[N126] Kilka porad dla początkującego

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
artec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 24 lip 2009, 10:01

[N126] Kilka porad dla początkującego

Postautor: artec » piątek, 24 lip 2009, 10:40

Na początek chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich użytkowników tego forum.
A teraz do sprawy, w wyniku sądowego przyznania spadku stałem się szczęśliwym posiadaczem przyczepy campingowej typu N126 :). Nigdy nie myślałem o tym aby kupić przyczepę, ale niezbadane są ścieżki Pana... heheh. Więc skoro mam już tą przyczepę to postanowiłem zająć się tematem. Na pewno jest w śród was wiele osób które miały kilka podobnych problemów i będą chciały się podzielić rozwiązaniami.

Ale do sprawy:
1) Jak piszę przyczepę otrzymałem w wyniku sądowego przydzielenia spadku, nawet nie samą przyczepę a działkę rekreacyjną na której była owa przyczepa i tu się pojawia się problem, niestety nie posiadam żadnych dokumentów na samą przyczepę i podejrzewam że już ich nie odzyskam, do kogo musiałbym się zgłosić aby zalegalizować taką przyczepę i ewentualnie jakie dokumenty przedstawić (nie mam żadnego dowodu zakupu, dowodu rejestracyjnego)

2) Druga sprawa to czy istnieje jakiś sposób otwarcia takiej przyczepy (nie mam do niej również kluczyków) aby narobić jak najmniej szkód. Przyczepa moim zdaniem jest ładnie utrzymania i nie chciałbym jej niepotrzebnie niszczyć, zamek w drzwiach wygląda na podobny do tego w maluchu. Rozumiem że takich rzeczy nie powinno się pisać na forum więc proszę o jakąś odpowiedz na PW w tej sprawie.

3) Przyczepa postawiona jest na podpórkach i nie ma kół (nie wiem gdzie są) proszę powiedzcie jakie koła muszę do niej kupić, oraz co pewnikiem jest do remontu po kilku latach stania bez kół.

Dziękuje za odpowiedzi .

Artur - Fan niewiadówek z przeznaczenia ;)

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: [N126] Kilka porad dla początkującego

Postautor: konrad » piątek, 24 lip 2009, 10:50

artec pisze:Na początek chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich użytkowników tego forum.
A teraz do sprawy, w wyniku sądowego przyznania spadku stałem się szczęśliwym posiadaczem przyczepy campingowej typu N126 :). Nigdy nie myślałem o tym aby kupić przyczepę, ale niezbadane są ścieżki Pana... heheh. Więc skoro mam już tą przyczepę to postanowiłem zająć się tematem.

:shock: :lol:

Ale do sprawy:
1) Jak piszę przyczepę otrzymałem w wyniku sądowego przydzielenia spadku, nawet nie samą przyczepę a działkę rekreacyjną na której była owa przyczepa i tu się pojawia się problem, niestety nie posiadam żadnych dokumentów na samą przyczepę i podejrzewam że już ich nie odzyskam, do kogo musiałbym się zgłosić aby zalegalizować taką przyczepę i ewentualnie jakie dokumenty przedstawić (nie mam żadnego dowodu zakupu, dowodu rejestracyjnego)

poszukaj w archiwum, było poruszane
w skrócie, albo dotrzesz do oryginalnych dokumentów (są tablice?) - na podstawie spadku, potem pewnie przegląd i nowe tablice
albo rejestracja jako SAM

3) Przyczepa postawiona jest na podpórkach i nie ma kół (nie wiem gdzie są) proszę powiedzcie jakie koła muszę do niej kupić, oraz co pewnikiem jest do remontu po kilku latach stania bez kół.

jak otworzysz to może koła są w środku ;)
jak nie to musisz coś podpasować, powinny być 13 od fiata (4x98?), choć mogą być też 12 maluchowskie
zaręć koła sprzwdź luzy, sprawdź instalację el. i zaczep, jak na oko będzie dobrze to przejedź się kawałek
i znowu posprawdzaj ...
u mnie przyczepka po 10latach, albo lepiej stania na działce pod chmurką, miała tylko problemy z elektryką - brak masy
reszta wyjdzie w trakcie porządków, przygotowywania do użytku
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

michal_k
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 23 kwie 2009, 22:33
Lokalizacja: Bystra koło Jordanowa

Re: [N126] Kilka porad dla początkującego

Postautor: michal_k » poniedziałek, 27 lip 2009, 09:36

Moment - to że otrzymałeś w spadku działkę to nie znaczy jeszcze, że również przyczepę, która na niej stoi. Podstawowe pytanie - ma tablicę rejestracyjną? Wiesz do kogo wcześniej przyczepa należała?

artec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 24 lip 2009, 10:01

Re: [N126] Kilka porad dla początkującego

Postautor: artec » poniedziałek, 3 sie 2009, 14:24

Witam i przepraszam za tak długą nieobecność, działkę otrzymałem z całym inwentarzem :), wiadomo również że przyczepa należał do poprzedniego właściciela działki (są wiarygodne osoby które to potwierdzają) ale papierów brak co do tablic na zewnątrz nie widziałem, a jeszcze jej nie otwarłem (stoi kilkadziesiąt kilometrów od miejsca mojego zamieszkania) ale na pewno zdam relacje jak tylko ją otworzę :). Na papiery nie ma szans co tu dużo gadać sprawa bardziej skomplikowana niż w "modzie na sukces". Dziękuje za wszelkie porady i pozdrawiam


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości