Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

czyli przedsionki, daszki, leżaki, etc. ...
Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: CONFEX » sobota, 11 sie 2018, 19:13

Pozwolę założyć nowy temat związany z myciem się po walce z łazienką u mnie widziałem sporo ciekawych pomysłów związanych z tą czynnością. np. to jest bardzo proste ciekawe i skuteczne rozwiązanie.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: RE: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: reflexes » sobota, 11 sie 2018, 19:28

CONFEX pisze:Pozwolę założyć nowy temat związany z myciem się po walce z łazienką u mnie widziałem sporo ciekawych pomysłów związanych z tą czynnością. np. to jest bardzo proste ciekawe i skuteczne rozwiązanie. https://www.youtube.com/watch?v=dG2HK9JsAjw
Może i fajne ale jeżdżąc przyczepą z kuchenką gazową najprostszym, najskuteczniejszym, nie zabierającym miejsca i "nicnieważącym" rozwiązaniem jest czajnik albo garnek, który każdy przecież ma w przyczepie. U siebie mam bojler elektryczny i nawet myślałem przez chwile o wymiane na gazowy ale stwierdziłem, że szkoda waluty na takie cuda. Za tą kasę wole grzać wodę w garze. Wracając do solarnych pryszniców to fajne jak mamy sprzyjające warunki. U nas niestety często pochmurno i zimno, a wtedy nici z ciepłej wody i wozimy zbędny balast który nie spełnia swojego zadania.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: oko » sobota, 11 sie 2018, 19:37

CONFEX pisze:Pozwolę założyć nowy temat związany z myciem się po walce z łazienką u mnie widziałem sporo ciekawych pomysłów związanych z tą czynnością. np. to jest bardzo proste ciekawe i skuteczne rozwiązanie. https://www.youtube.com/watch?v=dG2HK9JsAjw
Zanim stałem sie posiadaczem przyczepy, miałem zamiar coś takiego zamontować na moim Dyliżansie. Niewykluczone, że jeszcze taki prysznic skonstruuję, bo czasem jedziemy poszwędać się gdzieś blisko a dzięki temu, można chociaż umyć zakurzone nogi po wędrówce.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: kooba » niedziela, 12 sie 2018, 11:35

Fajna ta rurka, ale faktycznie w naszych warunkach może być kiepsko z podgrzewaniem.
Dobry patent na solarne grzanie wody ma Maciek, kładzie 2 czarne baniaki 5L na desce w aucie. Dzięki temu szyba sporo przyspiesza podgrzewanie.

Garnek i kuchenka ma jedną wadę. Musisz zaplanować użycie i poczekać. Lepiej już pomyśleć o przepływowym podgrzewaniu wody na kuchence. Zdaje się, że Karol coś takiego ćwiczył.

Awatar użytkownika
dankm
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 685
Rejestracja: czwartek, 23 cze 2016, 19:56
Lokalizacja: świętokrzyskie (Boksycka)

Re: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: dankm » niedziela, 12 sie 2018, 13:27

Artek(serwis75) w Koszęcinie przedstawił mi plan wykorzystania lodówki do ogrzewania wody.Ma zamiar na radiatorze od lodówki nawinąć rurkę miedzianą i z pomocą pompki przepompowywać wodę,ma mieć dwa zbiorniki na ciepłą i zimną wodę.Nie wiem czy zrobił to, pomysł ciekawy,szukał odpowiedniej pompki na 12v.
Francuskie 120KM w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115KM w ropie
Polsko-chińskie 3,5KM w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"
2018
1500km 38 nocy
2019
1800km 20 nocy

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: cyran'o » niedziela, 12 sie 2018, 14:41

kooba pisze:
Garnek i kuchenka ma jedną wadę. Musisz zaplanować użycie i poczekać..

Garnek i kuchenka ma też nieocenioną zaletę.Na ogół nie służy tylko do podgrzewania wody i po prostu jest na wyposażeniu każdej przyczepy.

Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: Shadow69 » niedziela, 12 sie 2018, 15:17

Ja mam taki wymiennik z piecyka gazowego. Z założenia zakładam 2 węże, wymiennik kładę na palniku kuchenki, jeden wąż do kranu, a z drugiego mam w jakimś stopniu podgrzaną wodę.
Nie jest to zła alternatywa dla grzania wody w garczku. Jako drugą opcję rozwarzam odzysk ciepła z lodówki. Tylko muszę to przemyśleć, co by lodówki nie popsuć.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: CornBlumenBlau » niedziela, 12 sie 2018, 15:41

kooba pisze:Fajna ta rurka, ale faktycznie w naszych warunkach może być kiepsko z podgrzewaniem.
Dobry patent na solarne grzanie wody ma Maciek, kładzie 2 czarne baniaki 5L na desce w aucie. Dzięki temu szyba sporo przyspiesza podgrzewanie.

Fakt, patent z autem naprawdę skuteczny, bo zamknięta kabina nagrzewa się jak głupia i brak chłodzenia przez wiatr. Podgrzana w ten sposób woda miała nawet 65°C. Za dużo jednak z tym pieprzenia, więc wróciłem do gara. Pomysł jednak dobry w czasach kryzysu energetycznego :lol:

Widziałem u znajomych już różne patenty solarne... :lol: Pamiętajcie, każdy, nawet czarny pojemnik z wodą wystawiony na działanie promieni słonecznych traci temperaturę na której nam przecież w tym wypadku zależy, jeżeli pozostaje bezpośrednio na ziemi, a także schładza go opływające powietrze. A przecież w naszym klimacie wystarczy odizolować od gruntu, nakryć szczelnie kopułą przepuszczającą światło (wystarczy folia) i woda w środku zaczyna parzyć...
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: kooba » poniedziałek, 13 sie 2018, 00:21

cyran'o pisze:
kooba pisze:
Garnek i kuchenka ma jedną wadę. Musisz zaplanować użycie i poczekać..

Garnek i kuchenka ma też nieocenioną zaletę.Na ogół nie służy tylko do podgrzewania wody i po prostu jest na wyposażeniu każdej przyczepy.

Czyli dochodzi jeszcze umycie po poprzednim użyciu. Bez sensu.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: reflexes » poniedziałek, 13 sie 2018, 07:13

kooba pisze:Czyli dochodzi jeszcze umycie po poprzednim użyciu. Bez sensu.

Normalnie tego nie robisz?
Z autopsji po tegorocznych Bieszczadach. Czajnik (1-1,5 l) na opryskiwacz ogrodowy był troszkę za mały. Używaliśmy więc garnka 2,8 litra, który w ciągu dnia służył do gotowania posiłków. I w czym teraz jest problem? Że trzeba po obiedzie pozmywać? No trzeba, niestety. Można wozić zapas garnków i wyrzucać :lol:

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: kooba » poniedziałek, 13 sie 2018, 07:46

Myje garnki, talerze i sztućce też, a nawet kubeczki i szklanki. Sęk w tym, że garnek może być zajęty, a ciepła woda potrzebna bo się dziecko ubrudziło dlatego wolę zmontować coś co daje ciepłą wodę od ręki.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: reflexes » poniedziałek, 13 sie 2018, 08:08

Ja mam w sumie 3 garnki + szybkowar + od biedy kociołek. Coś czystego i pustego znajdę zawsze :lol: . Poza tym gdy faktycznie było bardzo ciepło i słonecznie to wystarczyło, że opryskiwacz z wodą stał na słońcu albo nawet w kabinie. Woda może nie była gorąca ale do tego żeby coś opłukać wystarczająca, a zdarzało się też kąpać bez grzania wody na gazie.

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: CONFEX » poniedziałek, 13 sie 2018, 21:30

https://www.youtube.com/watch?v=aI9YlsyX57w no ale to już jest bez sensu krochmalić się z rozwijaniem tych wężownic zamiast sobie w garze nagotować :lol: Ja miałem w planach też jakieś bojlery grzałki i inne wynalazki ale po pierwszym prysznicu stwierdzam że kuchenka czajnik i w baniak no kurcze najszybciej najprościej bez w sumie zbędnych kg. przyznam że męczył mnie ten patent z czarną rurą i nadal męczy ale teraz to już tylko z ciekawości.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: kooba » poniedziałek, 13 sie 2018, 22:00

Ja mam cały czas włączony bojler gazowy i jest najlepiej. Otwieram kran i leci ciepła woda. Wyłączam go tylko na noc, jak nie zapomnę.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Prysznice solarne, zwykłe, różne ciekawe...

Postautor: cyran'o » wtorek, 14 sie 2018, 08:51

A moja racja jest mojsza niż twojsza ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Wróć do „Outdoor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości