Wyrejestrowana przyczepka

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: zyga49 » piątek, 1 lip 2011, 23:42

Witam wszystkich na Forum i pozdrawiam. Mam w planie kupno uzywanej N 126e i znalazłem w Kole z 1990 r ,ale jest wyrejestrowana -dowód rej . gościu ma i powiedział,że był w komunikacji ipowiedzieli mu ,że nie ma problemu z ponowną rejestracja.Ja natomiast ostatnio wbijałem w dowód rej. haka w Wydz. Kom. w Świdnicy/dolnośląskie/ to powiedzieli ,że nie można ponownie zarejestrować wyrejestrowanej przyczepki.Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem i czy jest szansa na ponowną rejestrację. Do Koła mam ok 300km-przyczepka mi pasuje -sam wykonam remont w środku z zewnątrz jest ok. rama w ocynku. .Prosze o porady -pozdrawiam.
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc

Awatar użytkownika
Tarapukuara
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2009, 18:57
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: Tarapukuara » sobota, 2 lip 2011, 07:49

Czesc.
Spisz umowe przedwstepna POTEM daj zaliczke na rejestracje, niech gosciu ja zarejestruje i kupuj juz zarejestrowana;)
Bartek bartekatsp5brhkreukrorg 609-220-575 frotka a sport+126e
https://pomagam.pl/fundacjadlamartyny
http://www.ledats.pl żarówki led i panele słoneczne- załatwię spory rabat ;)
http://sp5brh.eu.org

Awatar użytkownika
wedrowniczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek, 17 mar 2008, 10:31
Lokalizacja: Wierzchucino

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: wedrowniczek » sobota, 2 lip 2011, 16:18

Teoretycznie przyczepka nie powinna byc nigdy wyrejestrowana. Taka czynnosc mozna zrobic wylacznie z sam.ciezarowym, innych sie nie wyrejestrowuje. Skoro wyrejestrowali kiedys to tylko na podstawie oswiadczenia o zniszczeniu czyli kasacji. Dlatego logiczne jest, ze raz "zezlomowanego" pojazdu nikt powtornie nie zarejestruje. Moglbys ew.probowac jako "sam" ale przepisy maja sie zmieniac jakos chyba wlasnie w te wakacje i ma byc jeszcze trudniej z "samami" niz jest teraz.
A z 2 strony - jesli przyczepa jest wyrejestrowana, to jakim cudem gosciu ma dowod rej?? Jak dla mnie - cos tu smierdzi i mozesz wbic sie na mine. Chyba, ze lubisz podrozowac.. Albo zrob, jak wyzej poradzil ktos - kupisz czysta przyczepe z nowa rejestracja (on jeszcze zaplaci za przeglad techn.) ;)
______________________
pzdr, G.
# N126e + Duster#

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: jedrek101 » sobota, 2 lip 2011, 17:02

Raczej nic nie śmierdzi , kiedyś można było wyrejestrować przyczepę- nie trzeba było wtedy płacić OC ...
kilkanaście lat temu kupiłem taką towarówkę wyrejestrowaną z dowodem rej. w którym był odcięty róg...
tablice tymczasowe, przegląd techniczny i przyczepa wróciła na drogę ... ale było to już dawno jak jest teraz nie wiem :?

Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: zyga49 » sobota, 2 lip 2011, 20:43

Więc umówiłem się zgościem ma mi przysłać ksero tego dowodu co ma i pojade do Wydz, Komunikacji w Świdnicy i powiedza mi konkretnie czy mozna ,a jak nie to niech on zarejedtruje skoro twierdzi że można i wtedy kupie juz zarejestrowaną .Tylko niepotrzebne koszty /pewnie to ja będe pokrywał wszystko bo to w moim interesie/ jego rej.i ja musze przerejestrować i nie wiem czy nie trzeba ponowny przegląd skoro wyrejestrowana -no ale zobaczymy jak przyślę to napiszę.
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc

NIL
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 31 sie 2008, 20:15
Lokalizacja: Mazury Iława

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: NIL » niedziela, 3 lip 2011, 08:32

www.norcom.com.pl/nowe_forum/
jest to forum diagnostów jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi w tematach , zadaj pytanie
Powodzenia

Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: zyga49 » niedziela, 3 lip 2011, 10:17

Dzieki za link *w razie czego* na pewno skorzystam-pozdrawiam.
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc

Awatar użytkownika
wedrowniczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek, 17 mar 2008, 10:31
Lokalizacja: Wierzchucino

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: wedrowniczek » niedziela, 3 lip 2011, 11:36

jedrek101 pisze:Raczej nic nie śmierdzi

Być może nie smierdzi. Jak to mówią sami urzędnicy (a wiem, to z 1 ręki) "bez obejrzenia dokumentów nic Panu nie powiem" bo przypadków i niuansów jest tyle, że na ogólne pytania może być tysiąć równie ogólnych odpowiedzi. Wszystko zależy od konkretnego przypadku, np. z jakiego powodu/na podst.jakiego przepisu była wyrej. itd.
Rzeczywiście najlepszym wydaje się propozycja przesłania xera dow.rej. i niech sie wypowie urząd rejestrujący. Sam miałem taka sytuację, że co w jednym powiecie było do załatwienia bez problemu, dwa powiaty dalej było niemozliwe i oparło się o naczelnika wydziału.. Co "kraj" - to obyczaj!
______________________
pzdr, G.
# N126e + Duster#

Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: zyga49 » wtorek, 5 lip 2011, 17:30

Byłem dzisiaj w Świdnicy w Wydz.Komunikacji i lipa -powiedzieli nie wiemy czy była wyrejestrowana na stałe,czasowe itd -sprawdazali w/g dow.rej. w kompie w miejscu zarejestrowania i taka przyczepka nie istnieje .Gosciu natomiast twierdzi ,że był pytał i pani mu powiedziała że nie ma problemu z rejestracja.Prawdopodobnie umówie sie niech zrobi przeglad opłaci OC i zarejestruje w takim razie na siebie i wtedy ja kupię. :)
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: BIGL » wtorek, 5 lip 2011, 18:51

Kombinacje alpejskie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: ddkrzysztof » środa, 6 lip 2011, 06:17

Oby była warta zachodu :D
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: zyga49 » piątek, 8 lip 2011, 20:43

No niestety kombinacje alpejskie nie wyszły -gośc przysłał mi SMS z przeprosinami ,że sprzedał komus innemu.Tak to jest ,że jak sie mieszka daleko to ani obejrzeć ani się jakos dogadac -coś ostatnio nie mam szczęścia juz trzecia przyczepka mi *uciekła* ,ale szukam cały czas a kto szuka ten...... pozdrawiam
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: Konrad_wawa » piątek, 8 lip 2011, 21:17

Kup od Jędrka101 i problem z głowy.
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: zyga49 » piątek, 8 lip 2011, 21:51

Konrad_wawa pisze:Kup od Jędrka101 i problem z głowy.

Ja pisałem ,że chce kupić do remontu w środku do 1500 zł , a Jędrka 101 raczej jest zrobiona i warta więcej -pozdrawiam.
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc

Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Re: Wyrejestrowana przyczepka

Postautor: zyga49 » czwartek, 21 lip 2011, 21:58

No i wreszcie udało mi sie kupić 70 km od domu N126e zarejestrowana miała byc 87 a w dowodzie 86. Sprzedajacy przemalował skorupke farba chlorokauczukowa -pomalowana dość ładnie /bez firan/ ale za bardzo nie przyłozył się w dokładniejsze przygotowanie /widać ryski , pajączki/ ale jest odświeżona i bialutka. W srodku mebelki obite panelami PCV /szaro-białe/ wykońćzenie nie po mojemu, materace+ pokrowce w stanie bardzo dobrym, jak również kompletny oryginalny przedsionek.Koła 12 nowy typ bezdetkowe+ zapas.Wykładzina oryginalna -oczywiście odklejajaca się . Rama oc bez amort. i resorów. W sumie jestem zadowolony i najbliższym czasie chce wykonać schowek z rury PCV 110mm na stelaż przedsionka i koło zapasowe chce tez zamocować do ramy -oczywiscie w/g projektów /zrób to sam/ naszych fanklubowiczów. Na razie nie planuje wymiany wykładziny - będe wyklejał w przyszłym roku. W tym roku chce postawić wiate /materiały mam z rozbiórki poniemieckiej stodoły/ ,żeby budka zimowała pod wiatą a nie gołym niebem.
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości