Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
dzin1975

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 6 kwie 2020, 21:40

Samoogon pisze:
Przyznać się webastowcy, który zrobił laleczke Woo Doo, bo mnie strasznie w boku je... Kłuje znaczy?
;)


Ja!!! 3 sztuki, i widłami lece, hurtem. Dziwne że tylko w boku :mrgreen:
Poczekaj co Oko wymyśli...Oj przestanie piwo smakować pite przez słomkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Fiacior75 » poniedziałek, 6 kwie 2020, 21:46

dzin1975 pisze:
andslu58 pisze:Po separacji czyli zgodnie z instrukcją. Przed separacją czyli na łapu-capu :mrgreen: Jak nieszczelne podpięcie to i plama będzie. Ale odkrycie? :o :shock:


I tu się mylisz. To nie jest ropa. Webasto podczas pracy zasysało spaliny, nie przepalało i zwracało w postaci tego czegoś.

andslu58 pisze:Ja już się wyleczyłem z pisania. Teraz będę biernym obserwatorem. Przynajmniej ze mną macie spokój :roll:


Nie wolno się fochować ;) Chłopaków może i trochę poniosło, ale na pewno nie złośliwie :) Mam nadzieję że będziesz miał okazję poznać ich w realu i przekonasz się że to są naprawdę dobrzy i życzliwi ludzie.
Kurde, i ja to napisałem :shock:
I wcisnąłem ,,wyślij,, :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: panowie ja tu niczego złośliwego nie napisałem, tak po prawdzie to czułem że wam troche wzburzę krew ;) , (a ty andslu58 nie fochuj ;) z tymi spalinami to miałem na mysli ten grzejniczek ze zdjecia) , ale sie uśmiałem tyle postów od rana , a montujcie se te Chińskie kopciuchy, juz widze na kempingach tabliczki na wjeździe z napisem " zakaz wjazdu przyczepom z zamontowanym Chinskim webasto" :lol: :lol: :lol:..... jak któryś z was, a szczególnie ty Dżinu staniesz se koło mnie z tym ustrojstwem to ci wsadze banana do wydechu :lol:
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

dzin1975

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 6 kwie 2020, 22:34

Fiacior75 pisze: jak któryś z was, a szczególnie ty Dżinu staniesz se koło mnie z tym ustrojstwem to ci wsadze banana do wydechu :lol:

Uff, dobrze że tylko do wydechu :mrgreen:

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Romlas » poniedziałek, 13 kwie 2020, 00:59

Dziwne to wszystko. Lubię las, lubię ciszę, ale niestety jestem kierowcą i o ile 10 lat temu może gdzieś coś stukało, gdzies coś czasami zakopciło, to jestem pewien, że więcej hałasu i dymu na kempingu robi 3 gości po 0.7 z fajką w gębie o 1 w nocy, niż 20 ciężarówek na parkingu z pracującym webasto.
A co sobie założę?
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Lukasz_b20 » czwartek, 16 kwie 2020, 22:26

Czy pompka z webasto nagrzewa się w jakiś sposób i czy potrzebuje dostępu do powietrza? Chciałbym ją zamontować w taki sposób aby ją maksymalnie wyciszyć. Wstępnie chcę ją umieścić w przednim kufrze i myślę aby ją obłożyć styropianem. Co sądzicie?Szum piecyka z webasto mnie usypia ale jak mi będzie coś stukać to mogę być lekko rozdrażniony po nocy ;)

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Miron EZD » czwartek, 16 kwie 2020, 22:53

Lukasz_b20 pisze:Czy pompka z webasto nagrzewa się w jakiś sposób i czy potrzebuje dostępu do powietrza? Chciałbym ją zamontować w taki sposób aby ją maksymalnie wyciszyć. Wstępnie chcę ją umieścić w przednim kufrze i myślę aby ją obłożyć styropianem. Co sądzicie?Szum piecyka z webasto mnie usypia ale jak mi będzie coś stukać to mogę być lekko rozdrażniony po nocy ;)

Sama pompka nie nagrzewa się w taki sposób aby parzyła :lol: dostępu powietrza też raczej nie potrzebuje.
Według mnie nie wolno jej przykręcać na sztywno do konstrukcji kufra, a na jakimś miękkim zawieszeniu np. z gumy, tak aby nie przenosiła
stukania na budę.
Ja mam webasto i pompkę w kufrze,w środku przyczepy nie słychać pompki na tyle, żeby mogła obudzić.
Jeśli nie drażni Cię tykanie zegarka, to raczej pompka też Cię nie zdenerwuje. :lol:

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Lukasz_b20 » niedziela, 19 kwie 2020, 23:06

Panowie kolejne ziarno niepokoju zawitało w związku z instalacją webasto. Liczę ma Waszą pomoc! Muszę przedłużyć wyprowadzenie spalin o około 100cm (w instrukcji obsługi jest napisane, że rura odprowadzająca spaliny ma długość 1m i może być dołożony kolejny metr w razie konieczności) Jaka opcja jest poprawna - do oryginalnej metrowej rury podpiąć na końcu tłumik i na jego wylocie dołożyć kolejny metr rury? (może nieco szerszej aby ułatwić odprowadzanie spalin??) Czy od razu 2m kawałek rury i na samym końcu założony tłumik? Dzięki za wskazówki!

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: oko » poniedziałek, 20 kwie 2020, 06:17

Tłumik zawsze na końcu.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Lukasz_b20 » poniedziałek, 20 kwie 2020, 08:46

oko pisze:Tłumik zawsze na końcu.

Thx

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Lukasz_b20 » środa, 29 kwie 2020, 19:29

Panowie którzy mają webasto; jak wygląda Wasz filtr paliwa? Jest całkowicie wypełnione ropą czy na górze macie tak jak u mnie bańkę powietrza?
Z góry dzięki za odpowiedź!!

Dla następców montujących webasto. Rurka do tłumika nie może być za długa. Dzisiaj przedłużyłem wylot o 120cm i webasto zaczęło sie dusić, kopcić i wywalało błąd E-10. Teraz na szybko wróciłem do oryginalnej rurki i odpaliło elegancko. Jednak ktoś po coś te wymiary przewidział...

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: andslu58 » sobota, 2 maja 2020, 14:44

"Lukasz_b20" Panowie którzy mają webasto; jak wygląda Wasz filtr paliwa? Jest całkowicie wypełnione ropą czy na górze macie tak jak u mnie bańkę powietrza?

Ja ten chiński filtr paliwa zamieniłem na taki od malucha za 6 ziko, a przewód paliwowy na grubościenny co widać na fotce.
U mnie i pewnie w każdym filtrze jest podobnie - jest przestrzeń wolna na górze filtra ( pewnie z 10% pojemności filtra bo reszta to paliwo ) co nie przeszkadza w bezbłędnym działaniu urządzenia . Odpala 100/100 i jak dotąd nie pokazuje żadnych kodów błędu.
Obrazek

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: oko » niedziela, 24 maja 2020, 15:21

Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to w innym temacie NkaOffRoad podał rozwiązanie tematu wylotu na przedsionek. Wystarczy zastosować coś takiego: https://allegro.pl/oferta/pojemnik-na-b ... 8106803286
Pozwolę sobie skopiować zdjęcie autora:
Obrazek

Szukamy pod hasłem "pojemnik na prysznic"
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 25 maja 2020, 18:19

Od 30:35s najważniejsze wnioski w sprawie webasto :D
https://youtu.be/VXq8CTJ4Kts

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: oko » poniedziałek, 25 maja 2020, 19:11

Samoogon pisze:Od 30:35s najważniejsze wnioski w sprawie webasto :D
https://youtu.be/VXq8CTJ4Kts

Fachowość i jakikolwiek autorytet techniczny (jeśli go w ogóle posiadał) tego gościa poległ w 10 minucie i 48 sekundzie tego filmu. Ktoś kto w ten sposób montuje "webasto", nie powinien w ogóle się na jego temat wypowiadać. Poza tym, gość jest serwisantem Trumy, więc jasne że "webasto" mu nie w smak.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 25 maja 2020, 20:04

Nie znam się na montażu webasta i ta wiedza nigdy nie będzie mi potrzebna :) , post raczej jako żarcik, ale przecież jesteśmy w dedykowanym temacie to może napisz jakie błędy tam zostały popełnione i ma co wpływają. Potencjalni następni użytkownicy będą wiedzieli jak tego nie robić a i mnie ciekawi.
A co do gościa to nie oceniam, będzie montował w tym kamperze skonstruowany przez siebie patent, ogrzewanie podłogowe w formie panela, zasilanego woda z boilera Trumy. Nawet mi się ten patent spodobał choć szczegółów projektu się nie spodziewam :)

Jeszcze zostawię info dla Taty Kazika bo pewnie tu zajrzy. Kapitan kupił lodówkę o której rozmawialiśmy, ma ją dokładnie wytestować, trochę info jest w następnym odcinku, po tym który linkowałem, reszta w kolejnych już w trakcie pracy.
Jak dla mnie testy robi dość pomysłowe i wyczerpujące, może będzie kilka konkretnych informacji. Mowa o dostarczanej elektrycznej lodówce skonstruowanej i produkowanej przez jakiegoś tam gościa, facebookowcy na pewno będą kojarzyć sprawę.


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości