Przegląd gazowy na zlocie

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Przegląd gazowy na zlocie

Postautor: panpikuś » niedziela, 16 sie 2020, 09:31

Mimo że mój post to odkop roku ale nie mogłem się powstrzymać...
Podejście Forumowiczów do tego tematu gazu w przyczepie jest zastanawiające...
Nie trzeba rozbierać instalacji żeby sprawdzić jej szczelność, nie robi się tego też czujnikiem gazu. W instalację wpina się w manometr i nabija jej ciśnienie, o w okresie czasu sprawdzamy czy jest spadek ciśnienia i tak zapewne miało wyglądać ro sprawdzenie szczelności. Domowym sposobem (ale zgodnym z wytycznymi) jest pozbycie się z instalacji powietrza (instalacją jest wszystko od zaworu na butli poczynając) i nabicie rurociągu gazem, po tej czynności zakrecamy zawór na butli. Po ustabilizowaniu się temperatury w rurociągu (1h) ostatnie urządzenie powinno się uruchomić bez najmniejszego problemu - o ile instalacja jest szczelna. Z instalacją gazową w przyczepie jest tak samo jak z instalacją gazową na jachcie, jest dobrze dopóki jest dobrze ale jak coś się stanie to konsekwencje ponosi ten kto to montował a Sąd bierze pod uwagę nie tylko to czy monterzy mają uprawnienia ale także to czy instalacja jest wykonana zgodnie ze sztuką czyli Polskimi Normami, które dopuszczają niestety pomarańczowe węże ale jasno mówią ile cybantów i jak zamontowanych powinno być w instalacji.

Pozatym z tego co pamiętam, w Polsce nie funkcjonuje coś takiego jak niemiecki certyfikat G607 - można go przyrownac do prehistorycznego znaku bezpieczeństwa na urządzeniach gazowych, B w trójkącie.
Warto uświadomić niektórych Forumowiczów że badanie szczelności instalacji nie ma nic wspólnego z lokalizacją przecieku która zepewne była dodatkowo płatna i dopiero ona wymaga demontażu osprzętu i badania czujnikiem, choć sprytny serwisant zamiast powietrza użył by do badania szczelności innego kolorowego medium.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości