problem z rej.

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
murzynx
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 20 sie 2010, 12:09

problem z rej.

Postautor: murzynx » sobota, 21 sie 2010, 18:08

Witam,przymierzam się do remontu N126E 80r. od wczoraj już stoi w ogródku(dopiero przywieziona) kupiona w zeszłym roku. Z waszymi poradami napewno dopowadzę ją do idealnego stanu z tym że mam mały albo duży problem przyczepkę kupiłem w zeszłym roku nie miałem czasu jej zarejestrować tablica jest umowa jest ubezpieczenie(aktualne) jest lecz po drodze dowód przepadł rejestracyjny. przyczepka była z bezterminowym przeglądem i teraz pytanko czy mogę napotkać na ew. jakieś przeszkody z przerejstrowaniem jej na siebie(brak dow. rej.) ew. jakie pozdr. i dzięki za ew. jakieś porady

michal_k
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 23 kwie 2009, 22:33
Lokalizacja: Bystra koło Jordanowa

Re: problem z rej.

Postautor: michal_k » niedziela, 22 sie 2010, 18:18

Witam ponownie na forum - chyba po rocznej przerwie ;)

Pierwsza sprawa - czy podlegasz pod ten sam wydział komunikacji, w którym do tej pory była zarejestrowana przyczepa? Jeśli tak to sprawa bardzo prosta.

Jeśli natomiast przyczepa była zarejestrowana w innym urzędzie to musisz z poprzedniego urzędu (w którym przyczepa była zarejestrowana) uzyskać zaświadczenie potwierdzające dane zawarte w zagubionym dowodzie rejestracyjnym. Aby jednak takie zaświadczenie uzyskać - poprzedni właściciel musi w urzędzie zgłosić sprzedaż przyczepy. Jeśli będzie już zgłoszona sprzedaż to idziesz do urzędu ze swoją umową kupna-sprzedaży, składasz oświadczenie pod odpowiedzialnością karną o zagubieniu dowodu, płacisz 17 zł i dostajesz zaświadczenie, na podstawie którego zarejestrujesz przyczepę.

Może się zdarzyć tak, że w ewidencji urzędu nie ma wszystkich wymaganych danych (np. masy własnej, dopuszczalnej masy całkowitej itp.). Wtedy konieczne może być dodatkowe badanie techniczne - ustalenie danych (koszt 60 zł). Ewentualnie, jeśli urzędnik wykaże dobrą wolę, może brakujące dane wpisać z katalogu.

Sam pracuję w wydziale komunikacji i zajmuję się rejestracją pojazdów, więc w razie problemów - pytaj.

murzynx
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 20 sie 2010, 12:09

Re: problem z rej.

Postautor: murzynx » poniedziałek, 23 sie 2010, 11:48

dzięki za podpowiedz jest jeszcze jeden problem poprzedni właściciel nie żyje czy może to załatwić jego żona ew. czy jak kogoś znam w urzędzie da radę załatwić 17zł u siebie we wrocławiu(oczywiście po znajomości) czy procedura jest taka że koniecznie muszę złożyć w miliczu tam gdzie kupiłem fakt zgubienia dowodu dzięki pozdr.
dodam jeszcze że przyczepa już miała nowy dow. rej z przeglądem bezterminowym

jeszcze jakby ktoś mi podpowiedział jak się wkleja zdjęcia to wrzuciłbym i zobaczyli byście jak wygląda przyczepka za 650zł kupiona rok temu i ile mnie pracy przy niej czeka

michal_k
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 23 kwie 2009, 22:33
Lokalizacja: Bystra koło Jordanowa

Re: problem z rej.

Postautor: michal_k » poniedziałek, 23 sie 2010, 17:42

Zaświadczenie wyda Ci tylko i wyłącznie poprzedni urząd, w którym przyczepa była zarejestrowana. Możesz złożyć papiery w swoim urzędzie, który je prześle do urzędu właściwego, ale to dłużej potrwa.

Przyczepę kupiłeś od właściciela z dowodu rejestracyjnego, czy może od spadkobierców?

Warunkiem niezbędnym do otrzymania zaświadczenia jest zgłoszona sprzedaż. Możesz zadzwonić do poprzedniego urzędu, przedstawić sprawę i zapytać, czy jest zgłoszona sprzedaż, a jeśli nie to zapytaj, czy ewentualnie mogą to zrobić spadkobiercy.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości