Nowa towarówka.

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa towarówka.

Postautor: tantalos » sobota, 7 gru 2019, 18:53

No to teraz kolej na mnie :mrgreen:
Potrzebna nowa towarówka więc moje wymagania:
- resor + amortyzator
- burty otwierane
- do prac ogrodowych i czasami coś ciężkiego przewieźć.
Dzwoniłem do Wioli bo mam za płotem ale ceny od 4.000 zł wzwyż. Taka pancerna mi niepotrzebna.
Cenowo fajnie wychodzi Neptun. Czy ktoś taką użytkuje?
https://centrumprzyczep.pl/pl/p/Przycze ... .-2018/393

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Nowa towarówka.

Postautor: Romlas » niedziela, 8 gru 2019, 17:03

https://www.olx.pl/oferta/przyczepka-to ... AXXMv.html
Taką kupiłem.
Dlaczego? Bo zależało mi na składanym dyszlu. Dlaczego nie Niewiadów? Ten Neptun jest cały spawany, Niewiadów skręcany. Ma wahacze ze stali albo to żeliwny odlew; Niewiadów ma giętą rurę, producent osi ten sam Knott.
Uchwyty w podłodze Neptuna przykręcone do płaskownika przyspawanego w narożnikach przyczepy do dwóch profili. W Niewiadowie do profila przyspawany taki wąs i do tego uchwyt, mało stabilnie to wygląda. W Neptunie dyszel ma tuleje grubościenną na zawiasie dyszla i po dwa uchwyty ramy na stronę. Niewiadów zawias dyszla ma jak nożyczki, czyli płaskownik do płaskownika i śubą skręcone. Do Neptuna na zasadzie Plug and Play założysz amortyzatory za 160 zł.
Czy resor potrzebny? Dla mnie więcej wad niż zalet dlatego to takie mało popularne. Ale ta sama przyczepa też jest na resorach 350-400zł drożej.
Ja kupiłem w Pile bo w Gnieźnie było 260zł drożej więc mam 200zł w kieszeni bo to stary rocznik. Po nowym roku będzie cena katalogowa czyli 2850.
U mnie też jest diler Wiolii i mają przyczepę za 3100 ale na wahaczach. No i czego nie ma w cennikach; zmiana DMC kosztuje 120 zł, można zmieniać co 50kg. W razie pytań odpowiem albo pomogę.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa towarówka.

Postautor: tantalos » niedziela, 8 gru 2019, 17:45

Właśnie chcę resor bo miałem taką, nie podskakuje a różne rzeczy się wozi i jest to dla mnie ważne. No to został na polu walki chyba Neptun :) Jedną widzę w Radomiu a drugą w Siedlcach i teraz jak ją przywieźć hehe. Coś pomyślimy bo żadnego tańszego dilera bliżej nie zlokalizowałem.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Nowa towarówka.

Postautor: Romlas » niedziela, 8 gru 2019, 19:24

No ja pojechałem "na wydrę" z tablicą od innej, ale jak się dogadasz to przyślą dokumenty do rejestracji (ze zmianą dmc może potrwać kilka dni bo to idzie od producenta) i wtedy już ze swoją tablicą jedziesz na legalu. Warto obejrzeć na miejscu i sprawdzić czy luz na dyszlu pasuje( ja będę wymieniał na gwarancji dyszel bo luz nie mieści się w tolerancji producenta z jednej strony, ktoś miał słabszy dzień w fabryce) także ten, no, nie jest tak kolorowo. ale co zrobić jak się uparłem na ten dyszel.
Zawsze mogą wysłać całą przyczepę, tam gdzie to kupiłem nawet za darmo jak zakup na raty, ale te raty nie korzystne https://www.olx.pl/oferta/przyczepka-pr ... tt8Fp.html
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa towarówka.

Postautor: tantalos » niedziela, 8 gru 2019, 20:11

Romlas pisze:... jak się dogadasz to przyślą dokumenty do rejestracji (że zmianą dmc może potrwać kilka dni bo to idzie od producenta)

A myślałem że od razu zabieram cepę, papiery i do domu a tu taki kwiatek...bo DMC będę zmieniał na mniejsze.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Nowa towarówka.

Postautor: reflexes » niedziela, 8 gru 2019, 21:18

Pierwotnie temat został zamknięty na prośbę autora. Jednak okazał się rozwojowy, a poruszany problem nie jest odosobniony więc temat został otwarty i przeniesiony z działu Zakup kontrolowany, ponieważ tam zostałby automatycznie po 90 dnia usunięty. Miłego pisania!

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Nowa towarówka.

Postautor: kooba » niedziela, 8 gru 2019, 21:23

tantalos pisze:No to został na polu walki chyba Neptun

A tu zaglądałeś?
https://www.rydwan.eu/

Awatar użytkownika
bania
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2016, 21:53
Lokalizacja: Puławy City

Re: Nowa towarówka.

Postautor: bania » niedziela, 8 gru 2019, 21:37

Rydwan jest bardzo solidny ale jakościową konkurencją jest dla nich http://przyczepywena.pl/ firmę prowadzi gość który trochę lat pracował w rydwanie ale stwierdził że będzie sam sobie szefem i właścicielem. Oglądałem te przyczepy i są solidne. Minus taki że trzeba specjalnie jechać do siedziby firmy bo nie ma punktów sprzedaży rozmieszczonych po kraju. Ja mam Niewiadów BS750 i nie zamienię na żadną inną chyba że większą. Jeszcze chciałbym kiedyś kupić N410 ale one są w cenach nowego Neptuna.
N-260

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Nowa towarówka.

Postautor: Romlas » niedziela, 8 gru 2019, 22:01

Kolega teraz kupił Rydwana, bardzo solidna, wymiary coś około 220na 125 na resorku, bardzo ładnie idzie za autem, absolutnie cicho, nie skacze nawet na pusto... Ale waży prawie 250kg i cena z plandeką 3800 http://www.abcprzyczepy.pl/pl/291-przyc ... 50-c2.html.
Bez czekania można kupić tylko z DMC750 ale bez hamulca to mało jakie auto może to legalnie ciągnąć. Ja zmieniłem na 600kg w razie gdybym kiedyś kupił mniejsze auto jak Picasso.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa towarówka.

Postautor: tantalos » niedziela, 8 gru 2019, 22:09

kooba pisze:A tu zaglądałeś? https://www.rydwan.eu/

Zaglądałem, ceny podobne a Wena ciut droższa.
Tak się zastanawiam czy faktycznie muszę dopłacać tysiaka do resora :?: U mnie w Obi od ręki dostępny Neptun na skrętnej osi i zaczynam mieć wątpliwości... :roll:
Przed świętami będę i w Siedlcach i w Radomiu; zapakuję na ciężarówkę :mrgreen: Jak tam nie wyrwę cepki (bo były najtańsze) to walę do Obi :lol:

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Nowa towarówka.

Postautor: Romlas » niedziela, 8 gru 2019, 23:08

Pamiętaj, że Neptun Neptunowi nie równy, tak samo jak Niewiadów też ma różne modele, dopłata do resora to ok 400zł a nie tysiąc. jak do 1600 dołożysz 1000 to jest zupełnie inna przyczepa. Tak samo Tema z Castorama za 1800 a inna Tema za 2400 od przedstawiciela (chociaż przedstawiciele te wersje marketówek też mają). Przyczepy z lini marketowej są dla działkowców i ich nośność z dokumentów jest jak dla mnie graniczna, bo tam dyszel pracuje jak go ręką chwycę a drobny ze mnie chłopak. Ale na Neptuna z Obi kolega paletę polbruku ładował. Ja bym się bał, ale na RUSTIK co kupiłem nie miał bym obaw. A nie te czasy żeby na jednoośkę ładować 2 tony węgla, bo i opony za słabe i samochodu szkoda. Więc ten resor to taki relikt trochę jak dla mnie. Ale amory są spoko.
W marketach są z plandekami ale te plandeki są bardzo liche.

Pisownia...
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Nowa towarówka.

Postautor: RAFALSKI » niedziela, 8 gru 2019, 23:45

tantalos pisze:Przed świętami będę i w Siedlcach i w Radomiu

To zajrzyj tutaj: http://wnpsuski.pl/kategoria-produktu/p ... -do-750kg/ To producent przyczep z okolic Radomia, trasa na Lublin. Przyczepy pancerne, naprawdę porządne. Mam ich sprzęt, model SP1 z plandeką na stelażu od 2015 roku i jestem bardzo zadowolony. Resory z amortyzatorami, otwierana burta przód i tył, plandeka na stalowej lince a nie na gumie, stalowe błotniki, mocny dyszel z pełnego profilu, koło manewrowe fajnie pomiędzy jego ramionami. Spokojnie można przekraczać masę, konstrukcyjnie nie robi to na niej wrażenia, przyczepa zrobiona z grubego "mięcha". Zmniejszałem DMC najpierw przy zakupie do 600 kg a ostatnio po zakupie Dacii nawet niżej. Prowadzi się dobrze, nie mam się do czego doczepić no może za wyjątkiem ukraińskich opon.
Przyczepę marki Suski ma też Ruciak i pamiętam, że też jest zadowolony :) Kupując brałem pod uwagę Niewiadów ale za tę samą cenę byłaby licha przyczepa na osi skrętnej. W ogóle jeśli towarówka to moim zdaniem tylko porządna na resorze.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Nowa towarówka.

Postautor: kooba » poniedziałek, 9 gru 2019, 09:13

Nie wiem jak Neptun marketowy, ale Tema w markecie to model Eco. Ja bym się bał zapakować na to zgrzewkę papieru toaletowego. Mam Temę w wersji Pro. Rama solidna, burty otwierane przód i tył, dyszel stały, ale są i łamane. Plandeka jest gruba i solidna. Stelaż od niej moim zdaniem trochę lichy, ale po założeniu plandeki zdecydowanie się usztywnia. Może tak ma być dla zaoszczędzenia na wadze.

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Nowa towarówka.

Postautor: mannt » poniedziałek, 9 gru 2019, 11:16

Jeśli przyczepa to tylko Niewiadów!!! Lekko zmodernizowana na potrzeby budowy domu. Przywiozłem na niej 60kkg kruszywa i do tej pory służy dzielnie. Zwiększyłem możliwości załadowcze z 550 kg na 1600kg. Oczywiście nie na drodze publicznej bo w dokumentach jest jako przyczepa lekka. Ale na przyczepę z casto za 2999zl w 2013roku spisuje się fantastyczne .Obrazek

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1655
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Nowa towarówka.

Postautor: ruciak76 » poniedziałek, 9 gru 2019, 14:58

RAFALSKI pisze:...
Przyczepę marki Suski ma też Ruciak i pamiętam, że też jest zadowolony :) ...

Potwierdzam "Suski" to bardzo solidna przyczepa na resorach z amortyzatorami. Ja użytkuję ją od 2010r (starszy model z lampami po bokach a nie pod tylną burtą), u mnie służy do przewożenia wszystkiego z racji że mieszkam w domu w małej miejscowości, przywoziła cegłę klinkierową na ogrodzenie i kominy po całej palecie na raz więc coś koło 1000kg, ekogroszku, jak i wywoziłem nią kiedyś owoce śliwki, gruszki itp i po dojechaniu w miejsce docelowe nie było z nich zupy jak to miało miejsce wcześniej na pożyczonej przyczepce na osi skrętnej :)
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2023 - 20 nocek 1861km
2022 - 30 nocek, 3748 km
2008-2021 - 244 nocki, 27983 km


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości