Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
zax
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 18:21

Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: zax » poniedziałek, 27 maja 2013, 18:13

Witam.Chciałbym dowiedzieć się czy któryś z forowiczów używał do wyklejania swojej przyczepki wykładzinę tego typu.Podaję link do aukcji.
http://allegro.pl/wykladzina-obiektowa- ... 34828.html
Jest to wykładzina obiektowa,tak samo tania jak Malta.Na plus obiektowej można zaliczyć to,że nie ma prążków i można ją kłaść tak jak pasują kawałki oraz jest grubsza jak podaje sprzedawca.Sprawdziłem,gramatura Malty to 360g/m2 a tej obiektowej 460g/m2.Czy do naszych zastosowań obiektowa będzie lepsza?
Myślałem także o podkładzie korkowym.W podobnych pieniądzach można zanabyć różne grubości.Na przykład tą:
http://allegro.pl/wykladzina-obiektowa- ... 34828.html

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: Wodnik Szuwarek » wtorek, 28 maja 2013, 07:33

to są jakieś końcówki dlatego taka tania - zauważ, że masz tam tylko 12m2 a potrzeba z zapasem drugie tyle.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: chris_666 » wtorek, 28 maja 2013, 07:55

zax pisze:Witam.


każda będzie dobra pod warunkiem, że masz sklep gdzie dokupisz trochę jak zabraknie w trakcie roboty :lol:

ja mam wyklejoną nie remontówką a normalną dywanową na jutowym podkładzie - plusem jest to , że nie prześwituje pod słońce tak jak remontówka

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: BIGL » wtorek, 28 maja 2013, 12:36

Jeżeli nie tradycyjna wykładzina to polecam odwiedzić pobliskie sklepy tapicerskie, w rozsądnych pieniądzach można kupić materiały do obić foteli samochodowych itp. np. http://hurtownietapicerskie.pl/402-wzr-1805g.html , http://www.hurtowniatapicerska.pl/ na piance i będzie pięknie :D
Obrazek

zax
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 18:21

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: zax » wtorek, 28 maja 2013, 14:45

Sprzedawca ma asortyment w większej ilości na przykład tu:
http://allegro.pl/wykladzina-obiektowa- ... 51709.html i na pewno starczy na dwie przyczepy.Chciałbym otrzymać odpowiedź czy będzie lepsza od remontowej bo muszę coś zakupić a wolałbym kłaść samą wykładzinę a nie ekrany i dopiero na to wykładzinę.Zaoszczędziłbym sporo na robocie nie mówiąc już o kasce.

norby
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 21 lut 2013, 15:11
Lokalizacja: WGM/WWL

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: norby » wtorek, 28 maja 2013, 17:50

Witaj

Tez jestem przed zakupem wykladziny. Patrzac na zdjecia tej aukcji wydaje mi sie ze ja cos podobnego ogladalem w sklepie i
niestety przeswitywalo pod slonce. Oczywiscie moge sie mylić bo co innego na zywo co innego zdjecie .... cena dosc atrakcyjna.
n126nt

zax
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 18:21

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: zax » wtorek, 28 maja 2013, 19:39

Norby a ta co oglądałeś w sklepie jaka była w dotyku?Przez remontówkę prześwituje,to fakt ale jeżeli przez tą by prześwitywało a byłaby grubsza to którą byś wybrał?Jakie na Tobie zrobiła pierwsze wrażenie?

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: Wodnik Szuwarek » środa, 29 maja 2013, 09:41

najlepiej podjedź i zobacz na żywo w jakiejś castoramie, obi czy innym sklepie z takimi rzeczami, bo jak już przyjdzie do Ciebie paczka kurierem to "po ptokoch" :wink:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: reflexes » środa, 29 maja 2013, 10:18

Wiesz, nie każdy ma jakąś Castoramę czy Obi pod domem za to każdy ma czas na zwrot towaru zakupionego w necie. Ewentualne straty to koszt przesyłki.

Wracając do tematu wykładziny to ja przez chwilę rozważałem zakup tej http://allegro.pl/wykladzina-remontowa- ... 12369.html i klejenie jej bez podkładu. To niby to samo co remontowa tylko od spodu jest jeszcze pokryta warstwą gumy. Myślę, że to gumowanie może w znaczny sposób zniwelować prześwitywanie słońca. Myślałem o niej do momentu kiedy faktycznie wszedłem do budy i zobaczyłem ile jest w niej nierówności w laminacie. Wtedy też postanowiłem, że dam podkłady, bo zawsze to trochę wygładzić powierzchnię i pozwoli uzyskać lepszy efekt.

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: Wodnik Szuwarek » środa, 29 maja 2013, 10:36

no właśnie straty na kosztach wysyłki x2 przy czym koszt odesłania tego pocztą z pewnością jest większy niż koszt zapłacony za dostarczenie do nas - sprzedawcy mają podpisane umowy z kurierami i płacą za wysyłkę paczki kurierem czasem taniej niż pocztą, 24m wykładziny zapewniam Cie, że sporo waży a i gabaryty ma nieciekawe także odesłanie tego to nie jest kwestia 10 czy 20zł... także spokojnie licząc strata wyjdzie ponad 1/3 kosztu całej wykładziny. A wystarczy podjechać do jakiegokolwiek sklepu - te podane wyżej to tylko przykład.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: reflexes » środa, 29 maja 2013, 11:23

E, no bez przesady. Ja zamawiałem remontówkę (24 m2) z allegro i paczka ważyła całe 6,5 kg. Sam się zdziwiłem jak dostałem maila od kuriera z informacją o przesyłce. Wykładzina złożona w kostkę o wymiarach coś koło 1x1x0,3 m.

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: Wodnik Szuwarek » środa, 29 maja 2013, 13:02

ehhh Reflex uparty jesteś :-) 450g/m2 x 24m2 = 11kg + opakowanie tego - liczmy 12kg całość. Poczta polska ma przedziały wagowe ... 5-10kg,10-15kg itd akurat teraz nie mogę znaleźć cen przy gabarytach "B" 10-15kg, ale za paczkę do 5-10kg ekonomiczną zapłaci się 22zł. Także za tę z przedziału 10-15kg wyjdzie koło 26zł (kiedyś wysyłałem zderzak także coś mi świta taka cena) to już masz ~~ 47zł koszt wysyłki tam i z powrotem. Koszt samej wykładziny z aukcji- 144zł Prosta matematyka - 1/3 z tego to 48zł. na tej aukcji mają rulony 2m a na innych 4m. Rulony 4 metro składają w pół, a 2m pakują i wysyłają jak leci - przecież nie złożą Ci tego na życzenie w kostkę :wink:

ale wracając do tematu i puenty paru ostatnich postów lepiej podjechać do sklepu i na żywo obejrzeć niż kupować coś w ciemno i być stratnym na wysyłkach. No chyba, że 5 dyszek to dla Ciebie nie pieniądz albo po prostu wszystko Ci jedno ZAX czym obkleisz budkę - no ale wtedy nie zakładałbyś tego tematu. :wink:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: reflexes » środa, 29 maja 2013, 13:28

ehhh Reflex uparty jesteś

No uparty jestem to fakt, tym bardziej, że jakieś 2-3 tygodnie temu odebrałem swoją wykładzinę od kuriera, a wcześniej otrzymałem maila o nadaniu tej paczki z wyraźnie wpisaną wagą 6,5 Kg. Opakowanie to kilka warstw streczu. Koszt wysyłki 25 plnów. W opisie aukcji jest napisane, że m2 to 350g i faktycznie wychodzi 8,4 kg ale na 100% było 6,5 :D .
A wracając do tematu to masz rację :D , trzeba wiedzieć co się kupuje. Ja miałem to szczęście, że z remontową miałem do czynienia nie raz więc wiedziałem co kupuję. Inne też oglądałem w necie ale nie zdecydowałem się ze względu na to, że nie wiedziałem co to jest i czy będzie dobre do klejenia.

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: kogut » poniedziałek, 17 mar 2014, 19:25

A co uważacie o takim materiale ??
http://allegro.pl/wykladzina-dywan-tapicerka-targi-5mm-metr2-atest-i4012513301.html
(kolor beżowy)
Dość gruba bo ma 5mm, różni się od remontowej bo nie ma tych prążków.

Co prawda lekko prześwituje, ale myślałem aby przed położeniem wymalować od środka jakąś farbą ciemną (np. czarną) aby zminimalizować prześwit.
Czy malował już ktoś budę od środka ??
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D

Awatar użytkownika
yourij
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 14 lut 2013, 15:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywa dla wykładziny remontowej Malta

Postautor: yourij » wtorek, 18 mar 2014, 18:03

mam styropian do wyrównania powierzchni i remontówkę - nie malowałem chociaż miałem taki pomysł i trochę żałuję (ale troszeczkę), bo prześwitują mi ściany
rapid '89 / n250 '79 / n126a '76 / +48 505 230 876


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości