N-127 dostępność części

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Oming
Posty: 3
Rejestracja: środa, 16 maja 2018, 08:59

N-127 dostępność części

Postautor: Oming » sobota, 26 maja 2018, 22:42

Zauważyłem, że mam pęknięty zawias aluminiowy w drzwiach wejściowych. Prawdopodobnie jest podklejony i będzie wymagał wymiany. Czy jest część zamienna z N126?
Klapa w mechanizmie podnoszenia dachu lata. Co może być przyczyną?
Od czego są hamulce w przyczepie?
Jeżeli ktoś wie od czego była felga (potrafię zmierzyć ale nie znam aut które mają ten wymiar) będę wdzięczny za info.

Jako pierwsze chcę sprawdzić i wymienić hamulce i łożyska aby nie było przygody w trakcie jazdy. Przyjmuję każdą uwagę co należy sprawdzić po zakupie.


Szukałem w necie informacji ale nie znalazłem nic. Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: N-127 dostępność części

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 28 maja 2018, 11:45

Oming pisze:mam pęknięty zawias aluminiowy w drzwiach wejściowych.

Te zawiasy są identyczne jak w 126 więc kup parę i wymień obydwa. Aluminiowe są już niedostępne, można kupić tylko plastikowe.
Oming pisze:Klapa w mechanizmie podnoszenia dachu lata.

Nie rozumiem o co chodzi. Lata w sensie, że podnośnik nie stawia oporu tylko luźno się majta? Zerknij na podnośniki, może są w jakiś sposób uszkodzone. W 127 są trochę inne podnośniki niż w 126, podnoszą klapę wyżej.
Oming pisze:Od czego są hamulce w przyczepie?

Od hamowania ;) A tak poważnie to nie wiem jaką masz oś. N-127 wychodziły w dwóch wersjach osprzętu. Były montowane osie i najazdy firmy AL-KO i tu problemu z częściami nie ma ale też wypuszczali na osprzęcie firmy FTF i tutaj dokupienie czegoś będzie raczej trudne.
Oming pisze:Jeżeli ktoś wie od czego była felga

Stosowane były felgi 12" oraz 13". Najlepsze do 127 są "trzynastki" z oponami 155/80R13. Jeśli masz oś AL-KO to felgi dopasujesz od Fiata, rozstaw śrub 4x98. Jeśli natomiast masz oś FTF, felgi mają większy rozstaw bo 4x130. W tym wypadku dopasujesz od Skody 105/120.
W przypadku FTF oryginalna felga jest dość specyficzna i trudna do znalezienia. Raz udało mi się taką znaleźć ale na zagranicznym portalu i w kosmicznej cenie.
Oming pisze:wymienić hamulce

Najpierw rozbierz wszystko do zera i obadaj czy faktycznie wymaga wymiany. Nie ma co nastawiać się od razu na wymianę, trzeba ocenić stan.
Oming pisze:Przyjmuję każdą uwagę co należy sprawdzić po zakupie.

Najlepiej sprawdzać przed zakupem ;) Przede wszystkim stan ramy bo 127 nie mają cynkowanych więc może być różnie. Poza tym sprawdzamy wszystko co zwyczajowo w każdej przyczepie a o tym było już na Forum wielokrotnie pisane.

Pokaż jakieś fotki Twojej 127.

Oming
Posty: 3
Rejestracja: środa, 16 maja 2018, 08:59

Re: N-127 dostępność części

Postautor: Oming » środa, 30 maja 2018, 21:56

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o podnośnik to lata do przodu i tyłu przyczepy.

Po ogólnym zmierzeniu mam rozstaw 4 x 98 piasta 57 więc Alko.

Jeżeli chodzi o hamulce to mam takie doświadczenie że odpadły okładziny hamulcowe w aucie i zablokowały koło. Wracałem 2 km na całkowicie zblokowanym kole. W trasie naprawa tego nie byłaby możliwa. Wolę wymienić szczęki zapobiegawczo jeżeli nie jest to duży koszt.

To co było wałkowane na forum do sprawdzenia to już sprawdzałem. Ramę mam dobrą. Do zrobienia ma hamulce bo nie trzymają.

Mam jeszcze pytanie czy rączki zewnętrzne są takie same jak w 126?


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości