prosze o radę

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
ROBERT13
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 60
Rejestracja: wtorek, 11 lut 2014, 20:32
Lokalizacja: Kraków

Re: prosze o radę

Postautor: ROBERT13 » czwartek, 8 maja 2014, 21:49

i okazało się że odkręciła się śruba od amortyzatora od strony zaczepu i jutro składam do kupy :D
ciągnik - Fiat Stilo 1.9 jtd
Niewiadów - N 126n

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: prosze o radę

Postautor: kogut » czwartek, 8 maja 2014, 22:16

No proszę :D
Masz może jakieś fotki ??
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D

Awatar użytkownika
ROBERT13
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 60
Rejestracja: wtorek, 11 lut 2014, 20:32
Lokalizacja: Kraków

Re: prosze o radę

Postautor: ROBERT13 » piątek, 9 maja 2014, 19:49

i po problemie działa odkręciła się nakrętka od amortyzatora, wyregulowane zostały hamulce i można dalej śmigać.
Filozofii wielkiej nie ma odkręcamy cztery śruby (klucz 19)i dwie śruby od zaczepu (klucz 17) i od razu się wyjaśniło że zaczep jest nie połączony z amorkiem i wielka ulga :).gdyż stóweczki zostaną na razie w kieszeni a mam zamiar do końca miesiąca zmienić samochód na mocniejszy :)
ciągnik - Fiat Stilo 1.9 jtd
Niewiadów - N 126n

Awatar użytkownika
ROBERT13
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 60
Rejestracja: wtorek, 11 lut 2014, 20:32
Lokalizacja: Kraków

Re: prosze o radę

Postautor: ROBERT13 » piątek, 9 maja 2014, 19:51

tylko mam dylemat ponieważ autka większość ma wtyk 7 pin a ja mam 13 pin nie wiem czy potrzeba będzie moduł kupować a to tez nie tanie badziewie :?
ciągnik - Fiat Stilo 1.9 jtd
Niewiadów - N 126n

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: prosze o radę

Postautor: chris_666 » piątek, 9 maja 2014, 23:04

Kupujesz przejsciowke i już

Awatar użytkownika
ROBERT13
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 60
Rejestracja: wtorek, 11 lut 2014, 20:32
Lokalizacja: Kraków

Re: prosze o radę

Postautor: ROBERT13 » sobota, 10 maja 2014, 09:54

generalnie wiem o przejściówce ale nie wiem czy będzie prąd na lodówkę ??
ciągnik - Fiat Stilo 1.9 jtd
Niewiadów - N 126n

Awatar użytkownika
marcinek94
Posty: 230
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: mazowsze wschodnie

Re: Odp: prosze o radę

Postautor: marcinek94 » sobota, 10 maja 2014, 10:32

Na moj mały rozumek czeka Cie mostkowanie od ktorejs żyły. Ja na taką okazje zrobiłem dodatkowy kabel pod gniazdo zapalniczki od przyczepy a w samochodzie bezpośrednio od akumulatora bezposrednio w bagażnik gniazdo 12v. Tak w razie "w" mam prąd w przyczepie nawet na postoju i bez akumulatora.

wymeczone na smartfonie

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5515
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: prosze o radę

Postautor: kooba » sobota, 10 maja 2014, 13:48

ROBERT13 pisze:generalnie wiem o przejściówce ale nie wiem czy będzie prąd na lodówkę ??

Nie będzie bo w 7 pin nie ma niego miejsca.

marcinek94 pisze:Na moj mały rozumek czeka Cie mostkowanie od ktorejs żyły.

A co to za pomysł??? I co, podłączać lodówkę pod światła? To jest bardzo złe rozwiązanie!

marcinek94 pisze:Ja na taką okazje zrobiłem dodatkowy kabel pod gniazdo zapalniczki od przyczepy a w samochodzie bezpośrednio od akumulatora bezposrednio w bagażnik gniazdo 12v. Tak w razie "w" mam prąd w przyczepie nawet na postoju i bez akumulatora.

To jest zdecydowania rozsądniejsze rozwiązanie. Ma tylko tę wadę, że przycinasz uszczelkę bagażnika żeby wpuścić kabel do auta. No i podczas jazdy to chyba średnio z tym dodatkowym kablem.

Ja mam właśnie gniazdo i wtyk 13 pin. Podłączenie zrobiłem bardziej rozbudowane niż ustawa przewiduje bo przyczepa dostaje zasilanie ze stałego plusa (pin 9), a lodówka jest poprowadzona oddzielnie z plusa po zapłonie (pin 10) żeby mi na postoju akumulatora nie zeżarła. Dodatkowo na potrzeby campingowe zrobiłem sobie przedłużacz (dwużyłowy) z gniazdem i wtyką 13 pin żeby nie trzymać koniecznie auta przy samym dyszlu i nie mrugać przyczepą jak zamykam lub otwieram auto.

Awatar użytkownika
marcinek94
Posty: 230
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: mazowsze wschodnie

Re: Odp: prosze o radę

Postautor: marcinek94 » sobota, 10 maja 2014, 22:04

Obrazek
Klapy bagażnika nie domykam, jest zamknieta ale nie domknieta. Z zewnatrz nie do otwarcia. Dodatkowo zrobiłem i gniazdo miało być hermetyczne i na boku bakisty ale puki co takie mialem pod reką i jest z 4 m przedłużaczem
wymeczone na smartfonie
Obrazek na postoju warto je odizoliwać przed przypadkowym zwarciem

Awatar użytkownika
olan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 112
Rejestracja: wtorek, 10 kwie 2012, 22:50
Lokalizacja: DKL

Re: prosze o radę

Postautor: olan » piątek, 29 maja 2015, 20:18

ROBERT13 pisze:i po problemie działa odkręciła się nakrętka od amortyzatora, wyregulowane zostały hamulce i można dalej śmigać.
Filozofii wielkiej nie ma odkręcamy cztery śruby (klucz 19)i dwie śruby od zaczepu (klucz 17) i od razu się wyjaśniło że zaczep jest nie połączony z amorkiem i wielka ulga :).gdyż stóweczki zostaną na razie w kieszeni a mam zamiar do końca miesiąca zmienić samochód na mocniejszy :)

Witam szanownych kolegów.Nawiązując do tematu suwadla mam pytanie.Pojawił mi się luz na urządzeniu najazdowym, luz wzdłużny ok. 15mm. Luz pojawia sie po wciśnięciu suwadła do końca (hamowanie).Nim amortyzator odda ponownie mam ten luz, zanika po cofnięciu się amorka. Nadmienie, że najazd działa poprawnie, tzn hamuje, ale ten luz powoduje pojawiające sie stuki po wyhamowaniu. Tak jak pisał cytowany kolega odkręciło się mocowanie amorka od strony zaczepu (tylne mocowanie jest u mnie ok).Czy od strony zaczepu istnieje sprawdzenie tego mocowania bez demontowania go od ramy, bo od dwóch dni walczę ze śrubami (4x 19) w tulejkach i ani rusz. Proszę o wyrozumiałość i o rzeczową pomoc.Pozdrawiam.
Espace 2,2 b+ lpg oraz n126n


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości