Zbiornik LPG

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Dzakart
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 2 maja 2014, 22:42

Zbiornik LPG

Postautor: Dzakart » sobota, 8 lip 2017, 08:26

Cześć!

Chciałbym pozbyć się kufra i w jego miejsce zamontować bagażnik na rowery. Obecnie kufer służy mi tylko do przechowywania butli z gazem.

Zastanawiam się jakby się można było się jej stamtąd pozbyć. Wpadł mi do głowy pomysł montażu pod budka małego zbiornika LPG z gniazdem pod lądowanie ze stacji. Przerabiał, ktoś z forumowiczów taki pomysł?

A może inne propozycje do umiejscowienia butli? Generalnie gazu używam bardzo mało, 11 kg starcza mi na jakieś 2 lata, a i tak pewnie więcej "ucieka" niż jest zużyte. Zadowoliłbym się mała butla 2-3 kg sprytnie umiejscowiona co by pobyc się kufra.


Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Zbiornik LPG

Postautor: RAFALSKI » sobota, 8 lip 2017, 11:37

Dzakart pisze:Zadowoliłbym się mała butla 2-3 kg sprytnie umiejscowiona co by pobyc się kufra.

W takim razie dobrym rozwiązaniem byłaby mała skuterowa butla: http://www.stako.pl/index.php?id=product&prod=20&kat=1&alias=C11&lang=pl
Można by ją fajnie zamontować bo jest naprawdę mała a ma wszystkie zalety większych butli LPG. Można ją kupić bezpośrednio u producenta, sam zamawiałem jak zakładałem gaz do skutera :)
P1200455.JPG

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik LPG

Postautor: kooba » sobota, 8 lip 2017, 11:58

Pojemność zbiornika 6L czyli wlejemy niecałe 5L to daje prawie 2,5 kg gazu. Dla mnie trochę mało, ale co kto lubi. Jak bym miał kombinować to założyłbym troidalny około 30L pod przyczepą.

A tak na marginesie to ile trzeba jeździć na skuterze żeby był sens zakładania LPG?

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Zbiornik LPG

Postautor: cyran'o » sobota, 8 lip 2017, 12:16

Jeśli nie potrzebujesz dużej butli to dobrym rozwiązaniem są dwie małe w bakiscie pod małym łóżkiem. Jedna zasila kuchenkę druga trumę.
Załączniki
20170708_120844.jpg
20170708_120812.jpg

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Zbiornik LPG

Postautor: RAFALSKI » sobota, 8 lip 2017, 12:18

kooba pisze:Jak bym miał kombinować to założyłbym troidalny około 30L pod przyczepą.

Ja też ale skoro chciał mały zbiornik..
kooba pisze:ile trzeba jeździć na skuterze żeby był sens zakładania LPG?

Nie wiem, pewnie duuużo :) To był montaż w ramach hobby i czasu wolnego, trochę z ciekawości. Jeżdżę skuterem codziennie do pracy i nie tylko ale mimo wszystko po kilku miesiącach zdemontowałem instalację. Nie, żeby coś nie trybiło, po prostu zajmowała cały potrzebny schowek pod kanapą i była ciężka, co przy dychawicznym silniczku 4T 80ccm dawało się we znaki. Ale miny ludzi na stacji bezcenne! Spojrzenia i sto pytań do, jakbym podjechał Ferrari :lol:

cyran'owa
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 27 cze 2016, 18:47

Re: Zbiornik LPG

Postautor: cyran'owa » sobota, 8 lip 2017, 12:41

cyran'o pisze:Jeśli nie potrzebujesz dużej butli to dobrym rozwiązaniem są dwie małe w bakiscie pod małym łóżkiem. Jedna zasila kuchenkę druga trumę.
O tak,ten pomysł sprawdza się . :)

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zbiornik LPG

Postautor: tantalos » sobota, 8 lip 2017, 13:41

Jeśli twoje zużycie gazu jest tak małe to nawet bym się nie zastanawiał tylko montował 3kg butlę pod kuchenką.

Dzakart
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 2 maja 2014, 22:42

Re: Zbiornik LPG

Postautor: Dzakart » sobota, 8 lip 2017, 13:49

cyran'o pisze:Jeśli nie potrzebujesz dużej butli to dobrym rozwiązaniem są dwie małe w bakiscie pod małym łóżkiem. Jedna zasila kuchenkę druga trumę.


Bardzo podoba mi się ten pomysł, i tez myślałem wcześniej o takim rozwiązaniu, ale co z bezpieczeństwem? Spanie na butli z gazem chyba nie należy do takowych :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Zbiornik LPG

Postautor: RAFALSKI » sobota, 8 lip 2017, 13:53

Spokojnie, nie ma zagrożenia. Przecież ludziska mają nieraz w domach, w kuchniach pod zlewem czy w szafce butle jedenastki do kuchenek i żyją.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Zbiornik LPG

Postautor: cyran'o » sobota, 8 lip 2017, 14:52

Dzakart pisze:
cyran'o pisze:Jeśli nie potrzebujesz dużej butli to dobrym rozwiązaniem są dwie małe w bakiscie pod małym łóżkiem. Jedna zasila kuchenkę druga trumę.


Bardzo podoba mi się ten pomysł, i tez myślałem wcześniej o takim rozwiązaniu, ale co z bezpieczeństwem? Spanie na butli z gazem chyba nie należy do takowych :)

Wiesz ja po prostu lubię życie na krawędzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (,,jeżdżę Tico na gaz'') :D :D :D

Dzakart
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 2 maja 2014, 22:42

Re: Zbiornik LPG

Postautor: Dzakart » sobota, 8 lip 2017, 17:21

A jak wyglada sytuacja z napełnianiem takich małych butli?

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Zbiornik LPG

Postautor: cyran'o » sobota, 8 lip 2017, 17:54

Butla 11kg wąż do przelewania gazu i dużo świeżego powietrza i nie mówcie mi że to niebezpieczne bo pamiętam jak za komuny na stacji CPN napełniali butle turystyczne i było to normalnie i legalnie.Ewentualnie punkty wymiany takowych ale to drogo wychodzi.

Dzakart
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 2 maja 2014, 22:42

Re: Zbiornik LPG

Postautor: Dzakart » sobota, 8 lip 2017, 19:32

To chyba się zdecyduje na modyfikacje :)

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Zbiornik LPG

Postautor: Romlas » poniedziałek, 10 lip 2017, 12:35

Co do bezpieczeństwa,.. jedna butle mam w kabinie na górnym łóżku, albo w szafce, zależy od auta, a że już tam mało gazu to druga mam pod łóżkiem,, bezpieczniejsze to niż kuchenka na kartusze.
Napełniać można w punktach, albo wymieniać, albo przelewać z 11kg. A ogólnie to sam się zastanawiam czy nie dorobić węża i samemu tankować na stacji LPG. Montaż zbiornika od samochodu przy takim zużyciu nie opłacalny
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości