Drzwi serwisowe

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Awatar użytkownika
TomekMal
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 25 cze 2012, 11:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Drzwi serwisowe

Postautor: TomekMal » poniedziałek, 29 lip 2019, 21:45

Popadało, potestowało. Po pierwszym deszczu wygląda, że jest sucho. Na jutro znów zapowiadają deszcze, więc testowanie będzie trwało.
Skoda Yeti 1.2 TSI/105 KM, N126E-1984 z późniejszymi zmianami

W hotelu jestem gościem, w mojej przyczepie jestem w domu

Awatar użytkownika
TomekMal
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 25 cze 2012, 11:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Drzwi serwisowe

Postautor: TomekMal » niedziela, 11 sie 2019, 14:58

Wyjazd w Bieszczady potwierdził w pełni celowość wykonania luku serwisowego. Mimo niewielkich wymiarów otworu poprawiła się zdecydowanie dostępność do gratów w prawej bakiście.Wyciągnięcie przedsionka, wyjęcie fotela, czy lampy gazowej stało teraz lekkie, łatwe i przyjemne oraz szybkie bez konieczności przekładania materacy. W ciągu 2 tygodni istnienia luku okazało się, że jednak delikatnie cieknie. Postanowiłem więc, wzorem Rafała, wkleić samoprzylepną uszczelkę okienną. Zastosowałem taką, kupioną w Leroy Merlin:
IMG_0323.JPG
Wkleiłem ją i teraz pokrywa luku wygląda tak:
IMG_0322.JPG

Jednak po wklejeniu uszczelki pokrywa zaczęła nieco odstawać od ramki
IMG_0324.JPG

Mam nadzieję, że nie powstaną tam przecieki. Kolejny deszcz to zweryfikuje.
Według mnie, pewne problemy ze szczelnością tego luku wynikają z faktu, że montujemy go inaczej, niż przewidział konstruktor. Sposób uszczelnienia luku wyraźnie wskazuje, że został on przystosowany do montażu na płaszczyźnie poziomej, a w przyczepie jest na pionowej. Zastanawiam się, czy nie warto by zamontować nad lukiem rynienki, podobnie jak nad drzwiami. Wtedy ściekająca po ścianie woda ominie luk. W drzwiczkach serwisowych do przyczep i kamperów uszczelnienie jest rozwiązane zupełnie inaczej i może prawidłowo działać na pionowej ścianie. Niestety, mimo długich poszukiwań nie udało mi się znaleźć drzwiczek o takiej wysokości, która umożliwiłaby zamontowanie w zapiekance luku bez konieczności podwyższania łóżka.
Skoda Yeti 1.2 TSI/105 KM, N126E-1984 z późniejszymi zmianami

W hotelu jestem gościem, w mojej przyczepie jestem w domu

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Drzwi serwisowe

Postautor: kooba » wtorek, 13 sie 2019, 11:44

A mówiłem, że ta klapa jest przystosowana do montażu poziomego i sadzania na niej tyłka, więc teraz powinieneś parkować przyczepę na lewym boku :lol:

Awatar użytkownika
TomekMal
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 25 cze 2012, 11:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Drzwi serwisowe

Postautor: TomekMal » środa, 14 sie 2019, 22:00

W poniedziałek w nocy, we wtorek i dzisiaj padały deszcze testowe. Klapa z uzupełnioną uszczelką nie przepuściła ani kropelki wody. W związku z tym nie musisz się Kubusiu martwić o sposób parkowania przyczepy. Spokojnie może stać na kołach.
Na zdjęciu widać,że dodatkowa uszczelka dociska dobrze do ramki luku.
IMG_0326.JPG
Są niej wyraźnie odciśnięte miejsca styku z fabrycznym uszczelnieniem klapy. Wynika stąd wniosek, że zastosowanie ramki wzmacniającej otwór w ścianie przyczepy niewiele dało, mimo, że została wykonana z dość grubej listwy o przekroju 30x40 mm, bo pełną szczelność zapewniła dopiero dodatkowa uszczelka. Wobec tego, nie masz po co, Rafał, dorabiać ramek w swoim wielorybie. Wymyśliłeś uszczelki samoprzylepne, doskonale zdają egzamin i jednak trzeba przy tym pozostać. Zastanawiam się, czy przy okazji remontu na wiosnę nie usunąć ramy i przykręcić luk śrubami M5 z nakrętkami i podkładkami.
Skoda Yeti 1.2 TSI/105 KM, N126E-1984 z późniejszymi zmianami

W hotelu jestem gościem, w mojej przyczepie jestem w domu

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Drzwi serwisowe

Postautor: RAFALSKI » środa, 14 sie 2019, 23:42

No to trochę mi ulżyło na wieść, że ramka nie zdała egzaminu. Wobec tego chyba odpuszczę jej montaż.
Dokładane uszczelki robią robotę, założyłem na początku ubiegłego sezonu i do tej pory nie puściły ani kropelki. Jak mówisz, widać odcisk na uszczelce dowodzący przyleganie na całym obwodzie.
Wczoraj myłem budę wężem ogrodowym, wcale nie oszczędzałem klap i dalej jest sucho.

Awatar użytkownika
TomekMal
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 25 cze 2012, 11:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Drzwi serwisowe

Postautor: TomekMal » środa, 14 sie 2019, 23:49

Wydaje się, że absolutnie nie warto męczyć się z ramą. Miałeś rację, że do wyprostowania płaszczyzny laminatu trzeba by zastosować potężna ramę, co jest niecelowe ze względu na wymiary i ciężar. Nie wiem, jak długo taka okienna uszczelka wytrzyma, ale to malutki kłopocik, odrywamy starą, czyścimy benzynką i kleimy nową. Kwadrans roboty i znów spokój na jakiś czas.
Skoda Yeti 1.2 TSI/105 KM, N126E-1984 z późniejszymi zmianami

W hotelu jestem gościem, w mojej przyczepie jestem w domu

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Drzwi serwisowe

Postautor: Lukasz_b20 » czwartek, 2 sty 2020, 09:27

Panowie i jak zadowoleni jesteście z luku? Chcę też zrobić coś takiego u siebie - dlatego zbieram informacje... Ma ktoś jeszcze na forum drzwi serwisowe w swojej przyczepie? Jakieś dodatkowe porady i opinie z użytkowania? Nic nie pęka w laminacie? Można kupić takie drzwi w kolorze szarym czy tylko biały? Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Drzwi serwisowe

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 2 sty 2020, 12:21

Ja jestem w dalszym ciągu zadowolony, choć otwór załadunkowy mógłby być nieco wyższy. Wiadomo jednak, że te luki jachtowe to taki kompromis. Nic nie przecieka ani nie pęka. Jeśli chodzi o kolor to są szare, zerknij w post: http://www.fanklub-niewiadowek.com/foru ... 42#p134742

Samoogon

Re: Drzwi serwisowe

Postautor: Samoogon » czwartek, 2 sty 2020, 12:28

Ja również, stosunek cena jakość bardzo dobry, na kompromis trzeba iść jeśli chodzi o wygląd.

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Drzwi serwisowe

Postautor: Lukasz_b20 » czwartek, 2 sty 2020, 20:12

Kupowaliście te drzwiczki od jakiegoś producenta konkretnego? Bo na allegro są... ale inne wymiary.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Drzwi serwisowe

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 2 sty 2020, 20:37

Normalnie na Allegro znalazłem, może chwilowo nie ma.

Samoogon

Re: Drzwi serwisowe

Postautor: Samoogon » czwartek, 2 sty 2020, 21:32

Tych szerokich nie ma już bardzo długo :(
Poszukaj tutaj, może coś znajdziesz :
US $64.44 8%OFF | 606x353mm Plastic Watertight Marine Boat Caravan Deck Compartment Access Hatch Plate White Inspection Yacht Cover RV Ship Part
https://a.aliexpress.com/lgxFaTIb1

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: Drzwi serwisowe

Postautor: fortis » środa, 29 sty 2020, 22:08

Dobrze by zabezpieczyć zamek przed deszczem: https://allegro.pl/oferta/zakrycie-zamk ... 8394017540


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości