Ulokowanie pieca Truma

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Pablozzz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 4 kwie 2021, 00:07
Lokalizacja: Poznań

Ulokowanie pieca Truma

Postautor: Pablozzz » wtorek, 14 wrz 2021, 14:03

Zastanawiam się nad zamontowaniem piecyka Trumy do N126e. Z racji tego, że będę robił meble od nowa to zastanawiam się gdzie by go umiejscowić najlepiej i tu najważniejsze pytanie. Jak mocno i w którym miejscu nagrzewa się piec, czy bardziej z tyłu czy przodu, gòra, dół. Czy muszę zachować jakieś odstępy między np. materacem, bo rozumiem, że montując przy szafie jak to bywa często w innych modelach nie zaszkodzi to meblom ale myślałem też może pod łóżkiem w narożniku.

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Ulokowanie pieca Truma

Postautor: Miron EZD » wtorek, 14 wrz 2021, 14:56

W szafie chyba najlepiej, bo w jej wnętrzu trzeba wyciągnąć komin na dach.
Dodatkowy plus to że ubrania w szafie są ciepłe i suche od tego komina.
Pod łóżkiem trochę miałbym obawy.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Ulokowanie pieca Truma

Postautor: tomcat » wtorek, 14 wrz 2021, 16:15

N126e nie daje zbyt dużego pola manewru więc podstawa szafy wydaje się być najrozsądniejszą lokalizacją. Poza tym, tak jak wspomniał wcześniej Mirek jest tam możliwość stosunkowo łatwego montażu rur odprowadzających spaliny.
Pablozzz pisze:... ale myślałem też może pod łóżkiem w narożniku.

Nie bardzo mogę to sobie wyobrazić :? chyba, że masz na oku wersję, która to umożliwi.

Żeby zbyt mocno nie filozofować i snuć dziwnych teorii, pochwal się jaki model chcesz zastosować.

Pablozzz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 4 kwie 2021, 00:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulokowanie pieca Truma

Postautor: Pablozzz » wtorek, 14 wrz 2021, 19:55

Nie orientuję się zbyt dobrze ale chodzi mi o model Truma 3002 z tych starszych w latach 90 brązowe. Problem w tym, że na szerokość się nie mieszczą bo bym musiał szafę powiększyć kosztem łóżka, a tego nie chcę więc zostaje w poprzek zrobić szafy, przód piecyka na wprost kuchenki i zlewu pomiędzy drzwiami. Tylko nie wiem czy to dobry pomysł żeby ciepło nie szło od razu w drzwi dlatego pytałem jak mniej więcej nagrzewa się piec. Komin bym miał jak schować i ewentualnie ciepło puścić rurą wentylatorem pod łóżkiem.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Ulokowanie pieca Truma

Postautor: tomcat » środa, 15 wrz 2021, 07:42

Pablozzz pisze:...Problem w tym, że na szerokość się nie mieszczą bo bym musiał szafę powiększyć kosztem łóżka...

Jest taki model, TRUMA 2200 S, który by pasował ale używki ciężko wyrwać.

Pablozzz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 4 kwie 2021, 00:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulokowanie pieca Truma

Postautor: Pablozzz » środa, 15 wrz 2021, 13:33

No właśnie z tym problem bo nowy nie wchodzi w grę $$$ a używek za wiele nie ma no i strach kupić coś za 300-400 zł potem drugie tyle na serwis.

Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Re: Ulokowanie pieca Truma

Postautor: zyga49 » środa, 29 wrz 2021, 21:39

Ja mam zamontowany piecyk już parę lat 3002. W 126e skracasz łózko ok. 10 cm z gąbką nic nie robiłem, wcisnąłem. Nie nagrzewa gąbki, używam bardzo często na rybach.
Przypomniałem sobie, że jednak samą gąbkę skróciłem natomiast pokrowiec został w oryginale.

f1e75c8d12aa6b13genzyga.jpg
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Ulokowanie pieca Truma

Postautor: RAFALSKI » środa, 29 wrz 2021, 23:05

Można iść w stronę łóżka ale można też w stronę drzwi, tak jak zrobił Stachu i chyba jeszcze ktoś. Zerknij tutaj: viewtopic.php?p=105495#p105495


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości