SURU67 i MIREK

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
mateusz
Posty: 57
Rejestracja: środa, 27 cze 2007, 21:40
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

SURU67 i MIREK

Postautor: mateusz » środa, 18 lut 2009, 19:47

witam was panowie mam pytanko jak tak pięknie zrobiliście przyczepy może macie więcej zdjęć?
jak zrobiłeś sufit i ściany z paneli jak są montowane

jak zrobiłeś regały czy to metalowe profile?? jak są montowane?
pozdrawim

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: SURU67 i MIREK

Postautor: marek » czwartek, 19 lut 2009, 07:30

Panele na sufit odradzam zawsze spadają chyba że listwy montażowe i trackerem mocować to tak co do mebli ja stelaż kantówki 3x3 reszta osb http://www.fanklub-niewiadowek.com/niew ... marek.html

mateusz
Posty: 57
Rejestracja: środa, 27 cze 2007, 21:40
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: SURU67 i MIREK

Postautor: mateusz » piątek, 20 lut 2009, 17:27

a widziekliście zdjęcia Mirka przyczepy bardzo ładnie ma ją zrobione w środku te panele brązowe ciekawe czy mocowane na klej czy na listwy

Mirek
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 30 sty 2009, 12:11
Lokalizacja: Godziszka koło Szczyrku

Re: SURU67 i MIREK

Postautor: Mirek » wtorek, 24 lut 2009, 14:07

mateusz pisze:a widziekliście zdjęcia Mirka przyczepy bardzo ładnie ma ją zrobione w środku te panele brązowe ciekawe czy mocowane na klej czy na listwy

Witam. Panele na ścianach i suficie mocowane były do listw. Zrobiłem stelaż z kantówek i na stałe przykręciłem do podłogi. Nic nie jest przykręcane do ścian przyczepki. Jak zdemontowałem półeczki i wszystkie meble to pozostały w tych miejscach fabrycznie przyklejone kantówki. To właśnie do nich przykręcałem stelaż, a tam gdzie nie było mozliwości przykręcenia konstrukcje wzmocniłem pianką montażową. Teraz o suficie. Pod sufitem na bokach przyczepki wygiąłem kantówkę 1x2cm (tylko taka da się nagiąć) i przymocowałem do stelaża na ścianie i częściowo lepiąc butaprenem do sufitu. Na suficie są wgłębienia i w nie też wkleiłem listewki. Na sufit wybrałem panele plastikowe i najcieńsze, żeby się poddawały i przykręcałem do kantówek. Trysnąłem miejscowo piankę dla wzmocnienia. Jedyne miejsce w którym przykręciłem kantówki do przyczepy to szyber (ta wystająca część). Przewierciłem na wylot a wystające na zewnątrz wkręty obciąłem na równo i zasilikonowałem. Zachodzi na to klapa szybra i nic nie przecieka. Można do tych kantówek przykręcić panele na suficie. Listwy wykończeniowe przykryły nierówności i niedociągnięcia. Myślę że wyszło całkiem nieźle.

mateusz
Posty: 57
Rejestracja: środa, 27 cze 2007, 21:40
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: SURU67 i MIREK

Postautor: mateusz » wtorek, 24 lut 2009, 22:08

Mirku a czy te panele na ścianach przybijałes na takiera do listw pionowych które były przylaminowane do ściany??

Mirek
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 30 sty 2009, 12:11
Lokalizacja: Godziszka koło Szczyrku

Re: SURU67 i MIREK

Postautor: Mirek » środa, 25 lut 2009, 09:46

Listwy nie są laminowane. Na początku myślałem żeby laminować, ale ponieważ ściany są lekko owalne zrezygnowałem. Zrobiłem konstrukcję z kantówek, która na dole styka się ze ścianą i jest przykręcana do podłogi. Im wyżej tym odległość od ściany była większa i tam podłożyłem kawałek listewki i trysnąłem pianką montażową. To usztywniło kontrukcję i wzmocniło nią. Zależało mi żeby ściana była prosta. W ogóle wydaje mi się że pianka jest dobra na wszelkie newralgiczne miejsca, doskonale trzyma.

mateusz
Posty: 57
Rejestracja: środa, 27 cze 2007, 21:40
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: SURU67 i MIREK

Postautor: mateusz » środa, 25 lut 2009, 16:11

czyli od odołu idzie listwa przykręcona do podłogi a u góry??

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: SURU67 i MIREK

Postautor: ddkrzysztof » czwartek, 26 lut 2009, 05:22

mateusz pisze:czyli od odołu idzie listwa przykręcona do podłogi a u góry??

Mateusz kilka wątków wyzej masz wyjaśnione:
Mirek pisze:Jak zdemontowałem półeczki i wszystkie meble to pozostały w tych miejscach fabrycznie przyklejone kantówki. To właśnie do nich przykręcałem stelaż, a tam gdzie nie było mozliwości przykręcenia konstrukcje wzmocniłem pianką montażową.
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

mateusz
Posty: 57
Rejestracja: środa, 27 cze 2007, 21:40
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: SURU67 i MIREK

Postautor: mateusz » czwartek, 26 lut 2009, 16:19

no tak te listwy tam są maja około4do 5 cm czyli o tyle zwęziłeś przyczepę??

suru67
Posty: 7
Rejestracja: środa, 14 sty 2009, 20:57
Lokalizacja: Kluczbork Krasków

Re: SURU67 i MIREK

Postautor: suru67 » czwartek, 26 lut 2009, 22:11

witam serdecznie.Jeśli chodzi o sposób wykonania sufitu,to po kolei, stelaż z listew aluminiowych częściowo klejonych do sufitu,tz .poprzeczki klejone i łączone miedzy sobą nitami zrywalnymi przy otworze wywietrznika ,przykręcone śrubami .Następnie miedzy dachem a stelażem 2cm styropian .Panele są przykręcone do stelaża cienkimi wkrętami . Posiadam dużo zdjęć ,zamieszcze je w dziale remonty . Jeśli chcesz mogę je wysłać .Jak zobaczysz to będziesz wiedział jak to zrobić.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości