piecyk gazowy

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
rogu123
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2007, 11:29

piecyk gazowy

Postautor: rogu123 » sobota, 5 sty 2008, 20:15

Obrazek

Obrazek

opis do pierwszego piecyka:
CAMPING GAZ, wymontowane ze starej przyczepy kempingowej. Ogrzewanie posiada katalizator, odpalane przy pomocy zapalarki piezoelektrycznej. Urządzenie sprawne, w komplecie z przewodem gazowym i reduktorem. Cena 110zł

opis drugiego piecyka

TYCZKA wymontowane ze starej przyczepy kempingowej. Ogrzewanie posiada katalizator, odpalane przy pomocy zapalarki piezoelektrycznej. Urządzenie sprawne, w komplecie z przewodem gazowym i reduktorem. Nie jest to webasto.

Czy ktoś może któryś polecić ?

Sławek

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: piecyk gazowy

Postautor: marek » sobota, 5 sty 2008, 21:34

Nie miałem do czynienia z takim modelem ale mam wrażenie że jest to zwykły promiennik gazowy jak ten :

Obrazek

Więc będzie śmierdziało spalinami gazowymi w środku do przedsionka bomba.Oczywiście mogę się mylić.

szaramewa
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: piecyk gazowy

Postautor: szaramewa » poniedziałek, 7 sty 2008, 10:44

Zgadzam sie z Markiem, jest to rozwiązanie raczej nie nadające sie do środka przyczepy.
Ja posiadam piecyk elektryczny firmy atlantic(f17 500w) i jeżeli bedziesz mógł sie podłączyć do prądu 220v to polecam.
http://www.ogrzewanie-elektryczne.pl/pr ... 3331deb4f6
http://www.elektrotermia.com.pl/sklep/s ... kcyjne.php
Obrazek

N132 rok 1980

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: piecyk gazowy

Postautor: kotek » poniedziałek, 7 sty 2008, 18:09

Ja, ze swej strony, odradzał bym ogrzewanie gazowe, z uwagi na wytwarzającą się wilgoć i raczej nieciekawy zapach.
Stosuję ogrzewanie elektryczne panelami LOGEN 3 razy 90 wat sterowane termostatem.Ogrzewanie stosowałem zarówno
w poprzedniej jak i obecnej przyczepie.W przypadku postoju bez podłączenia prądu, to mam w zapasie słoneczko gazowe
nakręcane na butlę 2 kg. Jeździmy raczej w miesiącach letnich, to moja butla, którą mam parę lat jest prawie pełna.
Z poprzednią przyczepą byłem na długim weekendzie w maju 2007 w Kazimierzu i Sandomierzu, gdzie temperatury w nocy spadały do -6 stopni
i to ogrzewanie elektryczne spisało się bez zarzutu.Zamontowane tak jak widać na fotce, a termostat z przodu niedaleko
drzwi wejściowych.


Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: piecyk gazowy

Postautor: szary11 » wtorek, 8 sty 2008, 06:35

No... ogrzewanie masz bajeranckie (te na stoliku) :D A tak wogóle bardzo przytulnie wygląda Twoja budka. Zacząłem się zastanawiać, czy nie kupić wykładziny dywanowej do wnętrza cycepy :) Kiedyś miałem, ale mama... przerobiła na dywaniki przed wejścia do domu :evil: Myślała, że to niepotrzebne i mi podciągnęla a ja tylko dosuszałem :cry:

Dobra wracamy do tematu :)

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: piecyk gazowy

Postautor: marek » wtorek, 8 sty 2008, 09:01

Ja posiadam ogrzewanie to co Kotek tylko 2x 90W bez termostatu (mam włączone przez całą noc),dodatkowo posiadam promiennik halogenowy uv co ważne o mocy 2x400W w cenie 35zł.Tu fotografia poglądowa:

Obrazek

Awatar użytkownika
jarek /////+Nka
Posty: 56
Rejestracja: środa, 30 sty 2008, 16:30
Lokalizacja: kiedyś Wałbrzych...

Re: piecyk gazowy

Postautor: jarek /////+Nka » piątek, 1 lut 2008, 16:56

Mi podoba się takie ogrzewanie(ktoś, gdzieś, kiedyś sie tym chwalił). Mozna by do tego podłączyć zaciąganie powietrza spod przyczepy i jest prawie trumawent :P jak było w reklamie"prawie czyni nieraz wielką różnicę" ale zawsze to juz coś.
Obrazek
Moze uda mi sie zmajstrować to o czym pisze? Poniżej moja trumawent
Obrazek
Jarek+Eliza+Piotruś+Julcia
ObrazekObrazekZDJĘCIA NASZEGO DOMKU.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości