Czyszczenie Przedsionka

czyli przedsionki, daszki, leżaki, etc. ...
Awatar użytkownika
radar75
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 5 wrz 2016, 21:45
Lokalizacja: Tychy

Czyszczenie Przedsionka

Postautor: radar75 » niedziela, 12 mar 2017, 15:00

Szukałem, ale nie znalazłem tematu o czyszczeniu przedsionka. Ktoś czyścił, prał przedsionek? Czym to najbezpieczniej zrobić? Chciałbym go odświeżyć a nie zniszczyć.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Czyszczenie Przedsionka

Postautor: Murano » niedziela, 12 mar 2017, 15:01

Obawiam się że bez zlecenia profesjonalistom się nie obejdzie...

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: Czyszczenie Przedsionka

Postautor: kaiman » niedziela, 12 mar 2017, 23:02

Najprostszym sposobem jest umycie namiotu/przedsionka wodą ze zwykłym płynem do mycia naczyń za pomocą gąbki.
W przypadku mocniejszych zabrudzeń odradzałbym używanie chemii by nie uszkodzić materiału, w takim przypadku pewnie pomoże tylko jakaś profesjonalna firma.
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: Czyszczenie Przedsionka

Postautor: ttaber » poniedziałek, 13 mar 2017, 20:03

Sęk w tym, że tych profesjonalnych firm nie ma. Przynajmniej mi się nie udało znaleźć.
Latem mój przedsionek przeżył nalot mewy, która konsumowała jakieś czerwone owoce... Coś strasznego. Co się dało zebrałem papierem z wodą. Na próbę w jednym miejscu użyłem chusteczek mokrych, takich dla dzieci. I właśnie w tym miejscu impregnat tak się "skończył", że zaczęło ciec podczas deszczu. Resztę ptasiego guano zmył dwudniowy deszcz. I tę metodę odświeżenia przedsionka polecam - rozstawić na deszcz, potem zostawić żeby wysechł napięty na słońcu, potem jakiś impregnat przedsionkowy. Trochę googlałem za tym i dobre, w teorii, impregnaty znalazłem w firmie Cori PWM w Łodzi (sprzedają wysyłkowo). Odnośnie mycia/prania dzwoniłem do Active Life z Łodzi (producent przedsionków) - odradzali "profesjonalne firmy" nikogo polecić nie mogli. Radzili umyć wodą, wyszczotkować i zaimpregnować właśnie. Ostatecznie zdecydowałem o zmianie przyczepy i sprzedałem z przedsionkiem, więc impregnowania nie uskuteczniłem.


Wróć do „Outdoor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości