Tablice wyróżniające

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
BLUETEC
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 10 lip 2007, 14:17
Lokalizacja: Kalisz

Re: Tablice wyróżniające

Postautor: BLUETEC » wtorek, 10 lip 2007, 21:21

cyt z podanego linka:
Wysłany: Pon 14 Maj, 2007 09:11
--------------------------------------------------------------------------------
rozmawiałem z kolegą z ITD i potwierdził konieczność zakładania tablic.oni nic do tego nie mają jeśli zestaw nie przekracza 3,5T,ale miśki mogą się przyczepić


Jakoś nigdy od 2002 roku, kiedy to wszedł w życie ten niby przepis żaden z Policjantów, który nas kontrolował nie zapytał o tablice. Minęło już 5 lat i cisza. To, że te tablice pojawiły się na Waszych przyczepach (bardzo ładnych zresztą - chylę czoła) to nadinterpretacja tego przepisu. Na pewno nie zaszkodzą, ale troszkę (przyznajcie sami) źle z nimi Niewiadówki wyglądają.
Nie piszę tego wszystkiego złośliwie - nie odbierajcie tego w ten sposób. Sam mam Niewiadówkę od ładnych paru lat i nie chcę żebyście mnie na początku skreślili. Do niedawna zdażało mi się czesto jeździć z ciężkimi przyczepami (B+E) i na nich też nie musiało być tych tablic. Nawet ITD choć miałem z nimi nie raz do czynienia nie wymagało żeby były. Te wszystkie przepisy, o których mowa dotyczą przede wszystkim ciężarówek. W ich przypadku są bezwględnie wymagane przez wszystkie uprawnione do tego instytucje. Wiem co pisze ponieważ cała moja męska część rodziny zajmuje się zawodowo transportem.
To tyle.
Reasumując: chcecie to zakładajcie - nie zaszkodzi. Nie chcecie - też dobrze bo z powodu ich braku nikt Wam nic nie zrobi - nawet nie zapyta...
Pozdrawiam
Marek :D
N126b 1970 - weteranka po gruntownym remoncie - nie ma takiej drugiej - zapewniam!

Sowa_77
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 12 sty 2007, 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz/Rynarzewo

Re: Tablice wyróżniające

Postautor: Sowa_77 » wtorek, 10 lip 2007, 21:27

To fakt masz rację,ładnie to nie wygląda,ja założyłem bo chcę mieć spokój w czasie urlopu(wystarczy jeden nadgorliwy i kłopoty gotowe).

BLUETEC
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 10 lip 2007, 14:17
Lokalizacja: Kalisz

Re: Tablice wyróżniające

Postautor: BLUETEC » wtorek, 10 lip 2007, 21:38

No to mi ulżyło... Koniec tematu z tablicami!!!!!
Już myslałem, że to martwe forum, z tu proszę - NIEWIADÓWKI ŻYJĄ!
To dobrze
Będzie z kim pogadać o tym tworze z laminatu, który daje tyle frajdy
N126b 1970 - weteranka po gruntownym remoncie - nie ma takiej drugiej - zapewniam!

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Tablice wyróżniające

Postautor: serek » piątek, 13 lip 2007, 11:40

:shock: ciekawe stwierdzenie po 3 postach :lol:
życie jak droga, kiedyś się kończy...

BLUETEC
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 10 lip 2007, 14:17
Lokalizacja: Kalisz

Re: Tablice wyróżniające

Postautor: BLUETEC » poniedziałek, 16 lip 2007, 21:13

To fakt - pospieszyłem się... To może ja już sobie polecę bo widzę, że nie pogadam jednak... BYWAJCIE!!! i szerokiej drogi życzę!
N126b 1970 - weteranka po gruntownym remoncie - nie ma takiej drugiej - zapewniam!

Sowa_77
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 12 sty 2007, 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz/Rynarzewo

Re: Tablice wyróżniające

Postautor: Sowa_77 » poniedziałek, 16 lip 2007, 22:13

BLUETEC,nie ma się co obrażać,serek nie miał niczego niestosownego na myśli(chodziło o to ,że tamat tablic to temat rzeka)
Zapodaj fotki sprzętu interesuje mnie(i pewnie nie tylko mnie) każda niewiadówka.
Tutaj widać jak przebiegał remont mojej.Trochę długa lektura.

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1123

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Tablice wyróżniające

Postautor: serek » poniedziałek, 16 lip 2007, 22:57

e no , pewnie ze nie miałem...., jak uraziłe kolegę to przepraszam :oops:
życie jak droga, kiedyś się kończy...

BLUETEC
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 10 lip 2007, 14:17
Lokalizacja: Kalisz

Re: Tablice wyróżniające

Postautor: BLUETEC » wtorek, 17 lip 2007, 00:59

Nie no - spokojnie! Heh - Kaliszanina ciężko jest "urazić"... Nie gniewam się :) Co do tablic to moje zdanie już znacie, natomiast ciekawe jest zdanie człowieka, którego spotkałem na polu kempingowym w czasie minionego weekendu. Wiecie co na ich temat powiedział? Powiedział wiele (#%^&..@#4%%^&*) i wyszło na moje. Najciekawsze było to że był pochodzącym z Łodzi diagnostą... Na polu stało 17 przyczep i ani jedna nie miała takich tablic - no jak nic teleportowali się na ten Camping omijając wszelkie kontrole :) OK OK - temat tablic definitywnie kończę.
Fotki? Wstawię je tutaj bardzo chętnie bo równie chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami z remontu, który sam przeprowadziłem. Podzielę się też praktycznymi rozwiązaniami zastosowanymi w moim "laminacie" Było co przy niej robić bo moja przyczepa drodzy Panowie to swoisty zabytek. Na tabliczce znamionowej widnieje rok produkcji ni mniej ni więcej tylko 1970. Tak, tak - ma 37 lat. Posiada numer seryjny poniżej 1000 (jutro podam dokładny). Jest troszkę odmienna od oryginału bo np tylna, stała szyba jest zastąpiona uchylną itd.
W takim razie i po takim przyjęciu pozostaje mi tylko przywitać się oficjalnie ze wszystkimi bywalczyniami i bywalcami tego forum - zostaję z Wami żeby propagowac wśród narodu hobby jaką jest posiadanie wynalazku o nazwie Niewiadów N126 (i pokrewnych)

SOWA! przecztałem i zobaczyłem wszystko. Świetna robota. Wiem co czułeś sącząc to piwo i wyobrażając sobie finał - ja do tego czasem coś jadłem :) Widzę, że kolorostycznie trafiliśmy w to samo :))) Jutro lub w środę wstawię swoje fotki. Nie mam tak pełnej fotograficznej dokumentacji z remontu, ale te po nim na pewno wiele Wam pokażą.
N126b 1970 - weteranka po gruntownym remoncie - nie ma takiej drugiej - zapewniam!


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości