Wieszak na koło zapasowe

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Andrzej132
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 800
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2008, 17:24
Lokalizacja: Opole

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: Andrzej132 » czwartek, 5 mar 2009, 18:35

Podpórki to moze nadają sie do wymiany koła na równej nawierzchni. Przy lekkim pochyleniu na stronę przebitego koła nie do wykonania. Wiem bo tak raz miałem w Mikołowie (i w ulewie na dodatek).
Co do mocowania koła w Niewiadce to widziałem w zeszłym roku rozwiązanie polegające na mocowaniu koła pod przednim kufrem. Była z kątownika zrobiona konstrukcja w którą wkładało sie koło a do niej na górze był przykręcony kufer. Pomysł ciekawy ale wyglądało nienajlepiej (jak dla mnie).

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: b.b tulipan » czwartek, 5 mar 2009, 20:44

Dzięki koledzy za podjęcie tematu.
Kilka słów na temat mocowania koła pod kufrem.Ja nie widzę tego u mnie. W kufrze wożę trzy butle z gazem, na przodzie w przyczepie siedzi lodówka, w małym pojemniku jadą szpargały takie jak maszynka elektryczna,kufle do piwa :lol: różne przedmioty które mogły by się potłuc jadąc z tyłu przyczepy. Wszystkie te rzeczy troszkę ważą, więc montując koło pod spodem a za razem z tyłu miałbym większą przeciw wagę.
Dlatego pomysł Jurka [gogi 123] jest dla mnie bardziej do wykonania. Przyglądając się temu wieszakowi to myślę że nawet nie trzeba by było jego spawać tylko skręcić śrubami. I tak chyba zrobię.
Pozdrawiam.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

jacek45
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 718
Rejestracja: wtorek, 12 lut 2008, 17:15
Lokalizacja: Opole

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: jacek45 » czwartek, 5 mar 2009, 22:05

Wg mnie i mojego doświadczenia z p-pami to nasze niewiadówki ,które
moją ramę pod całą buda można podnosić za pomocą podpór i trzeciego
kólka- i ja tak robię od 20 lat i jest wszystko OK.Podpory są częścią ramy.
A co do złapania kapcia -to na te 20 lat zdarzyło mi się 1 raz.Podnośnika
dodatkowego nie wożę.Pozdrawiam :lol: :D .

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: gogi123 » piątek, 6 mar 2009, 10:22

U mnie w renault hak jest niby wysoko ale jak zaladuje auto to juz nie jest tak wesolo. Tzn jest wszystko ok ale przejezdzajac np przez progi zwalniajace kolo napeno spod dyszla by odlecialo, dlatego zrobilem z tylu. Kolejny powod to wywazenie, u mnie z kolem z tylu jest banalnie proste, posciel na wyro z przodu, pod nim ciuchy i stilik z krzeslami. Na tyle kibelek, naczynia i mam wywazone :)

Robilem z katownika bo mi zostal ale polecam zrobic czesci poziome z kwadrawu 2cm a pionowe z katownika 2cm mozna wowczas ladnie szybko obspawac - z katownikami jest bawienia potem zalowalem ze nie kupilem kawalka profila, ale gdzi ego kupie w niedziele ? :)
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: marek » piątek, 6 mar 2009, 14:12

jacek45 pisze:Wg mnie i mojego doświadczenia z p-pami to nasze niewiadówki ,które moją ramę pod całą buda można podnosić za pomocą podpór i trzeciego
kólka- i ja tak robię od 20 lat i jest wszystko OK.



Zasugerowałem ponieważ sam ostatnio podnosiłem i podnośnik hydrauliczny był bardzo przydatny, wiele miejsca nie zajmuje a i cena nie jest straszna a kolega podczas podnoszenia zerwał gwint i wtedy zaczynają się schody :idea:

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: BIGL » piątek, 6 mar 2009, 14:44

Dobra sprawa, zwłaszcza że może się przydać gdyby wystąpił jakiś nieprzewidziany problem z podporą itp. w miejscu biwakowania.
Obrazek

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: gogi123 » piątek, 6 mar 2009, 15:57

kupilem rok temu w tesco za 20zl taki lewarek. Podnosilem ze 4 razy auto i daje rade ;) Ale co z tego jak zapasowke mam flaka i pompki brak :D 5 lat kupuje pompke .....
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: BIGL » piątek, 6 mar 2009, 17:03

gogi123 pisze:kupilem rok temu w tesco za 20zl taki lewarek. Podnosilem ze 4 razy auto i daje rade ;) Ale co z tego jak zapasowke mam flaka i pompki brak :D 5 lat kupuje pompke .....

Mam to samo he he :D , a to chce kompresorek ale nie taki badziew na dwa razy, jak nie kompresor to taką nożną ale te też przeważnie tylko do materaca się nadają. Kompresorki się psują przy 2 pompowaniu a te nożne chińskie mają słabe wężyki.
Ojciec ma taki kopresorek jeszcze z CCCP i działa perfekcyjnie do dzisiaj, jakieś dwa lata temu kupiłem nożną rosyjska ale się rozwaliła po 2 pompowaniach - jakość juz nie ta sama co kiedyś :wink: .
Obrazek

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: marek » piątek, 6 mar 2009, 21:52

Kompresor kupiłem chiński już 2 lata służy ale jeden feler pompuje góra do 2 atmosfer ale ma końcówki do piłek materaca.Chodzi ładnie ale nie wolno go przegrzać więc 5 min pracy pięć odpoczynku.

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: petek » sobota, 7 mar 2009, 09:20

BIGL pisze:Mam to samo he he :D , a to chce kompresorek ale nie taki badziew na dwa razy, jak nie kompresor to taką nożną ale te też przeważnie tylko do materaca się nadają. Kompresorki się psują przy 2 pompowaniu a te nożne chińskie mają słabe wężyki.
Ojciec ma taki kopresorek jeszcze z CCCP i działa perfekcyjnie do dzisiaj, jakieś dwa lata temu kupiłem nożną rosyjska ale się rozwaliła po 2 pompowaniach - jakość juz nie ta sama co kiedyś :wink: .


Ja kupiłem taki mały w Lidl'u. Daje radę. Pompowałem nim już do 3 atm. Jedyna wada to długi czas pompowania. Ma za to końcówki do materacy i piłek i jest na 12V.
Pozdrawiam,
Petek

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: BIGL » sobota, 7 mar 2009, 10:44

W Lidlu jeszcze nie widziałem, ale jak teraz będe robił tam zakupy to napewno zwrócę uwagę. Lubie te sklepy bo w odróżnieniu od innych marketów mają naprawde dobre jakościowo towary w przystępnej cenie. Szkoda tylko że Lidl polski jest duzo droższy od niemieckiego :( , ale niestety w naszym kraju to norma :?
Obrazek

Konto usuniete

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: Konto usuniete » sobota, 29 maja 2010, 20:30

Post usuniety
Ostatnio zmieniony piątek, 1 mar 2013, 22:25 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: kotek » sobota, 29 maja 2010, 21:09

Też coś takiego chciałem zrobić, ale koło nie mieści się między podłużnicami.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Konto usuniete

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: Konto usuniete » sobota, 29 maja 2010, 21:43

Post usuniety
Ostatnio zmieniony piątek, 1 mar 2013, 22:26 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: wieszak na kolo zapasowe

Postautor: kotek » sobota, 29 maja 2010, 22:01

U mnie są 4 podłużnice, jak będę przy przyczepie to zrobię fotkę.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości