Budowa toalety w N126E

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Budowa toalety w N126E

Postautor: Lukasz_b20 » czwartek, 4 kwie 2019, 10:56

Mam zamiar postawić brodzik pod prysznic w mojej n126e a na brodzik w razie potrzeby ustawić toaletę turystyczną. Umiejscowienie (patrząc od wejścia) róg prawej i przedniej ściany obok kuchenki. Mam pytanie do Forumowiczów bawił się ktoś w cos takiego? Ma to byc prosta toaletka. Jaki brodzik zastosować - czy może być zwykły do domowego przeznaczenia? Wyliczyłem sobie minimalny wymiar wnętrza to 70x70cm. Ma ktoś ewentualnie namiary gdzie można by dostać elementy z toalet do przyczep? Zdjęcia inspirujące :) mile widziane :) Dzięki z góry za pomoc.


Samoogon

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: Samoogon » czwartek, 4 kwie 2019, 12:51

Z tym że Confex w nowej przyczepę jak pisał nie będzie robił toalety. Trzeba by dopytać dlaczego.

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: Miron EZD » czwartek, 4 kwie 2019, 13:25

Według mnie szkoda miejsca, lepiej skorzystać z toalety stacjonarnej na kempingu.
Brak wilgoci i zapachów w przyczepie.
Ale to moja opinia. ;)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 4 kwie 2019, 13:52

Super opcja to namiocik - przebieralnia z Decathlonu lub Allegro, do tego toaleta chemiczna plus opryskiwacz ogrodowy jako prysznic i mamy gotowe ekstra pomieszczenie łazienkowe poza przyczepą. Sprawdzone, przetestowane :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: reflexes » czwartek, 4 kwie 2019, 14:01

Miron EZD pisze:Według mnie szkoda miejsca, lepiej skorzystać z toalety stacjonarnej na kempingu.

Tylko nie każdy albo nie zawsze korzysta z kempingów.
Miron EZD pisze:Brak wilgoci i zapachów w przyczepie.

To prawda. W Adrii mieliśmy pełno wymiarowy prysznic ale korzystaliśmy sporadycznie, może z 2-3 razy, bo nie mam serca jej tak męczyć. Tu nawet nie chodzi o wodę którą się leje ale parę z ciepłej wody która jest w całej budzie mimo wentylacji.
RAFALSKI pisze:Super opcja to namiocik - przebieralnia z Decathlonu lub Allegro, do tego toaleta chemiczna plus opryskiwacz ogrodowy jako prysznic i mamy gotowe ekstra pomieszczenie łazienkowe poza przyczepą. Sprawdzone, przetestowane

Potwierdzam, jednak ma to zastosowanie w ciepłe miesiące. W marcu czy w listopadzie już trochę mało przyjemnie brać kąpiel przy 5 stopniach na zewnątrz czyli wewnątrz namiotu też :D .

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: Drednot » czwartek, 4 kwie 2019, 15:06

Gdzieś na naszym forum jest wątek forumowicza który zrobił taki fajny brodzik ze stali nierdzewnej w... korytarzu. Gdy nie był wykorzystywany przykrywała go klapa po której można było chodzić. Zawieszało się kurtynę i można było się myć. Zrobił to w n126n.
Bardo zmyślne rozwiązanie. I fachowo wykonane.

Foty były z jakiejś wycieczki na południe Europy. Ciągnął to jakimś dużym autem 4x4 - chyba srebrnym. Piszę te szczegóły by łatwiej było wyszukać ;-)
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

naal

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: naal » czwartek, 4 kwie 2019, 15:50

A ja tam popieram pomysł kibelka nawet z prysznicem. Wszystko się da tylko podobno parasol w d....ie trudno otworzyć.

Samoogon

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: Samoogon » czwartek, 4 kwie 2019, 16:26

naal pisze:A ja tam popieram pomysł kibelka nawet z prysznicem. Wszystko się da tylko podobno parasol w d....ie trudno otworzyć.

Ruscy już podobno otwierają, problem pojawia się kiedy trzeba wyjąć już otwarty. Prace trwają :)

Awatar użytkownika
szteker
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 11 lis 2017, 12:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: szteker » piątek, 19 kwie 2019, 11:15

Wydaje mi się, że kolega o nicku zielony z kierunekpodroz.pl ma w swojej zapiekance toaletę.

Awatar użytkownika
TomekMal
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 25 cze 2012, 11:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: TomekMal » poniedziałek, 6 sty 2020, 00:53

Też mam w swojej zapiekance toaletę. Zrobiłem ją kilka lat temu i jestem bardzo z niej zadowolony. Jak jest zimna noc, truma grzeje, a trzeba do kibelka, to się docenia w pełni taką konstrukcję. Na wyposażeniu jest chemiczna toaleta przenośna. Brodzik mam własnego wykonania. Z płyty MDF 5 mm wyciąłem kształt podłogi łazienki. Następnie do brzegów płyty przykleiłem listwy 30x15 mm. Powstało coś takiego:
IMG_7458.JPG
Widać tu też wycięty otwór pod spust wody. Następnie wylaminowałem ten szablon dwoma warstwami tkaniny szklanej na żywicę poliestrową i polakierowałem. Potem wstawiłem na podłogę toalety.
IMG_7463.JPG
Wyszedł z tego taki oto brodzik.
Zdjęcie zostało zrobione przed wykończeniem toalety. Ściany okleiłem cienkim linoleum, wywijając je na ranty brodzika, żeby woda nie podciekała na podłogę pod brodzik. Nie posiadam, niestety, zdjęć toalety wyklejonej wykładziną. Kibelek chemiczny stawiam w brodziku, na czas jazdy jest przypięty naciągiem gumowym do bocznej ściany od strony kuchni. Mam kupiony niegdyś w Juli zestaw prysznicowy z pompką elektryczną 12V. Do mycia się można wystawić "tron" na zewnątrz łazienki, choć ze względu na wysokość zapiekanki lepiej myć się przysiadając na jego krawędzi. Jako źródło wody do prysznica służy 10-litrowy baniak, który stanowił fabryczne wyposażenie przyczepy w tamtych latach. Do grzania wody stosuję zestaw prysznica campingowego w postaci czarnego worka igielitowego o pojemności ok. 10l. Jak w słoneczny dzień poleży sobie na dachu przyczepy, to trzeba do prysznicowego baniaka dodawać zimnej wody, żeby się nie poparzyć. Czyli pełna ekologia, solar do ładowania akumulatora zasilającego pompkę i solarny podgrzewacz wody. Ponieważ na wiosnę zamierzam zrobić kapitalny remont wnętrza, czyli dać nową wykładzinę, opiszę wtedy dokładniej mój pomysł na toaletę w zapiekance.
Skoda Yeti 1.2 TSI/105 KM, N126E-1984 z późniejszymi zmianami

W hotelu jestem gościem, w mojej przyczepie jestem w domu

Awatar użytkownika
Espace
Posty: 91
Rejestracja: piątek, 3 maja 2019, 11:41
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: Espace » poniedziałek, 6 sty 2020, 07:49

Kibelek w namiocie .
Załączniki
IMG_20190619_202609.jpg
Namiot- toaleta .
Kogo obchodzą zamknięte hotele, gdy w swojej przyczepie możesz spędzić niedzielę . :lol:

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: tomcat » poniedziałek, 6 sty 2020, 10:59

Espace pisze:Kibelek w namiocie .

Mam taki sam. W minione wakacje świetnie zdał egzamin jako kabina prysznicowa.
W tym roku będzie dodatkowo też robił jako toaleta.

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: Lukasz_b20 » poniedziałek, 6 sty 2020, 11:13

TomekMal pisze:Też mam w swojej zapiekance toaletę. Zrobiłem ją kilka lat temu i jestem bardzo z niej zadowolony. Jak jest zimna noc, truma grzeje, a trzeba do kibelka, to się docenia w pełni taką konstrukcję. Na wyposażeniu jest chemiczna toaleta przenośna. Brodzik mam własnego wykonania. Z płyty MDF 5 mm wyciąłem kształt podłogi łazienki. Następnie do brzegów płyty przykleiłem listwy 30x15 mm. Powstało coś takiego:IMG_7458.JPG Widać tu też wycięty otwór pod spust wody. Następnie wylaminowałem ten szablon dwoma warstwami tkaniny szklanej na żywicę poliestrową i polakierowałem. Potem wstawiłem na podłogę toalety. IMG_7463.JPG Wyszedł z tego taki oto brodzik.
Zdjęcie zostało zrobione przed wykończeniem toalety. Ściany okleiłem cienkim linoleum, wywijając je na ranty brodzika, żeby woda nie podciekała na podłogę pod brodzik. Nie posiadam, niestety, zdjęć toalety wyklejonej wykładziną. Kibelek chemiczny stawiam w brodziku, na czas jazdy jest przypięty naciągiem gumowym do bocznej ściany od strony kuchni. Mam kupiony niegdyś w Juli zestaw prysznicowy z pompką elektryczną 12V. Do mycia się można wystawić "tron" na zewnątrz łazienki, choć ze względu na wysokość zapiekanki lepiej myć się przysiadając na jego krawędzi. Jak źródło wody do prysznica służy 10-litrowy baniak, który stanowił fabryczne wyposażenie przyczepy w tamtych latach. Do grzania wody stosuję zestaw prysznica campingowego w postaci czarnego worka igielitowego o pojemności ok. 10l. Jak w słoneczny dzień poleży sobie na dachu przyczepy, to trzeba do prysznicowego baniaka dodawać zimnej wody, żeby się nie poparzyć. Czyli pełna ekologia, solar do ładowania akumulatora zasilającego pompkę i solarny podgrzewacz wody. Ponieważ na wiosnę zamierzam zrobić kapitalny remont wnętrza, czyli dać nową wykładzinę, opiszę wtedy dokładniej mój pomysł na toaletę w zapiekance.


Zapodaj jeszcze jakieś fotki. Fajnie to wymyśliłeś.

Arturro
Posty: 115
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2019, 09:19
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: Arturro » poniedziałek, 6 sty 2020, 12:05

Jest też taki patencik: https://allegro.pl/oferta/prysznic-turystyczny-z-podgrzewaczem-wody-na-gaz-7452141850
Fajny ale cena już niekoniecznie... :|
T4 + n126e
i... wigry 3 ;)


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości