Szyby do n126B

czyli ściany, okna, wykładziny ...
mateusz5552
Posty: 4
Rejestracja: środa, 20 lut 2019, 20:21

Szyby do n126B

Postautor: mateusz5552 » niedziela, 24 maja 2020, 20:02

Witajcie. Z racji ,że chciałem mieć niewiadówkę... to ją mam :). Ale razem z nią bardzo dużo pracy. Podwozie ogarnięte, Nadwozie w 70%, części zamówione... Przyszedł czas na szyby; z 4 sztuk, 3 są uszkodzone. Ostatnia też nie jest lepsza. Nie będę Wam mówił jaki jest koszt szyb - ogromnie duży... Potrzebuję waszej porady. Z racji, że mój budżet jest ograniczony pomyślałem o zastąpieniu szyb litym poliwęglanem bądż pleksą... Co Wy o tym sądzicie?

Samoogon

Re: szyby do n126B

Postautor: Samoogon » niedziela, 24 maja 2020, 20:47

Da się, ale efekt mizerny, szukaj może uda się trafić używki. Czasem ktoś wymienia i stare są do sprzedania. Poliwęglan to już raczej w ostatniej fazie życia przyczepy, czyli na budowie...

mateusz5552
Posty: 4
Rejestracja: środa, 20 lut 2019, 20:21

Re: szyby do n126B

Postautor: mateusz5552 » niedziela, 24 maja 2020, 21:12

Zdaję sobie z tego sprawę ale jakbym zarzucił dymiony poliwęglan do przyszłego roku to już dużo zrobi, oczywiście mam na myśli lity poliwęglan.

Samoogon

Re: szyby do n126B

Postautor: Samoogon » niedziela, 24 maja 2020, 21:57

Wydasz pieniądze, narobisz się, efekt wizualny żaden, problemy ze szczelnością montażem tego.
Zrobisz jak uważasz, ale wg mnie nie idź tą drogą.
Wiem że koszty, budżety i łatwo nie jest, ale zastanów się. Są rzeczy które trzeba zrobić porządnie. Podam przykład:
Jakbyś miał budę do większego remontu, skorupę w sensie. Napisałbyś, że tymczasowo zdejmiesz ją z ramy i włożysz tam drewniany domek na narzędzia z obi żeby przejeździć do przyszłego roku? Chyba nie bardzo, więc skup się na oknach, popytaj poszukaj, na pewno znajdziesz rozwiązanie lepsze niż ten poliwęglan. To tylko moje zdanie ;)

Awatar użytkownika
Chaoz
Posty: 63
Rejestracja: środa, 14 sie 2019, 10:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: szyby do n126B

Postautor: Chaoz » czwartek, 18 cze 2020, 16:35

Mam ten sam problem w B.
3 z 4 szyb pęknięte a jedyna co jest cała ma wielką rysę przez środek :D

Najzwyczajniej trzeba je wymienić, dla świętego spokoju i żeby nie wyglądało ... no cóż.
A że zamarzyły mi się te wersje brązowe więc trzeba będzie parę groszy odłożyć na komplet...

Tymczasowo postanowiłem ratować się klejem Artcofix. Cena nie straszna a jak się uda zabieg to będzie czas na odłożenie na nowe ;)

Awatar użytkownika
Chaoz
Posty: 63
Rejestracja: środa, 14 sie 2019, 10:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: szyby do n126B

Postautor: Chaoz » sobota, 22 sie 2020, 18:32

Jestem po klejeniu i wstawianiu szyb klejonych.
I tu moje refleksje.
Po pierwsze.
Moje szyby mają 42 lata. Bardzo to sie odbiło na ich stanie i są w związku z tym kruche. Jedna pękła (jedyna cała) przy próbie wkladania w nowe uszczelki.
Po drugie.
U mnie pęknięcia były głównie na kołnierzach delikatnie wchodzące na przetłoczenie.
Ale dla eksperymentu złamałem jedną zapasową mocniej zeby sprawdzić jak się klei dłuższe pęknięcia.
Po trzecie
Dowiedziałem się po czasie że klejów jest iles rodzajów :P
Ja używałem ten o symbolu FX000-60 (z allegro)

Efekty?
Klei. Trzyma mocno po kilku minutach i praktycznie tego samego dnia można wkładać szybe na miejsce.

Ja kupiłem klej bez wypełniacza przez co szary jakie posty w pęknięciach ciężko było uzupełnić. Ale za to w pekniecia drobniejsze ładnie się wlewał.

Podsumowując:
Jeśli masz napięty budżet to za 60zł naprawisz wszystkie szyby.
Ale wkladanie starych szyb jest mocno stresujące.
No i miejsce klejenia jest widoczne.

CyberTrek
Posty: 17
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 13:00

Re: szyby do n126B

Postautor: CyberTrek » poniedziałek, 7 gru 2020, 00:33

Panowie jeśli nie poliwęglan to co? Oryginalne jak są robione w nce? Ja miałem nawet nie poliwęglan, a plastik jakiś badziewny oryginalnie. Zrobiłem klejone na zamówienie, efekt super tylko zimno i szyby ogromne jak w autobusie; bez sensu. Jakbym jeszcze raz robił to bym chyba całkiem je wywalił i zrobił małe okienka z jachtu u góry, np. Ale nic; może po prostu zabudować je od środka ociepleniem i zrobić takie paski długie po całości, a wąskie na 30cm góra. Wziąć poliwęglan i skleić prostokąt 3cm x 30cm x 80cm i będzie to taki klocek co będzie robił za komorowe okno, uszczelnić bo będzie się skraplało między szybą, a plexi. Co wy na to? Wiem druciarstwo ale może lepsze niż padające krople na czoło rano.
Rozwiązanie; okna dwukomorowe na zamówienie za 10tyś zł pewnie. Nawet nie znam firmy co by zrobiła na wymiar bo to jest sam :P

Jakieś pomysły?

Poprawione

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Szyby do n126B

Postautor: misha22 » poniedziałek, 7 gru 2020, 08:16

Poliwęglan dla karawaningu nie istnieje. Tylko PMMA. Okno dwukomorowe robi się łatwo, im mniejsze tym łatwiej.
Sądzę też, że nie czytacie poprzednich postów.
Nasz dział >techniczne>nadwozie. Jest tam moje robione na wersalce i sąsiadów z K,pl:
https://forum.karawaning.pl/topic/11598 ... ba/page/3/
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości