Oś i czopy, luzujące się łożyska

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
JACOL4444
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 23 kwie 2013, 17:47

Oś i czopy, luzujące się łożyska

Postautor: JACOL4444 » środa, 24 kwie 2013, 10:18

Witajcie,
mam problem jak kupiłem Niewiadówka n-126 B na kołach cytrynkach, postanowiłem je wymienić na nowy tym. Pojechałem na szrot i kupiłem piasty od malucha. Zdjąłem oryginalne piasty i założyłem nowy typ. Problem polegał na tym, że komplet łożysk od nowego typu nie pasował i założyłem większe od starego typu a mniejsze od nowego. Pojechałem nad morze, zrobiłem ok 1000 km i po przyjedzie koła były bardzo luźne. Skręciłem teraz łożyska i wszystko wydaje się sztywne. Mam pytanie więc taki czy ten luz który się pojawił był spowodowany zmianą i koniecznością dokręcenia po przejechaniu jakiegoś dystansu, czy luzują się bo coś jest nie tak. Bardzo proszę jeśli ktoś miał podobny problem o pomoc.
Pozdrawiam
Jacol

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Oś i czopy, luzujące się łożyska

Postautor: dworek » środa, 24 kwie 2013, 13:55

przyjmując, że łożyska były dobrze dobrane to wygląda na to że podczas składania "nie siadły" i po pojechaniu dopiero znalazły swoje miejsce. skoro je dociągnąłeś (z nieznacznym luzem podkładki jak należy) to teraz tylko obserwuj. powinno być dobrze :wink:
To napisałem ja, dworek 8-)

JACOL4444
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 23 kwie 2013, 17:47

Re: Oś i czopy, luzujące się łożyska

Postautor: JACOL4444 » środa, 24 kwie 2013, 14:29

Łożyska były oryginalne, większe od niewiadowa a mniejsze o malucha. Dziękuje za pomoc, w takim razie będę obserwował co się dzieje :wink:


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości