Ultraheat na 230V... A gdyby tak po prostu wmontować grzałkę?...

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ultraheat na 230V... A gdyby tak po prostu wmontować grzałkę?...

Postautor: tantalos » piątek, 13 gru 2019, 23:35

CornBlumenBlau pisze:
Samoogon pisze:Z żelazka bimetal można wyjąć i już :)

W ciepłe noce ustawiać na jedwab, a w chłodniejsze na bawełnę?

Maciek rozwaliłeś system.... znaczy mnie :lol: :lol: :lol: :lol:

Samoogon

Re: Ultraheat na 230V... A gdyby tak po prostu wmontować grzałkę?...

Postautor: Samoogon » piątek, 13 gru 2019, 23:41

CornBlumenBlau pisze:
Samoogon pisze:Z żelazka bimetal można wyjąć i już :)

W ciepłe noce ustawiać na jedwab, a w chłodniejsze na bawełnę?

Coś w ten deseń, chociaż chodziło mi raczej o zabezpieczenie przed przegrzaniem grzałki :)

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Ultraheat na 230V... A gdyby tak po prostu wmontować grzałkę?...

Postautor: Miron EZD » sobota, 14 gru 2019, 22:30

CONFEX pisze:Ale tak na logikę można nawet w taką grzałkę wpiąć wyłącznik czasowy, albo jeśli nie chcemy z tym godzić Trumavent to nawet nie do końca jako elektryk, ale bezpiecznik z różnicówką też dałby radę? Chyba? https://allegro.pl/oferta/wylacznik-ins ... 04QAvD_BwE
Albo takie coś tylko drogie i czort wie co to jest?

Tzw. róznicówka nie zabezpiecza przed wzrostem temperatury, ani bezpośrednio przed zwarciem.
Róznicówka czyli bezpiecznik różnicowo-prądowy zabezpiecza przed porażeniem prądem.
Jak sama nazwa wskazuje działa na zasadzie różnicy prądów wpływających do obwodu i wypływających z niego.
Jeśli ta różnica wynosi zero, wyłącznik puszcza prąd dalej, ale jeśli np. jest tzw. przebicie na obudowę lub jeśli dotkniemy przewód fazowy
to część prądu popłynie przez nas i jeśli jest to prąd większy od 30mA to tzw. różnicówka wyłączy nam prąd.
Ponieważ będzie jej brakowało tej różnicy prądu.
Tak na szybko to można wytłumaczyć działanie różnicówki dla osób nie wtajemniczonych w elektrykę.
Myślę, że elektrycy na forum zgodzą się z moją teorią :D

Awatar użytkownika
dankm
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 685
Rejestracja: czwartek, 23 cze 2016, 19:56
Lokalizacja: świętokrzyskie (Boksycka)

Re: RE: Re: Ultraheat na 230V... A gdyby tak po prostu wmontować grzałkę?...

Postautor: dankm » niedziela, 15 gru 2019, 07:18

Miron EZD pisze:
CONFEX pisze:Ale tak na logikę można nawet w taką grzałkę wpiąć wyłącznik czasowy, albo jeśli nie chcemy z tym godzić trumavent to nawet nie do końca jako elektryk, ale bezpiecznik z różnicówką też dałby radę? Chyba? https://allegro.pl/oferta/wylacznik-ins ... 04QAvD_BwE
Albo takie coś tylko drogie i czort wie co to jest?

Tzw. róznicówka nie zabezpiecza przed wzrostem temperatury, ani bezpośrednio przed zwarciem.
Róznicówka czyli bezpiecznik różnicowo-prądowy zabezpiecza przed porażeniem prądem.
Jak sama nazwa wskazuje działa na zasadzie różnicy prądów wpływających do obwodu i wypływających z niego.
Jeśli ta różnica wynosi zero, wyłącznik puszcza prąd dalej, ale jeśli np. jest tzw. przebicie na obudowę lub jeśli dotkniemy przewód fazowy
to część prądu popłynie przez nas i jeśli jest to prąd większy od 30mA to tzw. różnicówka wyłączy nam prąd.
Ponieważ będzie jej brakowało tej różnicy prądu.
Tak na szybko to można wytłumaczyć działanie różnicówki dla osób nie wtajemniczonych w elektrykę.
Myślę, że elektrycy na forum zgodzą się z moją teorią :D
Posiadam w przyczepie, potwierdzam działa [emoji6]. Ach wszystko szybko przed wyjazdem, pakowanie gratów, upychanie i upchnąłem, że wyrwałem przewody z gniazdka 230V razem z osłoną, oczywiście podłączona lodówka. Wsadziłem łapę "bo coś przeszkadza" i całe szczęście zadziałała.
Francuskie 120KM w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115KM w ropie
Polsko-chińskie 3,5KM w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"
2018
1500km 38 nocy
2019
1800km 20 nocy


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości