Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Mruwasek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2017, 19:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: Mruwasek » środa, 19 lip 2017, 14:56

Witajcie bo i pewnie ktoś z Was może mieć problem podobnej natury. Po ostatnim zlocie i rozmowach doszedłem do wniosku że warto wyprostować sytuacje z moją przyczepką gdyż co innego na tabliczce znamionowej a co innego w dowodzie rejestracyjnym. Generalnie Błędne były masa własna, dopuszczalna masa całkowita, ładowność, naciski na oś oraz VIN z którego w dowodzie zostało tylko 5 ostatnich znaków. Po telefonie do WK bardzo uprzejma Pani sprawdziła, że dane w poprzednim starym dowodzie są takie same. W WK gdzie przyczepa była zarejestrowana nic nie załatwiłem bo też to samo. Ponowny kontakt z moim WK i stanęło na tym:
Usłyszałem oświadczenie z fabryki Niewiadów że moja przyczepa została homologowana na takie dane jak mam na tabliczce znamionowej. Koszt 100 brutto. Dodatkowo wizyta na stacji diagnostycznej (koszt 60 zł) gdzie diagnosta stwierdził że to co jest na tabliczce i na oświadczeniu od producenta pokrywa się ze sobą i taki stan jest faktycznie. No i na koniec wizyta w WK z w/w papierami opłata za wymianę dowodu rejestracyjnego 54,50 i wszystko jest jak być powinno. Przy okazji ważenie przyczepy zapakowanej standardowo (pościel, garnki krzesła turystyczne i inne standardowe graty ale bez szaleństwa) okazało się że faktyczna waga to 600KG gdzie DMC teoretycznie to 510KG.

krystek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 22:19
Lokalizacja: Mosty.

Re: Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: krystek » poniedziałek, 2 lip 2018, 23:36

Witam. Mam podobny problem inne masy w dowodzie i na tabliczce znamionowej. Pani w WK. stwierdziła że bez świadectwa homologacji nic nie zmienią bo tak zostało podane podczas pierwszej rejestracji. Póki co poradziła żeby zgubić obecną tabliczkę. Czy wszystkie wersje E miały homologacje na takie same masy? Pozdrawiam.

Samoogon

Re: Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 2 lip 2018, 23:54

Pojedź jeszcze raz i od razu uderzaj do kierownika.
Najpierw jednak zapnij cepkę i jedź do diagnosty, niech Ci odtworzy dane, czyli przepisze z tabliczki, kosztuje to 60 zł. Potem do WK, lekka awantura jeśli będą się ciepać i zarejestrują. U mnie w Czewie mogłem ominąć awantury :) Kobiety znały się na swojej robocie.
Zacząłem z grubej rury, że potrzebuje najstarszą jaką tu mają :) trochę się Pani żachnęła, ale szybko wyjaśniłem, że potrzebuje zarejestrować ciężki przypadek i szukam kogoś kto pamięta czasy gdzie się różne rzeczy zdarzały.
Krótka konsultacja z kierowniczką I miałem to załatwione koncertowo.
Musialem trochę za tym pochodzić, ale nie dziw się kobiecie że nie chce Ci wpisać danych z sufitu, musi mieć papier i w większości wystarczy ten od diagnosty. Miałem złe masy, czterocyfrowy i w dodatku pomylony win, inny w dowodzie, inny na dyszlu i inny na tabliczce. Da się?
;)

krystek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 22:19
Lokalizacja: Mosty.

Re: Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: krystek » wtorek, 3 lip 2018, 16:09

Witam. Przyczepa jest zarejestrowana . Żeby coś zmienić muszę jej coś pokazać że fabryka twierdzi inaczej. Czytałem na innym forum na podstawie oryginalnej instrukcji udało się coś takiego wyprostować. Na ostatniej stronie jest coś na wzór homologacji. Tam chodziło o N126N.

Samoogon

Re: Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: Samoogon » wtorek, 3 lip 2018, 16:52

Czyli masz nowy dowód ze złymi/ brakiem mas?
No i pytanie czy chce masy z tabliczki czy dowodu?

krystek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 22:19
Lokalizacja: Mosty.

Re: Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: krystek » wtorek, 3 lip 2018, 23:05

Witam. Wolałbym dane z tabliczki bo już trochę do przyczepy dołożyłem. Ma ktoś może instrukcje od przyczepy wersja E żeby sprawdzić czy są tam jakieś dane o masach. Pozdrawiam.

Samoogon

Re: Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: Samoogon » wtorek, 3 lip 2018, 23:17

Nie wiem co Ty kombinujesz, dane masz na tabliczce. Jeszcze raz spytam, dowód stary czy nowy?

krystek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 22:19
Lokalizacja: Mosty.

Re: Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: krystek » wtorek, 3 lip 2018, 23:37

Witam. Nic nie kombinuje. Dane mam na tabliczce, a w nowym dowodzie mniejsze wartości. Sprawdziłem swoje dowody rejestracyjne po tym jak kolega miał problem z masami w samochodzie. Wyszło podczas wymiany dowodu, albo cepik coś pokręcił albo panie w urzędzie (samochód od nowości zarejestrowany w jednym miejscu) Załatwił wyciąg z homologacji który okazał się niepotrzebny żeby sytuacje wyprostować. Chciałbym to u mnie też wyprostować. Pozdrawiam.

Samoogon

Re: Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: Samoogon » środa, 4 lip 2018, 09:30

Teraz jasne.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: RAFALSKI » środa, 4 lip 2018, 11:17

krystek pisze:Dane mam na tabliczce, a w nowym dowodzie mniejsze wartości.

No to wystarczy, że w WK przedstawisz papier od diagnosty z odczytu tabliczki. Poczytaj trochę na forum, różne przypadki były już opisywane.

krystek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 22:19
Lokalizacja: Mosty.

Re: Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: krystek » środa, 31 paź 2018, 22:55

Witam. Dopiero udało się pozytywnie załatwić sprawę. Panie w WK. odrzucały wszelkie argumenty inne niż świadectwo homologacji. Dopiero po przewertowaniu dzienników ustaw i konsultacji z Instytutem Transportu Samochodowego, zakład homologacji i badań pojazdów oraz ZDO. okazało się.. Obowiązek uzyskania świadectwa homologacji producenta lub importera wprowadzony został od 1 stycznia 1984r. przepisem art. 55ustawy z 1 lutego 1983r, Prawo o Ruchu Drogowym ( Dz. U. Nr. 6, poz 35) Dział 3 Pojazdy rozdział 1 warunki techniczne pojazdów. Po bardzo grzecznym, stanowczym, przeszkoleniu Pań urzędniczek zrobiły zdziwione miny poszły się skonsultować do chyba jakiegoś kierownika który przyznał mi rację poprosił o dostarczenie odczytu danych wykonanego na SKP. i bez konieczności wymiany dowodu w adnotacjach urzędowych wpisał poprawione masy. Musiałem tylko wypisać dodatkowy druczek dane jakie są ,jakie mają być seria dowodu rejestracyjnego i wszystko. Podczas rozmowy z człowiekiem z ITS stwierdził żeby najpierw jechać do WK przedstawić sprawę Paniom żeby w razie czego one mnie skierowały na SKP bo mogą strzelić jeszcze focha i nie przyjąć mojego zaświadczenia bez wcześniejszego skierowania. Najbardziej w tym wszystkim kompetentna osoba okazała się nie być najstarszą. Wyciąg ze Świadectwa Homologacji dostępny na stronie forum , jeżeli komuś pomógł przy rejestracji przyczepy , znaczy że trafił na człowieka nie urzędnika. Wedle urzędniczego światopoglądu to nie jest żaden dokument bo jest inny numer vin a procedura nadania homologacji przewiduje rozciągnięcie na inne pojazdy i sprawdzenie zakładu produkcyjnego pod kątem możliwości powtarzalności produkcji. Paradoks. Jeżeli moderator uzna niech umieści wyciąg z DZ. w bardziej widocznym miejscu bo jest na stronie kilka takich klinów. Z własnego doświadczenia wiem że urzędnik nie cofnie się przed własną niewiedzą (głupotą) jeśli nie zostanie do tego zmuszony. Pozdrawiam

Samoogon

Re: Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: Samoogon » środa, 31 paź 2018, 23:06

Zrobiłeś kawał dobrej roboty, również uważam że powinna taka informacja być gdzieś na wierzchu.

Leonn
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 16 mar 2019, 00:18

Re: Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: Leonn » wtorek, 2 kwie 2019, 17:29

Podpinam się pod temat... dzisiaj odebrałem stały dowód i "zacząłem porównywać" z tabliczką - stary dowód posiadał te same wpisy ale nie wpadłem na to żeby sprawdzić.
W dowodzie mam Masa przyczepy 420 kg a na tabliczce 460 +- 20kg
Dopuszczalną masę całkowitą w dowodzie 420 kg a na tabliczce ładowność 100kg czyli 560 kg
przegląd bezterminowy, nr VIN 4 cyfrowy z tabliczki sie zgadza ze starą ramą

Co mam z tym zrobić... sama rama którą wyspawałem z profilu zamkniętego plus jeszcze 6% waga ocynku to już waga wzrosła a gdzie gadżety akumulator butla nowy blat
kołdry i inne.....


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości