Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
kinderbał
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 4 cze 2013, 22:50

Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: kinderbał » wtorek, 4 cze 2013, 22:52

Witam podczas deszczu albo większej rosy na bokach niewiadówki skrapla się woda i wiecznie mam mokrą podłogę i ściany u dołu w czym może być problem i jak się tego pozbyć , gdzie cieknie ? pozdrawiam

naal

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: naal » wtorek, 4 cze 2013, 23:11

U siebie zauważyłem, że skrapla się przy uszczelce okna bocznego. Niby jest szczelna i nie ma dziur, ale jednak. W ruch chyba pójdzie silikon.

kinderbał
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 4 cze 2013, 22:50

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: kinderbał » wtorek, 4 cze 2013, 23:15

w tamtym miejscu nie ma żadnych pajączków ładna gładka powierzchnia ale jednak mocno się skrapla i nie wiem jak sobie z tym poradzić .. :( najśmieszniejsze jest to że wieczorami przy dużej wilgotności powietrza cała skorupa jest sucha tylko tamte miejsca są strasznie mokre

naal

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: naal » wtorek, 4 cze 2013, 23:20

U mnie też nie ma żadnych pajączków, ale uszczelka jest stara i już trochę stwardniała. Ja bym sprawdził uszczelki, jeśli jak sądzę, laminat dziur nie ma.

kinderbał
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 4 cze 2013, 22:50

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: kinderbał » wtorek, 4 cze 2013, 23:24

wiesz to dość paradoksalne żeby miejsca przy uszczelkach z obu stron były idealnie suche a miejsca koło nadkoli w lini prostej pierońsko zawilgocone

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: vvarrior » środa, 5 cze 2013, 00:26

U mnie też "ciekło" i wydawało mi się że to skropliny ale po dokładniejszej obserwacji wyszło na to że woda wciekała z zewnątrz.
Podkleiłem od środka ręcznik papierowy do uszczelki okna i wykładziny pod oknem. Okazało się że ta część na uszczelce była rano sucha a mokra ta która była pod uszczelką. Okazało się że klin szyby bocznej nie dochodzi do siebie na górze okna i tam woda wciekała i dostawała się na dół okna miedzy szybą a uszczelką. Jak docisnąłem uszczelkę na zewnątrz do okna okazało się że wypływa z pod niej woda.
Jako że na razie nie mam kasy na nowe uszczelki i kliny w ruch poszedł silikon przeźroczysty i po sprawie...na razie.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

kinderbał
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 4 cze 2013, 22:50

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: kinderbał » środa, 5 cze 2013, 08:32

@vvarrior myślisz ,że ja mam ten sam problem ? najśmieszniejsze że nie widać spływu wody i wygląda jak by tylko tam rosa sie zbierała . Głupie porównanie jak biwakowałem pod namiotem rosa siadała na całą jego powierzchnie a tu cała przyczepa sucha a 20 centymetrowe pasy po obu długościach boków przyczepy zawilgocone jak jasna cholera i to niestety przebija .. konsekwencją po pewnym czasie będzie gnicie podłogi tak jak to wyglądało przed remontem - podłoga wiór rama łóżka czarna . Teraz po remoncie materac mam na ziemi zrezygnowałem z jakichkolwiek mebli i materac siąknie wode bo dotyka bocznych ścian :(

Awatar użytkownika
Klekot
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 19:02
Lokalizacja: Brzeszcze/Oświęcim

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: Klekot » środa, 5 cze 2013, 10:16

Wg.mnie na 100% ciekną boczne okna,mam samo,a jako,że nie mam teraz tapicerki to widzę to dokładnie i widać też z zewnątrz,że uszczelki nie dolegaja dokładnie do okna.Zastanawiam się nad kupnem nowych uszczelek 16 zł /mb ,to jeszcze nie taka tragedia,a przynajmniej przy porządnym założeniu nie zaleje nowej tapicerki .Tylko problem jak z klinami do tych uszczelek? Można kupić bez problemu? Bo stare kliny nie wiem czy uda się wyjąc bez uszkodzenia.

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: robert » środa, 5 cze 2013, 10:55

Klekot pisze:Wg.mnie na 100% ciekną boczne okna,mam samo,a jako,że nie mam teraz tapicerki to widzę to dokładnie i widać też z zewnątrz,że uszczelki nie dolegaja dokładnie do okna.Zastanawiam się nad kupnem nowych uszczelek 16 zł /mb ,to jeszcze nie taka tragedia,a przynajmniej przy porządnym założeniu nie zaleje nowej tapicerki .Tylko problem jak z klinami do tych uszczelek? Można kupić bez problemu? Bo stare kliny nie wiem czy uda się wyjąc bez uszkodzenia.


Moim skromnym zdaniem jeśli planujesz wyjęcie okien to koniecznie zmień uszczelki i kliny!
Przy okazji sprawdź stan ram! U mnie spróchniały na amen i częściowo wpadły do środka.
Koszt do przeżycia a będziesz miał spokój na kolejne >10 lat.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

kinderbał
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 4 cze 2013, 22:50

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: kinderbał » środa, 5 cze 2013, 11:25

Chłopaki tylko nie rozumiem czemu okna są wiecznie suche ? Ale za wasza porada
Skleje uszczelki na około tylko jakim sylikonem i czy wystarczy tylko na zewnatrz

Awatar użytkownika
Klekot
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 19:02
Lokalizacja: Brzeszcze/Oświęcim

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: Klekot » środa, 5 cze 2013, 12:06

Roblat,ale jak na razie planuje tylko wyjęcie bocznych okien,przednie i tylne zostawiam,bo z tego co patrzyłem wszystko tam raczej jest ok.Kinderbał wystarczy,ale najpierw popodważaj czymś uszczelkę z zewnątrz i wyczyść ile się da w środku,zostaw podparta na chwilę do przeschnięcia i staraj się nałożyć silikonu właśnie pod uszczelkę.

kinderbał
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 4 cze 2013, 22:50

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: kinderbał » środa, 5 cze 2013, 12:11

Wielkie dzięki zabieram się właśnie do pracy !

naal

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: naal » środa, 5 cze 2013, 12:13

Jako budowlaniec polecam silikon MAPEI bezbarwny.

kinderbał
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 4 cze 2013, 22:50

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: kinderbał » środa, 5 cze 2013, 13:41

Dobra obkleiłem sylikonem sanitarnym wieczorem jak rosa siądzie powiem czy zadziałało mam nadzieje jeżeli nie zadziała jestem w dupie :( i nie wiem co dalej robić .. :((

Czy dodatkowo pochłaniacz wilgoci na to również coś poradzi ? Jaki proponujecie ?

naal

Re: Mokre boki niewiadówki , skraplająca się woda

Postautor: naal » środa, 5 cze 2013, 17:03

Nie zaszkodzi. Musisz pozbyć się nawet z powietrza tej wilgoci, która już się tam dostała. Domyślam się, że masz przyczepę pozamykaną, a więc nie ma jak to odparować, z resztą przy takiej pogodzie i tak byłoby to trudne.

Zatem działaj.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości