną. Czy zwiększy to sztywność podłogi. Czy da się zastosować panele podłogowe?
Na pewno zwiększy to izolacyjność poziomą, co z resztą nie wiem

Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: zwiększenie sztywności podłogi w n126n

Postautor: Shadow69 » niedziela, 26 lip 2015, 19:18

Jak masz kombinować z pianką, a podłoga już się ugina i trzeszczy (nie wiesz jak to pod spodem wygląda, z góry może być suche, a od spodu grzyb zjada) to lepiej wywalić wszystko, i zrobić nową podłogę.
Możesz sobie dać co tylko ci będzie odpowiadało, zarówno pod względem grubości jak i materiału.
Ponadto, polecam zrobić dodatkowe ocieplenie podłogi, naprawdę warto.

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: zwiększenie sztywności podłogi w n126n

Postautor: BobBudowniczy » niedziela, 26 lip 2015, 22:08

Ktoś kiedyś dał panele podłogowe i żałował reflex?karolus? Teraz nie pamiętam.poszukaj wykonawcę i zapytaj czemu to rozwiązanie nie sprawdziło się.

Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: zwiększenie sztywności podłogi w n126n

Postautor: reflexes » czwartek, 30 lip 2015, 11:10

reflex

Jeżeli chodziło Ci o mnie to faktycznie ja położyłem panele i to z odzysku ale nie przypominam sobie żebym tego jakoś strasznie żałował. :lol:

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: zwiększenie sztywności podłogi w n126n

Postautor: Karolus » czwartek, 30 lip 2015, 21:52

A ja żałuję strasznie. Ponieważ...
1. Waga
2. Woda
3. Pęcznienie
4. Rozchodzenie się
5. Nierównomierne uginanie się...

I jeszcze parę by się znalazło - to te główne...

A cepa - to cepa, a nie salon z kominkiem i beton pod nimi....


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości