Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: reflexes » wtorek, 5 sty 2016, 12:32

Tylko ta cena. 11 plnów za sztukę to trochę dużo jak na moje. Za dwie takie żaróweczki można kupić 5 metrów taśmy dolutować kabelki i wykleić lampy. Spokojnie starczy na wszystkie lampy i jeszcze na zewnętrzną zostanie. U mnie poszło jakieś 7 metrów paska na wnętrze (5 lamp + łazienka) i kawałek jeszcze na lampę zewnętrzną. viewtopic.php?p=81053#p81053

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: vvarrior » wtorek, 5 sty 2016, 12:57

Tylko że paski led po świeceniu z 14.5V wyglądają jak te w tle za rurkowymi led.
Obrazek
A cena? Boli ale działa. Sprawdziłem że instalowałem je na początku marca 2014.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: Mobil-Zasada » wtorek, 5 sty 2016, 13:04

Ale Ty masz kiepskie paski LEDowe, dlatego dają mało światła.
Ja nie operuje Allegro w tej kwestii, ja wiem gdzie kupić na miejscu w Warszawie dobre paski LED o dużej mocy. Kosztują jak się nie mylę 30zł/metr.
Ja zużyłem dwa metry w mojej niewiadówce. A Wy aż xxx metrów? :shock:

Wkleiłem dużo do lampy nadkuchennej, mniej do lampy w sypialni, pół metra przykleiłem do sufitu też nad tylnym łóżkiem i metr na zewnątrz. I w okolicy drzwi wejściowych.
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: Mobil-Zasada » wtorek, 5 sty 2016, 13:08

Co do żarówek LEDowychnie wypowiem się kompletnie. Ja tego nie kupuję i nigdy nie próbowałem. Żarówka to dla mnie żarówka. Wiem że te LEDowe są różnej trwałości i też trzeba przetestować i kupić taką która nie padnie za chwilę.

Osobiście jak LED to fabryczne lampy LEDowe lub dobrej jakośi paski ledowe albo pojedyncze diody. (tak zrobiłem podświetlenie rejestracji, powstawiałem pojedyncze diody - po trzy diody na szkiełko). Ale w innych lampach mam klasyczne żarówki.

W każdym razie żarówki te są przystosowane do napięcia w samochodzie, więc nie trzeba w ich zasilanie wstawiać żadnej elektroniki :)
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: reflexes » wtorek, 5 sty 2016, 13:33

vvarrior pisze:Tylko że paski led po świeceniu z 14.5V wyglądają jak te w tle za rurkowymi led.
Obrazek
A cena? Boli ale działa. Sprawdziłem że instalowałem je na początku marca 2014.

...

Pamiętam Twoją historię z paskami. U mnie takiego napięcie nie ma więc paski po całym sezonie działają jak nowe.
Mobil-Zasada pisze:Ale Ty masz kiepskie paski LEDowe, dlatego dają mało światła.

Po czym wnosisz, że kiepskie? Ja o nich po roku używania złego słowa nie powiem. Mi tyle światła w zupełności wystarczy a przy lampach, które mam u siebie nie ma też znaczenia czy przykleję 10 cm czy 80 cm paska. W sumie nawet lepiej jak jest więcej, bo światło jest bardziej rozproszone.
Mobil-Zasada pisze:Ja nie operuje Allegro w tej kwestii, ja wiem gdzie kupić na miejscu w Warszawie dobre paski LED o dużej mocy.

Na allegro też można kupić lepsze paski na diodach smd 5050 z mocą jakieś 14W/m. Kupowałem taki jak potrzebowałem na prawdę dobrego światła żeby, krótkim odcinkiem oświetlić przedsionek viewtopic.php?p=69167#p69167
Te które mam w Chateau kupiłem eksperymentalnie, bo były tanie, a że się sprawdziły to zostały i długo jeszcze zostaną, bo nie widzę sensu przepłacać.
Poza tym ja nie mieszkam w Warszawie tylko na wsi w której ciężko o takie rzeczy, a jak już się znajdą to często w kosmicznych cenacha i dlatego ja w takich sprawach operuje tylko Allegro 8)
Mobil-Zasada pisze:Kosztują jak się nie mylę 30zł/metr.
Ja zużyłem dwa metry w mojej niewiadówce. A Wy aż xxx metrów? :shock:

Generalnie w kategori kosztów to Twoje 2 metry wypadają gorzej niż moje 7 :lol: . Moc pewnie będzie zbliżona.

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: Mobil-Zasada » wtorek, 5 sty 2016, 14:00

Tzn może się mylę, ale wydają mi się rzadsze od moich i węższa cała listwa. Czyli ogólnie mówiąc słabsza wersja od tych moich mocnych. No i na zdjęciu wyglądają jakby chciały a nie mogły - świecić.
Ale to trzeba by było na żywo ocenić.

Przy paskach należy jeszcze brać pod uwagę jakość taśmy klejącej. Ja też się kiedyś naciąłem, bo kupowałem w tym samym sklepie, wydawałoby się te same paski, a okazały się kiepską partią. Odklejały się niemiłosiernie. Zmieniłem sklep :)
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: reflexes » wtorek, 5 sty 2016, 14:49

Chyba mylisz zdjęcia
Obrazek
te świacą słabo ale to jest zdjęcie vvarriora pokazujące spalone paski

Moje zaś świecą cąłkiem dobrze.
Obrazek
W bocznych lampach jest dokładnie tak
Obrazek
a w środkowej dwa takie kawałki jak w bocznych.

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: niebieski-n2 » wtorek, 5 sty 2016, 15:26

Mobil-Zasada pisze:ja wiem gdzie kupić na miejscu w Warszawie dobre paski LED o dużej mocy.

To się podziel tą wiedzą, może się komuś przydać, chyba, że to wiedza tajemna :)

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: Mobil-Zasada » wtorek, 5 sty 2016, 16:30

A to przepraszam, faktycznie myślałem o tamtym zdjęciu.

Nie jest tajemne, z tym że ja tam na pamięć idę. :)
Tj. ul. Wolumen (znany bazar w Warszawie z elektroniką - dziś już w większości odremontowany i nowoczesny)
Sklep jest od południowej strony bazaru (od ul. Wergiliusza). Nie jestem w stanie podać jego nazwy, ponieważ nie pamiętam. Może coś w rodzaju RS Electronic, ale nie mam pewności.
Ja tam kupuję po te około 30zł/metr mocne, w żelu, biała ciapła barwa. I te polecam.

Ale jeśli ktoś potrzebuje takie diody do domu to takie akcesoria jak zasilacze, włączniki, przewody to trzeba szukać w innym sklepie. (od zachodniej ściany bazaru) :wink:

Powinienem być w czawartek tam, to postaram się sprawdzić nazwy sklepów.
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: Seba » wtorek, 15 lis 2016, 14:50

to ja z pytaniem. Zamówiłem żarówki ledowe prawie takie ja vvarrior, tamtych nie było mam 8 diód dookoła. Włożyłem do lampek i migotają. 12V uzyskuję z 220V i mam taki zwój kabla co ma zmniejszyć to do 12V (sorki elektryk ze mnie żaden). patent poprzedniego właściciela i zwykłe żarówki działają normalnie. dla porównania jak podłączyłem je w światłach obrysowych z akumulatora świecą normalnie.
co potrzebuję? jakiś stabilizator, czy zasilacz? podpowiedzcie,
z góry dzięki
Ps. vvarrior te moje jakieś nieco bielsze choć też miały być ciepłe i nie są takie żółte - u mnie to akurat zaraz żonka zacznie narzekać że nie przytulne :). Ja njuż kupowałem po 6 zł a nie po 11. Dodatkowo zamówiłem sobie podobne u braci chińczyków, tylko w środku jest takie jakby wrzeciono - 1 szt 1,64 zł :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: reflexes » wtorek, 15 lis 2016, 14:57

Pewnie trzeba jeszcze prąd z tego zwoju czyli transformatora toroidalnego wyprostować wstawiając mostek gretza.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: Seba » wtorek, 15 lis 2016, 17:22

Reflexes właśnie taki kupiłem. Podłączam z jego pomocą oświetlenie led. Czy mogę to zmostkowac z kablem do akumulatora, aby móc np w czasie podróży na postoju skorzystać z zasilania akumulatorowego?
Ponadto miałem też wyjście po transformatorze na lodówkę 12V, ale po co skoro mając 220 użyję właśnie tego prądu do lodówki.
I trzecie czy np podlączenie gniazda zapalniczki to po mostku czy przed?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: reflexes » wtorek, 15 lis 2016, 19:55

Seba pisze:Reflexes właśnie taki kupiłem. Podłączam z jego pomocą oświetlenie led. Czy mogę to zmostkowac z kablem do akumulatora, aby móc np w czasie podróży na postoju skorzystać z zasilania akumulatorowego?
Ponadto miałem też wyjście po transformatorze na lodówkę 12V, ale po co skoro mając 220 użyję właśnie tego prądu do lodówki.
I trzecie czy np podlączenie gniazda zapalniczki to po mostku czy przed?

Ze mnie też elektryk jak z koziej d...py trąbka ale jak na moje to żeby korzystać z aku w aucie w czasie postoju to najpierw trzeba zrobić jakieś podłączenie pod ten akumulator. Przy standardowej 7 pinowej wtyczce tego nie ma, do tego używa się wtyczek 13 pinowych, bo w nich jest miejsce na podłączenie odbiorników w przyczepie pod akumulator samochodu. Można też dorobić jakiś kabelek ale to raczej do światła itp, bo żeby zasilić coś konkretnego to kable muszę być porządne i grube. Jednocześnie nic bym tu nie mostkował tylko zrobił jakiś przełącznik wyboru źródła zasilania lub przekaźnik, który będzie odłączał zasilanie z aku w aucie po podpięciu pod 230V.
Zasilanie lodówki na 12V to właśnie po to żeby podłączyć pod auto w czasie jazdy. Na postoju to bez sensu skoro mamy dostęp do 230V.
Gniazdo zapalniczki to za mostkiem, bo większość urządzeń 12V działa na prąd stały.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: Fiacior75 » środa, 16 lis 2016, 09:03

Każde gniazdo 12V zapalniczki powinno mieć stale napięcie + - , każde oświetlenie LED musi być podłączone do stałego napięcia w przeciwnym razie spalą sie bardzo szybko. Sposób podłączenia akumulatora i prostownika Reflexes ci dobrze napisał , najlepiej podłączyć to przez przekaźnik, wsadzisz wtyczkę na polu do gniazdka 220V i przekaźnik automatycznie przełączy sie na zasilanie z zasilacza. Chyba ktos na forum wklejał schemacik jak to podłączyć.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Instalacja wewnętrzna a oświetlenie LED

Postautor: tantalos » środa, 6 cze 2018, 22:20

Czy ktoś ma zmontowane ledy w profilu na suficie? Czy w przetłoczeniu dachu zamocować uchwyty aby później zamontować profil? Co radzicie?


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości