Jaka farba i jak malować N126e?

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
Arria
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 00:10

Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: Arria » sobota, 5 kwie 2014, 12:19

Witam wszystkich fanów:) po lekturze setek forum poddałam się i proszę Was o pomoc. Jaka farba była by najlepsza do malowania zewnętrznej strony Niewiadówki126e? Czym malować? I jakie jeszcze macie rady lub propozycje?

Dziękuję bardzo za pomoc:):)

mariusz724

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: mariusz724 » sobota, 5 kwie 2014, 12:48

Albo dobry lakiernik -alie tanio nie będzie.Lub farby jachtowe dwu składnikowe nie trzeba dawać podkładu tylko przeszlifować laminat ,wałeczek i malujemy.Farby jachtowe są od 85.do 160 zł za litr potrzeba ze trzy litry .

Awatar użytkownika
marcinek94
Posty: 230
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: mazowsze wschodnie

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: marcinek94 » sobota, 5 kwie 2014, 13:17

viewtopic.php?f=31&t=3150&hilit=malowani

bardzo proszę temat malowania

Awatar użytkownika
Arria
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 00:10

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: Arria » sobota, 5 kwie 2014, 17:03

mariusz724 pisze:Albo dobry lakiernik -alie tanio nie będzie.Lub farby jachtowe dwu składnikowe nie trzeba dawać podkładu tylko przeszlifować laminat ,wałeczek i malujemy.Farby jachtowe są od 85.do 160 zł za litr potrzeba ze trzy litry .



I nie ma znaczenia, na jakim materiale się to maluje? Widziałam już, że wiele osób mówi o farbach jachtowych, rozumiem, że jest trwała, nie łuszczy się i dobrze pokrywa? A czy będzie dostępna tylko w sklepach żeglarskich, czy zwykła Castorama czy coś w tym stylu też da radę? Czytałam też o lakierze samochodowym...jaka jest różnica?

Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
marcinek94
Posty: 230
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: mazowsze wschodnie

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: marcinek94 » sobota, 5 kwie 2014, 17:36

jachtowa jest typową "farbą "(farba jest do płotów a lakier na materiały szlachetne) do plastików a akryle są do samochodów i spraw estetycznych. Akryl kosztuje od 60 zł tzw.błoto do 180zł (metalizowane i perły) za litr.
Lakier jak się dobiera siekolor lakieru powiedz gosciowi że chcesz dobry. Dobry od złego różni się tym jak kryje tzn. jak pokrywa inny kolor zazwyczaj im drozszy tym lepiej kryje i mniej go idzie. Za zwyczaj na lakier(kolor-baza) napyla się jeszcze bezbarwny (są dwa odcienie żółty i biały) Co do łuszczenia materiał musi zostać odpowiednio przygotowany ,najpierw zmatowany(pod lakiery białe i bardzo jasne papierem wodnym 500 a im ciemniejszy tym drobniejszy 800-900. Następnym etapem jest odtłuszczenie powierzchni wytarcie szmatą i rozcieńczalnikiem materiału do czysta. Na koniec szmatą antystatyczna zbierasz pyłki ze szmaty i można lakierować. Najmniej roboty masz nie zmieniając kolorów

Awatar użytkownika
cosi
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 08:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: cosi » sobota, 5 kwie 2014, 18:04

marcinek94 pisze: Następnym etapem jest odtłuszczenie powierzchni wytarcie szmatą i rozcieńczalnikiem materiału do czysta. Na koniec szmatą antystatyczna zbierasz pyłki ze szmaty i można lakierować.

tylko zmywacz silikonowy + sciereczka antystatyczna chyba że chcesz podziwiać kratery silikonowe

marcinek94 pisze:Za zwyczaj na lakier(kolor-baza) napyla się jeszcze bezbarwny (są dwa odcienie żółty i biały)

bezbarwny to bezbarwny o żółtym lub białym jeszcze nawet nie słyszałem
może chodziło Ci o podkład tu do wyboru masz szary żółty czarny i kremowy(novol akryl)

moje zdanie : baza + bezbarwny i tak będzie to wyglądało u mnie (ale nie wiem kiedy) owszem wymaga to dużej komory bo tylko pistolet wchodzi w gre ale efekt powala
N126N (było mineło) +Volvo V70+..... szukam ale taniej do remontu dla majsterkowicza
http://www.v40.info.pl

Awatar użytkownika
Arria
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 00:10

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: Arria » sobota, 5 kwie 2014, 18:07

Dziękuję przeeeeślicznie:) Kusi nas żeby zaszaleć z kolorem, ale zobaczymy jak to finansowo nas wyniesie, bo jeszcze nie znamy zakresu remontu. Jak tylko uda nam się odpicować naszą eNkę to na pewno się podzielimy efektem na stronie i wyruszymy w Świat (miejmy nadzieję:P)

Dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arria
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 00:10

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: Arria » sobota, 5 kwie 2014, 18:09

Słyszałam, że z pistoletem trzeba mieć doświadczenie, żeby to dobrze wyszło, prawda?

Awatar użytkownika
cosi
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 08:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: cosi » sobota, 5 kwie 2014, 18:24

kolor fajna rzecz będziecie się wyróżniać w tłumie jak mialem N126E i Łade 2107 w kolorze srebrny met. to i enke chcialem tak prysnąć ale nie doszlo do skutku bo ją sprzedałem teraz widząc to
Obrazek
to żałuje że nie dokończyłem projektu, z Iwanem by się komponowalo
Obrazek
ale "nic to" wszystko przede mną
może będe miał enkę granatową
Obrazek
N126N (było mineło) +Volvo V70+..... szukam ale taniej do remontu dla majsterkowicza
http://www.v40.info.pl

Awatar użytkownika
Arria
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 00:10

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: Arria » sobota, 5 kwie 2014, 18:38

Pewnie! Jak się chce to się wszystko da:) a gdyby tak się pobawić w malowanie samodzielnie jakiś motywów na eNce, to można by było akrylem?

Awatar użytkownika
cosi
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 08:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: cosi » sobota, 5 kwie 2014, 18:43

wszystko można ploterowcow wiele szablon wytną i do dzieła
N126N (było mineło) +Volvo V70+..... szukam ale taniej do remontu dla majsterkowicza
http://www.v40.info.pl

Awatar użytkownika
Arria
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 00:10

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: Arria » sobota, 5 kwie 2014, 18:55

Czyli akryl by się nadał? Aaaaa tam ploterowiec, wolałabym sama malnąć jakieś cudo:D Jak przecenie swoje siły, to wezwę na pomoc profesjonalistów:)

Awatar użytkownika
cosi
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 08:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: cosi » sobota, 5 kwie 2014, 18:59

jeżeli masz jakieś doświadczenie z aerografem lub sprejem to do dzieła
N126N (było mineło) +Volvo V70+..... szukam ale taniej do remontu dla majsterkowicza
http://www.v40.info.pl

Awatar użytkownika
Arria
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 00:10

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: Arria » sobota, 5 kwie 2014, 19:05

A pędzlami by nie przeszło?


Aerograf super sprawa:D
Jakby co, to poćwiczę sprejem na jakimś osiedlu:P

Awatar użytkownika
cosi
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 08:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: cosi » sobota, 5 kwie 2014, 19:15

nie za bardzo bo warstwa będzie za duża , jak położysz aerografem to na to pójdzie klar i nie będzie widać natomiast pędzel smugi porobi
N126N (było mineło) +Volvo V70+..... szukam ale taniej do remontu dla majsterkowicza
http://www.v40.info.pl


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości