Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Samoogon

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: Samoogon » sobota, 28 gru 2019, 23:27

Arturro pisze:Grzeje się raczej po to by ogrzać przebywających w przyczepie ludzi, którzy wydychają dwutlenek a zużywają potrzebny im tlen. Tu mają jeszcze kozę, która im dodatkowo zużywa tlen. W tym sensie napisałem o większej produkcji dwutlenku wegla. Dwutlenek to cichy zabójca. Czad czuć, dwutlenku nie.
Z Wikipedii - Występuje w organizmie człowieka i jest w nim wytwarzany, odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, jego zbyt małe, jak i zbyt duże stężenie jest szkodliwe dla organizmu. W większych stężeniach w powietrzu dwutlenek węgla uniemożliwia usuwanie dwutlenku węgla z organizmu, przez co jest szkodliwy dla zdrowia, a nawet zabójczy, a jego działanie powoduje powstawanie hiperkapni, a co za tym idzie kwasicy oddechowej i w następstwie obrzęku mózgu.
Zatem podtrzymuję swoją wypowiedź o jego szkodliwości dla organizmu oraz jego zwiększonym stężeniu w przypadku szybszego zużycia tlenu na skutek palacego się ognia.


Yyyyy....
Ty czujesz czad?
W takim razie jesteś jedynym człowiekiem, który go czuje, wykorzystaj to! Serio, masz niedostepną dla innych ludzi umiejętność.
Serio to nie wiem co napisać, dziecko wie, że dwutlenek węgla jest szkodliwy w zamkniętym, szczelnym pomieszczeniu, np jako produkt oddychania człowieka. Wszyscy chyba uwielbiamy filmy o zatonięciu łodzi podwodnej, oszczędzanie tlenu, powolny oddech, takie tam sztuki magiczne albo i nie magiczne.
Ale żeby takie numery w przyczepie?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: reflexes » sobota, 28 gru 2019, 23:40

Arturro pisze:Z Wikipedii - Występuje w organizmie człowieka i jest w nim wytwarzany, odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, jego zbyt małe, jak i zbyt duże stężenie jest szkodliwe dla organizmu. W większych stężeniach w powietrzu dwutlenek węgla uniemożliwia usuwanie dwutlenku węgla z organizmu, przez co jest szkodliwy dla zdrowia, a nawet zabójczy, a jego działanie powoduje powstawanie hiperkapni, a co za tym idzie kwasicy oddechowej i w następstwie obrzęku mózgu.
Zatem podtrzymuję swoją wypowiedź o jego szkodliwości dla organizmu oraz jego zwiększonym stężeniu w przypadku szybszego zużycia tlenu na skutek palacego się ognia.

Cała ta teoria byłaby może i trafna gdyby przyczepa była szczelna, a jak większość z nas wie ani zapiekanka, anie nawet mój Knaus taki nie jest. Po to są wywietrzniki w drzwiach, oknach dachowych, a u mnie nawet w podłodze.
Arturro pisze:Dwutlenek to cichy zabójca. Czad czuć, dwutlenku nie.

O panie. Poczytaj jeszcze trochę o jednym i drugim, bo słyszysz, że dzwoni ale niewiadomo w którym kościele.

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: misha22 » niedziela, 29 gru 2019, 00:14

Może chodzi o brak wykrywaczy dwutlenku wegla...
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Samoogon

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: Samoogon » niedziela, 29 gru 2019, 00:42

A kto by to wykrywał?
Tak już całkiem serio, to np ja z moim hobby jakim jest akwarystyka mam z tym cały czas do czynienia.
Trzeba by pisać elaboraty, ani mi się chce, ani mam ochotę. W skrócie, w akwarium morskim rolę filtra, nie wiem, gąbki czy jak tam sobie wyobrażacie filtr w akwarium, pełni odpieniacz białek. Brzmi poważnie, działa tak prosto jak pranie dywanu. Większość pracy odwala piana. Piana się pieni, wynosi brud ze sobą, w zasadzie na sobie, do kubła, a u mnie do kubka :)
Teraz cała magia, odpieniacz tworząc pianę musi przepompować masę powietrza, żeby zrobić tą pianę(kurczę, kolejny elaborat, jakby kto był zainteresowany; w co wątpię, wyjaśnię o ile potrafię)
Do brzegu..., wystarczy, że na obiad przyjdą dzieci i mi ph spada w akwarium. Tak! Więcej dwutlenku węgla w powietrzu i zamiast się chwalić koralami, się skubane chowają, bo więcej ludzi oddycha ;)
Powiecie żeby zasilanie odpieniacza zrobić z zewnątrz, z dworu. Ok, ale smog, te ch..je palą czym popadnie. Śmierć na miejscu...dla korali, nie dla nas, my umieramy powoli, na te raki, na to wszystko.
Korale umierają szybko, kosztują dużo...
M-O

Arturro
Posty: 115
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2019, 09:19
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: Arturro » niedziela, 29 gru 2019, 20:20

reflexes pisze:Cała ta teoria byłaby może i trafna gdyby przyczepa była szczelna, a jak większość z nas wie ani zapiekanka, anie nawet mój Knaus taki nie jest. Po to są wywietrzniki w drzwiach, oknach dachowych, a u mnie nawet w podłodze.

Ok. Powiem tak - wg tej teorii ludziom ratują życie małe karteczki w drzwiach - fajnie by było. Ostatnio w mojej miejscowosci, w garażu wyposażonym w duże otwory w drzwiach i komin wentylacyjny w dachu zaczadzili się młodzi ludzie. Kubatura bez porównania. Każdy wierzy w swoje. Życzę powodzenia przy paleniu kozą w niewiadówce. Trochę rozwagi i zdrowego rozsądku może czasami uratować życie ale co tu się dziwić ludziom którzy wychodzą z założenia, że w małych przyczepkach ludzie się nie poduszą paląc w piecu... :)
T4 + n126e
i... wigry 3 ;)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: Murano » niedziela, 29 gru 2019, 20:46

Arturro pisze:
reflexes pisze:Cała ta teoria byłaby może i trafna gdyby przyczepa była szczelna, a jak większość z nas wie ani zapiekanka, anie nawet mój Knaus taki nie jest. Po to są wywietrzniki w drzwiach, oknach dachowych, a u mnie nawet w podłodze.

Ok. Powiem tak - wg tej teorii ludziom ratują życie małe krateczki w drzwiach - fajnie by było. Ostatnio w mojej miejscowosci, w garażu wyposażonym w duże otwory w drzwiach i komin wentylacyjny w dachu zaczadzili się młodzi ludzie. Kubatura bez porównania. Każdy wierzy w swoje. Życzę powodzenia przy paleniu kozą w niewiadówce. Trochę rozwagi i zdrowego rozsądku może czasami uratować życie ale co tu się dziwić ludziom którzy wychodzą z założenia, że w małych przyczepkach ludzie się nie poduszą paląc w piecu... :)

Co innego zaczadzenie (tlenek węgla) a co innego dwutlenek, chyba, że się mylę ale tak mnie uczono.
A koza w przyczepie to szczyt głupoty i dalsza dyskusja na ten temat jest pozbawiona przyszłości i sensu.
M-O

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: reflexes » niedziela, 29 gru 2019, 21:01

Arturro pisze:
reflexes pisze:Cała ta teoria byłaby może i trafna gdyby przyczepa była szczelna, a jak większość z nas wie ani zapiekanka, anie nawet mój Knaus taki nie jest. Po to są wywietrzniki w drzwiach, oknach dachowych, a u mnie nawet w podłodze.

Ok. Powiem tak - wg tej teorii ludziom ratują życie małe karteczki w drzwiach - fajnie by było. Ostatnio w mojej miejscowosci, w garażu wyposażonym w duże otwory w drzwiach i komin wentylacyjny w dachu zaczadzili się młodzi ludzie. Kubatura bez porównania. Każdy wierzy w swoje. Życzę powodzenia przy paleniu kozą w niewiadówce. Trochę rozwagi i zdrowego rozsądku może czasami uratować życie ale co tu się dziwić ludziom którzy wychodzą z założenia, że w małych przyczepkach ludzie się nie poduszą paląc w piecu... :)

Kolego mylisz czad (tlenek węgla) z dwutlenkiem węgla i dwie różne sytuacje. Poza tym ja kozą palę tylko w domu :P

dzin1975

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: dzin1975 » niedziela, 29 gru 2019, 21:51

A ja palę węglem jeszcze niestety. Od kozy mam tylko mleko :mrgreen:
Murano dobrze prawi, dajmy spokój.

Arturro
Posty: 115
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2019, 09:19
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: Arturro » niedziela, 29 gru 2019, 22:06

Chodzi mi o zmniejszenie tlenu - dobra nieważne. Panowie, taki mały news - humor mi się dziś poprawił, ponieważ nabyłem drugiego białego kruka czyli... nóweczkę przedsionek z 1988 r.:) nigdy nie rozkładany w oryg. workach. Odpowiadając z góry na wywody typu "zleżały, sparciały, rozedrze się za pierwszym razem itp. - mówię, że leżał w ciepłym miejscu i dodatkowo w płuciennym worku. Jak go dziś trochę rozwinąłem to jest w idealnym/fabrycznym stanie, stelaż bez oznak nalotu i rys w miejscach łączenia ze sobą a na gumkach widać jeszcze talk. Po prostu cudo :shock: Zamieszczę zdjęcia jak się zrobi cieplej...
T4 + n126e
i... wigry 3 ;)

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: CONFEX » piątek, 21 lut 2020, 11:51

Fajnie, nawet trochę laminatu jest...

Screenshot_2020-02-21-05-30-12.png

Screenshot_2020-02-21-05-30-30.png

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: kaiman » piątek, 21 lut 2020, 15:01

Ciekawa rzecz.
Widział ktoś to na żywo? :)
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
Pavulon
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 506
Rejestracja: wtorek, 30 lip 2019, 13:01
Lokalizacja: Rudy Raciborskie

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: Pavulon » sobota, 22 lut 2020, 00:46


Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: RAFALSKI » sobota, 22 lut 2020, 06:15

Przyczepka fajna ale sam pomysł... Czekam kiedy skończy się ta kolejna ślepa uliczka w motoryzacji.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: reflexes » sobota, 22 lut 2020, 07:09

I do czego to niby ma służyć, przecież tam wejdzie jedna walizka. Lepiej box dachowy zamontować, bo przynajmniej nie mamy ograniczenia prędkości do 70/80 km/h.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ciekawe projekty i modyfikacje wynalezione w sieci

Postautor: tantalos » sobota, 22 lut 2020, 07:21

reflexes pisze:I do czego to niby ma służyć, przecież tam wejdzie jedna walizka. Lepiej box dachowy zamontować, bo przynajmniej nie mamy ograniczenia prędkości do 70/80 km/h.

Czytałeś artykuł? Chyba nie ;)

Do tego trzeba doliczyć 12 euro każdorazowo na A1 na Gdańsk :lol:
Sama przyczepka swoje waży i ciagnięcie jej zużywa więcej prądu. Elektryki tak ale tylko wokół komina.


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości