całoroczny kamping

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Tomek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 27 cze 2009, 15:13

całoroczny kamping

Postautor: Tomek » poniedziałek, 23 lis 2009, 22:10

Nie wiem czy w dobrym dziale pisze ale spróbuje. Zastanawiam sie nad kupnem domku holenderskiego ale z zprzeznaczeniem na zamieszkanie całoroczne. miał ktos z takim czyms do czynienia? na co zwracać uwagę?widziałem porady typu docieplenie ale z tego co widziałem da to sie zrobic samemu i taniej:-) ale czy ktos przeżył w tym zime i kilka lat?

Interesuje mnie taki ok 3,5m na 11m jako alternatywa budowy domku:-)
Niewiadówka jest jak Sex, można się uzależnić !!!!


N-250c

Brian
Posty: 279
Rejestracja: czwartek, 20 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: całoroczny kamping

Postautor: Brian » poniedziałek, 23 lis 2009, 22:14

Doświadczenia może nie mam ale wiem że w Stanach wiele osób tak żyje. Mieszkają w takich domkach i jakoś żyją. A jeśli Amerykanom coś takiego pasuje to dlaczego nam miałoby nie pasować, patrząc obiektywnie ludzie zza wielkiej wody są bardziej wygodni. Pojawia się pytanie czy w zimę dach spełni w 100% swoje założenie i na czym miałby "stać" taki domek :mrgreen:
Berlingo 1.9D + N126b
Obrazek

Tomek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 27 cze 2009, 15:13

Re: całoroczny kamping

Postautor: Tomek » poniedziałek, 23 lis 2009, 22:33

domek miał by stać powiedzmy na jakimś pod betonowanych słupkach, no i na działce która ma prad wode i kanalizacje bo stoi na niej juz inny dom a to by była alternatywa zamiast kawalerki i budowy za dziesiątki tysięcy lub dziesiątki lat kredytów:-). Kolejny plus to brak zezowolen na budowę, podatku ale to nie wiele za taki metraż.

cos ala to http://www.transcarpek.pl/view.php?id=WL_090809

a docieplenie za ok 8tys mozna chyba taniej zrobic samemu http://www.auriva.pl/index.php/pageid/610
Niewiadówka jest jak Sex, można się uzależnić !!!!


N-250c

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: całoroczny kamping

Postautor: konrad » wtorek, 24 lis 2009, 07:36

Pytanie jak to jest wyizolowane ...
ludzie w kontenerach żyją ...

Jak nie ma dobrej izolacji to kiszka ... raz że ogrzewanie pochłonie ogromne koszty (w USA są cieplejsze stany ;))
a dwa że wszystko będzie zachodzić wilgocią i po czasie zgnije ...

izolacja to nie tylko ściany, ale przede wszystkim podłoga, dach, okna ...
nigdy nie widziałem tego na żywo, ale mam doświadczenia z "altanki"
której część jest zrobiona ze starego mieszkalnego wagonu ...
do ok -5'C było w miarę komfortowo ...
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: całoroczny kamping

Postautor: serek » wtorek, 24 lis 2009, 07:55

Konrad dobrze mówi...wązne żebyś sprawdził izolację, wiec na tanie domki nie patrz... bo koszt ocieplenia takiego domu moze przekroczyć 2-krotnie koszt zakupu domku... Jezeli zastosujęsz usytuowanie domku na balach betonowych , to koniecznie musisz wykonac podmórówkę pod niego , co bys nie miał przeciagów od ziemi ...a i lepiej go usadowisz....proponuję wykonanie normalnego fundamentu , ale na to już potrzeba zgody gminy...

Dzieki temu tez podniesiesz znacznie domek do góry wiec i zalanie go nie grozi...przy obfitych deszczach. Kiedys miałem okazje na feriach jako dziecko mieszkać w takim domku , ale szczegółów nie pamiętam...ale byłem na nartach wiec i sniegu duzo i nie pamietam zeby było zimno w nim...

Napewno dobra izolacja i wentylacja pomieszczeń jest potrzebna... wymuszony obieg powietrza...

Ps. Sam jakis czas temu z kolegą oglądałem takie holenderki i powiem szczerze ze domek do nie wielkiej kosmetyki wewnatrz( tapetowanie, bądż płyty gipsowe) był w cenie o połowe niższą niż moja ABI.

Może kiedys sobie zakupie działeczkę w górach i taki domek postawie ... choc nie co się to gryzie z naturą karawaningu...!!!
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 lis 2009, 10:11 przez serek, łącznie zmieniany 1 raz.
życie jak droga, kiedyś się kończy...

gozdi_86
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 7 lip 2008, 19:10
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina

Re: całoroczny kamping

Postautor: gozdi_86 » wtorek, 24 lis 2009, 09:22

Pomysł bardzo ciekawy, ale musisz sie dowiedzieć czy nie musisz mieć pozwolenia na postawienie czegoś takiego. bo do jakiejść wysokości podłogi(wysokość podmurówki) nie trzeba a powyżej trzeba. tak mi się gdzieś obiło o oczy wiec dopytaj.

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: całoroczny kamping

Postautor: serek » wtorek, 24 lis 2009, 10:15

Tu masz kilka ciekawych opdowiedzsi i rad ... http://www.auriva.pl/index.php/pageid/612

a tu o ocieplaniu...bardzo mi się to podoba...http://auriva.pl/index.php/pageid/610

ze zdjęć widac ,że warto tez zmienić okna na plastikowe ...całosc prezentuję się okazale...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: całoroczny kamping

Postautor: ddkrzysztof » wtorek, 24 lis 2009, 13:09

coś mi sie nie zgadza w linku
http://www.auriva.pl/index.php/pageid/612
podają że koszt docieplenia wacha się od 7 do 10 tys zł
a poniżej w linku
http://auriva.pl/index.php/pageid/610
ze koszt docieplenia najtańszą wersją to 923 zł m2 podłogi
reasumując najmniejszy domek to 3,1 x 7,0 czyli ok 21 m2
21 x 923 zł daje kwote ok 20 tys zł a nie jak podają 7 do 10 tys. zł
no chyba ze ja czegos nie kumam :?:
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: całoroczny kamping

Postautor: serek » wtorek, 24 lis 2009, 14:11

Tu chodzi o" elewacje ..." Krzyśku...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 20 lut 2009, 20:11

Re: całoroczny kamping

Postautor: Kacper » wtorek, 24 lis 2009, 19:30

gozdi_86 pisze:Pomysł bardzo ciekawy, ale musisz sie dowiedzieć czy nie musisz mieć pozwolenia na postawienie czegoś takiego. bo do jakiejść wysokości podłogi(wysokość podmurówki) nie trzeba a powyżej trzeba. tak mi się gdzieś obiło o oczy wiec dopytaj.

pomysł rzeczywiście ciekawy, ale wydaje mi sie że o ile postawienie czegoś takiego na działce
Obrazek
pozwolenia wymagać nie będzie
to już ustawienie domku i ocieplenie go zmieni nam całkowicie założenie domku/przyczepy bo w takim przypadku
Obrazek
to już tego domkiem holenderskim w razie kontroli z urzędu nazwać raczej nie możemy :lol:
no żeby to chociaż łapało się w tych 25m2, które możemy wybudować bez pozwolenia a tu średnio przyczepa ma ok 33m2 :|

PS wykonawca elewacji musi być godny polecenia, skoro stawia ruszt do ocieplenia bez żadnej izolacji od podłoża.
Obrazek
już wiedzę to drewno za parę lat oraz szczęśliwego posiadacza domku :oops: który przeklina wykonawcę i zastanawia co teraz ma z tym fantem zrobić :idea:

chyba nie skończę edytować tego posta :)

odpowiedzi specjalisty z ich strony

jakie pozwolenia na budowę są wymagane
Witamy ! Nie potrzebuje Pan zezwolenia na budowę.
no i drugie w temacie ociepleń
Jestem w posiadaniu 2 działek: rolnej i przeznaczonej pod zalesienie, bez pozwolenia na zabudowę. Czy jest możliwe usytuowanie takiego domku (letniskowego) bez późniejszych konsekwencji? Czy wymagane są jakieś pozwolenia? Jak prawnie można traktować taki domek? czy wymaga rejestracji, zgłoszenia i opłaty podatkowej.
Na to pytanie odpowie Panu dokładnie Urząd Miasta lub Gminy, pod który podlegają Pańskie działki.

teraz to powiem tak, że wg mnie to oni doskonale wiedzą o tym ze po takim dociepleniu domku to on już bez pozwolenia na działce stać nie może
Obrazek

Tomek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 27 cze 2009, 15:13

Re: całoroczny kamping

Postautor: Tomek » wtorek, 24 lis 2009, 21:51

no faktycznie zaczyna to zmieniać postać, bo równie dobrze można taki domek obmurować itd, faktycznie nie patrzyłem pod kontem zabezpieczenia tego drewna bo sam jak bym to budował/ocieplał to bym na pewno o tym nie zapomniał ale jak tu firma tak stawia :-)hmm ciekawe, mimo to ze stoi on na wybrukowanej posadzce to woda i tak podejdzie i tak, chyba ze tu jest ten myk ze nie jest trwale związane z podłożem i nadal to nie domek a kamping
Niewiadówka jest jak Sex, można się uzależnić !!!!


N-250c

Awatar użytkownika
Evelin-Ka
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 28 lis 2013, 09:14

Re: całoroczny kamping

Postautor: Evelin-Ka » sobota, 30 lis 2013, 14:56

Domki holenderskie - ale fajne domki, właśnie sobie przeglądam :D
Ale mi się przy sobocie na marzenia zebrało, a tu jeszcze tylko niedziela i trzeba do rzeczywistości wracać :cry:

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5509
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: całoroczny kamping

Postautor: kooba » sobota, 30 lis 2013, 17:36

Evelin-Ka pisze:Domki holenderskie - ale fajne domki, właśnie sobie przeglądam :D

A gdzie ty byś chciał z takim domkiem jeżdzić :) Toż to taka kolubryna, że ciężko będzie się na polskich drogach zmieścić :)

Awatar użytkownika
Drako
Posty: 78
Rejestracja: środa, 13 lip 2011, 14:33
Lokalizacja: Gliwice

Re: całoroczny kamping

Postautor: Drako » sobota, 30 lis 2013, 19:53

wg mnie pomysl koszmarny

domki holenderskie psuja polski krajobraz i sa poprostu obrzydliwe.
Robienie z tego jeszcze jakiegos ulepa poprzez dodatkowe izolacje .... stytopiany, daszki altanki.... krasnala ogrodowego
Tak samo jak przyczepy campingowe, ktore 15 lat stoja w jednym miejscu.


Jezeli chcesz cos calorocznego to sa gotowe domy " z paczki" lub jakies drewniane , szkieletowe itd..
przynajmniej to wyglada jak domek , wiem ze ludzie tez sobie jakos radza z pozwoleniami ( gminy walcza z domkami holenderskimi, wagonami i innym horrorami na dzialkach wiec sa bardziej liberalne)

koszt niewiele wiekszy a masz przynajmniej domek a nie jakies niewiadomo co

Awatar użytkownika
arturo1970
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 107
Rejestracja: środa, 2 sty 2013, 18:28

Re: całoroczny kamping

Postautor: arturo1970 » sobota, 30 lis 2013, 20:42

koledzy na działce mogę postawić co tylko chcę aby to nie miało fundamentu,i gmina nie ma nic do tego ,domek holenderski nie jest złym rozwiązaniem ,sam myślałem o postawieniu na działce takiego ale obawiam się że koszt ogrzewania byłby wysoki jeśli chodzi o pobyt całoroczny .ja bywam na działce w niektóre weekendy i planuję kupić barakowóz .


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości