Świeca w trumie albo?

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Świeca w trumie albo?

Postautor: jacek » sobota, 28 kwie 2018, 21:55

Nadchodzi czas wytargania enki,bynajmniej u mnie.Wkładam akumulator oświetlenie działa,podłączam gaz kuchenka zapala palniki pracują,uruchamiam trume a tu dupa zundautomat robi dwa razy cyk cyk i cisza.Co ja się nagrzebałem w poszukiwaniu problemu to tylko ja wiem a problem był w świecy zapłonowej objaw był na tyle głupi że na nowym automacie zapłonowym zapalało wiele razy a po którymś tam razie znów to samo brak zapłonu no no to podejrzenie na kiepskie baterie ,,zwietrzałe ;) " wymiana baterii i to samo czyli problemy, wytarmosiłem trume z dziury no i myślę sobie jak wezmę ciężki młot to cię zaraz wyleczę. Po chwili zastanowienia żal mi zrobiło się jej więc zabrałem się za operację ,zacząłem przyglądać się świecy podczas zapłonu a tu nic nie widać żeby coś się niepokojącego działo,no to wziąłem i wymontowałem tą żmije z jej gniazda wziąłem rączką za izolator, drugą trzymałem automat a pomocnikowi kazałem przekręcić pokrętło i jak mnie wtedy je...ło to przestałem mieć arytmie serca :)) i co? znalazłem przebicie na izolatorze.Nie pomogło suszenie, psiukanie preparatem anty przebiciowym. Trzeba kupić nową świecę a ceny zawierają się w przedziale 80-370 zł.Także jeżeli macie automatyczne zapalarki w swoich trumach i one nie chcą zapalać to najpierw sprawdzić baterie a później świece czy nie ma przebicia bo zakup zundautomatu to wydatek do 500zł nowy.

Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Re: Świeca w trumie albo?

Postautor: zyga49 » sobota, 28 kwie 2018, 22:38

Z tą arytmią serca to ja też miałem jak nie było iskry to sobie pstrykałem i przegladałem przewód plusowy i był przetarty -kawałek izolacji i działa do dziś. Z doświadczenia wiem,że częsta przyczyną braku iskry jest brak masy/minus/ . Automat fajny z tym,że drogi natomiast przy uszkodzonych pstryczkach można podmienić z lodówki lub innego urzadzenia i wyjdzie taniej -niektórzy stosuja też generatory wysokiego napięcia -tez tanie.
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości