Kratka wentylacyjna drzwi 126E

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: andslu58 » sobota, 26 sie 2017, 09:23

Nie znalazłem podobnego tematu więc klikam tutaj w temacie rzeczonej kratki. W moich pracach remontowych dotarłem do momentu konieczności wymiany wykładziny drzwi wejściowych ( poprzednik wykonał remont ale postanowiłem pozmieniać to i tamto) - i stanąłem na etapie kratki... U mnie kratka wygląda tak Obrazek
Nie wiem czy to rozwiązanie oryginalne, ale postanowiłem roznitować ją jak już zacząłem zabawę , oczyścić ją a może wymienić na inną? I tutaj zaskoczenie. Wymiar kratki to 13,5cm x 26,5 cm i mieści się ona jak widać we wgłębieniu dedykowanym dla niej.Jak próbuję znależć inną nową w sieci by np. wymienić tę na plastikową to różnica w rozmiarach jest taka, że do wnęki widocznej się nie mieści pasownie a jeżeli chcieć zamontować poza gabarytami wnęki to znowu wg mnie kratka powinna być i szersza i dłuższa
Obrazek
Jak rozwiązaliście to w swoich zapiekankach ? Wygląda na to, że trzeba będzie chyba zostać przy rozwiązaniu już zastanym zmieniając raczej to nitowanie na wkręty nierdzewne. Tak na marginesie nie ma tam żadnej siatki w środku chroniącej przed dostępem owadów i chyba trzeba będzie coś wkleić...

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: Murano » sobota, 26 sie 2017, 10:05

Kratka w zapiekance u ciebie jest oryginalna i raczej nic nie wykombinujesz. Wyczyścić, włożyć siatkę i zamontować ponownie. Ostatnio właśnie paru kolegów szuka takiej kratki bo ciężko o nią.

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: andslu58 » sobota, 26 sie 2017, 11:36

No i wszystko jasne. Dzięki!

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 31 sie 2017, 12:10

Z tą kratką to jest ciekawa sprawa.
Niedawno chciałem kupić u Dariusa nową plastikową kratkę "zapiekankowego" typu i dowiedziałem się, że nigdy takie nie były produkowane. Podobno były tylko te aluminiowe a plastikowe dostępne są tylko do eNki. Trochę mi się to nie zgadza bo jestem niemal pewien, że kilka lat temu widziałem właśnie na stronie Dariusa dwie kratki i obie plastikowe. Jedna była wyraźnie bardziej kwadratowa i podpisana jako kratka do 126e/d a druga bardziej prostokątna do 126n :? Pamiętam to dość dokładnie ale oni twierdzą, że to niemożliwe...

kpw5
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2017, 14:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: kpw5 » czwartek, 31 sie 2017, 14:09

W nowszych zapiekankach produkowanych mniej więcej po 1990 są już kratki plastikowe. Rzeczywiście są szersze od aluminiowych i wydają się mieć identyczny rozmiar jak kratki do Enki.
N126N - 2000r.

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: ttaber » czwartek, 31 sie 2017, 19:15

W mojej n126e z 89 roku miałem kratkę plastikową, taką jak w enkach. Ale plastikowych zastępujących te stare metalowe to nie było raczej.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: stachu_gda » czwartek, 31 sie 2017, 19:26

Tak czy siak cieszyć się z aluminiowej kratki, bo będzie wieczna, a plastiki w Niewiadowach to szmelc który łapie glony, brud z powietrza i szybko się odbarwia. Jedyna zaleta ich plastików to że tanie jak barszcz.

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: __ArroW__ » czwartek, 31 sie 2017, 23:36

Dobra to ja nie będę zakładał kolejnego tematu o kratce alu...

Mam na niej warstwy farb itp, czym ją wytrawić?
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: RAFALSKI » piątek, 1 wrz 2017, 11:14

ttaber pisze:Ale plastikowych zastępujących te stare metalowe to nie było raczej.

Może coś źle mi się kojarzy, pewnie jest jak piszesz bo szukałem takiej kratki i nie znalazłem.

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: andslu58 » piątek, 1 wrz 2017, 18:40

__ArroW__ pisze:Dobra to ja nie będę zakładał kolejnego tematu o kratce alu...

Mam na niej warstwy farb itp, czym ją wytrawić?

Ja swoją "wytrawiałem" w roztworze dość mocnym piany aktywnej. Zostawiłem na 2 doby i farba praktycznie zeszła do zera.

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: __ArroW__ » sobota, 2 wrz 2017, 08:47

andslu58 pisze:
__ArroW__ pisze:Dobra to ja nie będę zakładał kolejnego tematu o kratce alu...

Mam na niej warstwy farb itp, czym ją wytrawić?

Ja swoją "wytrawiałem" w roztworze dość mocnym piany aktywnej. Zostawiłem na 2 doby i farba praktycznie zeszła do zera.


Tzn. co to za roztwór i ewentualnie gdzie coś takiego mogę dostać, bo powiem szczerze, że nie znam się na tego typu chemii
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: andslu58 » sobota, 2 wrz 2017, 10:21

Leń... Gdybyś wpisał hasło: " piana aktywna" w googlarkę od ręki masz informację http://pl.lmgtfy.com/?q=piana+aktywna No ale dobrze - np. coś takiego http://allegro.pl/atas-dimer-piana-akty ... 19195.html Link z alleniedrogo, ale jak masz jakąś myjnię w zasięgu to czasami można kupić u nich lub w sklepach z chemią samochodową. Przed użyciem wystarczy wstrząsnąć pojemnikiem by frakcje się wymieszały i wlać powiedzmy pół szklanki tego specyfiku do tego powiedzmy 1,5 - 2l wody wymieszać i zanurzyć całą kratkę tak by cała była w roztworze. Co kilka godzin można przeszorować kratkę z jednej i drugiej strony szczotką.
Ot cała filozofia! Na końcu nawet jeśli zostanie jakaś farba to papier ścierny i jazda. U mnie zostały śladowe ilości więc nie musiałem ostro szlifować papierem. Po moczeniu w roztworze trzeba oczywiście dobrze potem wypłukać kratkę. Ja po operacji czyszczenia wkleiłem siatkę zabezpieczającą przed owadami i troszkę zmieniłem kolorystykę :)
Obrazek Obrazek
Kratka do drzwi została przykręcona wkrętami nierdzewnymi z nakrętkami samohamownymi (od strony zewnętrznej podłożyłem cienką warstwę sznurka butylowego dla doszczelnienia).
Ostatnio zmieniony sobota, 2 wrz 2017, 11:09 przez andslu58, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: Murano » sobota, 2 wrz 2017, 10:35

Do zdejmowania farby polecam stary i sprawdzony środek....płyn hamulcowy ;-)
Proste powierzchnię wystarczy owinąć w szmatę lub ręcznik papierowy nasączony płynem i zostawić na kilka godzin. Skomplikowane kształty trzeba smarować pędzelkiem co pół godzinki z 6-8 razy i zostawić na noc.
Taki patencik z PRLu

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: krzysztof_cw » sobota, 2 wrz 2017, 13:54

Mi u Dariusa też powiedzieli ze plastikowych do zapiekanki nie ma a metalowe nie do dostania.

Z tą trwałością metalowych tak bym nie przasadzał, bo nie wiedzieć czemu moja się poprostu utleniła. Zrobił się z tego papier.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Kratka wentylacyjna drzwi 126E

Postautor: __ArroW__ » niedziela, 3 wrz 2017, 10:08

andslu58 pisze:Leń... Gdybyś wpisał hasło: " piana aktywna" w googlarkę od ręki masz informację http://pl.lmgtfy.com/?q=piana+aktywna No ale dobrze - np. coś takiego http://allegro.pl/atas-dimer-piana-akty ... 19195.html Link z alleniedrogo, ale jak masz jakąś myjnię w zasięgu to czasami można kupić u nich lub w sklepach z chemią samochodową. Przed użyciem wystarczy wstrząsnąć pojemnikiem by frakcje się wymieszały i wlać powiedzmy pół szklanki tego specyfiku do tego powiedzmy 1,5 - 2l wody wymieszać i zanurzyć całą kratkę tak by cała była w roztworze. Co kilka godzin można przeszorować kratkę z jednej i drugiej strony szczotką.
Ot cała filozofia! Na końcu nawet jeśli zostanie jakaś farba to papier ścierny i jazda. U mnie zostały śladowe ilości więc nie musiałem ostro szlifować papierem. Po moczeniu w roztworze trzeba oczywiście dobrze potem wypłukać kratkę. Ja po operacji czyszczenia wkleiłem siatkę zabezpieczającą przed owadami i troszkę zmieniłem kolorystykę :)
Obrazek Obrazek
Kratka do drzwi została przykręcona wkrętami nierdzewnymi z nakrętkami samohamownymi (od strony zewnętrznej podłożyłem cienką warstwę sznurka butylowego dla doszczelnienia).


Nie leń, tylko jak mam szukać i próbować to najzwyczajniej w świecie nie mam na to czasu. Pytam osób, które na tym się znają :)
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości