Prośba o porady dla laika

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o porady dla laika

Postautor: ddkrzysztof » środa, 16 cze 2010, 10:30

nikos83 upewnji się że na pewno jest to 12 v dc bo pompka jest na dc, a podłączywszy ją do ac czyli zmiennego zaraz po transformatorze to będzie drżała . Podłącz je do aku z auta i jak bedzie ok to oznaka iz masz AC w przyczepce a jak nadal źle to pompka jest do ....... wymiany :D
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

nikos83
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 09:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o porady dla laika

Postautor: nikos83 » środa, 16 cze 2010, 10:32

Ja metodą "usta-usta" wyciągnąłem wodę z wężyka, także zakładam, że pompka została zalana, choć może to nie wystarczy. Napisz może jak wyglądało u Ciebie to zalanie? Sprzedawca poradził mi jedynie, abym podpiął pompkę bezpośrednio pod akumulator - bo być może coś z transformatorkiem jest nie tak, jeśli to nie pomoże to mam reklamować pompkę. Nic nie mówił o jej zalaniu.

nikos83
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 09:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o porady dla laika

Postautor: nikos83 » środa, 16 cze 2010, 10:39

ddkrzysztof pisze:nikos83 upewnji się że na pewno jest to 12 v dc bo pompka jest na dc, a podłączywszy ją do ac czyli zmiennego zaraz po transformatorze to będzie drżała . Podłącz je do aku z auta i jak bedzie ok to oznaka iz masz AC w przyczepce a jak nadal źle to pompka jest do ....... wymiany :D


Tak mi poradził sprzedawca i dziś po pracy tak zrobię. Też mam właśnie takie wrażenie, że pracowała bardziej jak szczoteczka do zębów (drżał wirnik), ale to mogło być tylko moje wrażenie. Transformatorek w n 126 był z prostownikiem, nie? Dlatego uważałem, że jest prąd stały. Możliwe, że coś się zepsuło i teraz daje zmienny? Tak na marginesie zasilacz ATX daje prąd stały? - bo jeśli to wina transformatorka to muszę coś zastępczego wykombinować.

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Prośba o porady dla laika

Postautor: BIGL » środa, 16 cze 2010, 16:49

Potrzebny jest prąd stały i to zapewne jest cała tajemnica :roll: ATX da radę :D
Obrazek

nikos83
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 09:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o porady dla laika

Postautor: nikos83 » środa, 16 cze 2010, 20:19

Już po problemie. Niestety urządzenie do wytwarzania 12V, które do tej pory uważałem za oryginalny transformator z prostownikiem, okazało się być jedynie transformatorem 12V AC. Na szczęście znalazłem w piwnicy starego kompa z zasilaczem ATX i obecnie wszystko hula na nim aż miło. Zamontowałem go sobie przy skrzynce z bezpiecznikami, którą mam w szafce pod kuchenką, tak aby można było go wyłączyć bez rozbierania łóżka (troszkę jednak szumi).

Dziękuję wszystkim za szybką pomoc.
Pozdrawiam,
Nikos

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Prośba o porady dla laika

Postautor: BIGL » środa, 16 cze 2010, 20:39

Polecam montaż w łóżku na ściance od strony zlewu. Ja tak ma zrobione i uruchamiam to cudo podświetlanym przyciskiem zamontowanym w ścianie łóżka (obok gniazda 220v). Świecący przycisk sygnalizuje włączony zasilacz (praktycznie go nie słychać), a przy okazji doprowadziłem 2 gniazdka zapalniczki (1 w łóżku obok włącznika, a drugie na zewnątrz przyczepy). Dla bezpieczeństwa i w obawie przed uszkodzeniem ATX-a zamontowałem takie złącza które se przekładam w zależności od zasilania (zewnętrzne aku/220V).
Obrazek

outsaider87
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 20:47
Lokalizacja: Gliwice

Re: Prośba o porady dla laika

Postautor: outsaider87 » środa, 16 cze 2010, 20:55

Witam :) Tak czytam ten temat od początku i ja w tym roku miałem ten sam problem.Z powodu powiększenia rodziny o małą córeczkę , razem z żoną postanowiliśmy również kupić przyczepkę.Po miesięcznych poszukiwaniach zakupiłem n 126n i był to trafny wybór choć teraz stoi na parkingu i trwa ciężki remont.Cały środek montuje nowy (tzn obicia podłogę i sufit z paneli) Troche z tym pracy ale mam nadzieje że efekt bedzie warty roboty. Pozdrawiam i do zobaczenia na zlotach:)


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości