Wyszperane na Allegro...

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
niebieski-n2
Posty: 300
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: niebieski-n2 » środa, 25 sty 2017, 17:30

Jeżeli tanio kupi i drogo sprzeda to OK, problem polega na tym, że w 100% przypadków (w motoryzacji) dodatkowo OSZUKA!

Awatar użytkownika
slimak
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2009, 16:06
Lokalizacja: Opole

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: slimak » środa, 25 sty 2017, 17:51

OK jest wtedy jak zapłaci podatek od zysku. Handlarzyny spisują umowy z pominięciem siebie tzn. sprzedającym jest ten, od kogo handlarzyna kupił przyczepkę a kupującego wpisuje gdy znajdzie nabywcę i dopiero wtedy odsyła umowę sprzedawcy.
VW T4 Mixt
N-126N
N-250c

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: DIZZY » środa, 25 sty 2017, 18:07

slimak pisze:OK jest wtedy jak zapłaci podatek od zysku. Handlarzyny spisują umowy z pominięciem siebie tzn. sprzedającym jest ten, od kogo handlarzyna kupił przyczepkę a kupującego wpisuje gdy znajdzie nabywcę i dopiero wtedy odsyła umowę sprzedawcy.


Nie zawsze tak jest, "mój" miał umowę na siebie, co prawda na półtora dnia, ale zawsze.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: sterciu » środa, 25 sty 2017, 19:45

Handlarza można zrozumiec tego co działa legalnie , płaci podatki , wystawia fakture sprzedazy na towar który sprzedaje , ale pseudohandlarze którzy kupują i pózniej na podkładke podkładają umowę na której widnieją dane sprzedającego , tego od ktorego on kupił to kategorycznie nie... tacy ludzie na czysto chcą zarobic po 2000~2500zl , kase w kieszen i tak naprawde jego jako pośrednika nie ma w tej transakcji , on tylko kase przytula niekiedy za nic....
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

naal

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: naal » środa, 25 sty 2017, 21:45

A mnie dziwi fakt że większość tu najbardziej kruszących kopię to ludzie którzy niewiadówkę już mają i nie szukają. Jestem w stanie zrozumieć poszukujących bo to w***wia że coś się pojawia i zaraz znika. Tutaj widzę jednak sam lament jaki to handlarz zły podły i niedobry. Ten gość siedzi na necie i właściwie nie wie kiedy się coś trafi. Może 3 razy w tygodniu a może raz na 3 miesiące. Traci na tym swój czas musi jechać i znowu stracić czas i paliwo. Dla mnie to jest gość bo z pieniądza zrobił pieniądz a Janusze biedaki kupując zawsze powiedzą że drogo. Czy na tym nie polega kapitalizm żeby kupić taniej i sprzedać drożej? Może założyć wątek odnośnie wjazdu na handlarzy to chętnie i ja się wypowiem.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: stachu_gda » środa, 25 sty 2017, 22:19

naal pisze:A mnie dziwi fakt że większość tu najbardziej kruszących kopię to ludzie którzy niewiadówkę już mają i nie szukają. Jestem w stanie zrozumieć poszukujących bo to w***wia że coś się pojawia i zaraz znika. Tutaj widzę jednak sam lament jaki to handlarz zły podły i niedobry. Ten gość siedzi na necie i właściwie nie wie kiedy się coś trafi. Może 3 razy w tygodniu a może raz na 3 miesiące. Traci na tym swój czas musi jechać i znowu stracić czas i paliwo. Dla mnie to jest gość bo z pieniądza zrobił pieniądz a Janusze biedaki kupując zawsze powiedzą że drogo. Czy na tym nie polega kapitalizm żeby kupić taniej i sprzedać drożej? Może założyć wątek odnośnie wjazdu na handlarzy to chętnie i ja się wypowiem.


Zgadzam się z Naalem. Szczerze mówiąc, nie widzę nic zdrożnego w handlowaniu, samego mnie czasem korci jak widzę super okazyjnie tanią Niewiadkę... Kwestie podatkowe - cóż każdy ma swoje zdanie, ja jako kupujący od handlarza nie chciałbym dodatkowo dopłacać do jego podatków.

U handlarzy motoryzacyjnych nie lubię jednego, bo tego nie toleruję u nikogo - oszukiwania i czarowania. Raz że nie lubię oszustwa, dwa że nie lubię jak ktoś ze mnie robi idiotę.

Mówię to jako osoba, której (między innymi przez handlarzy) nie udało się znaleźć enki, czyli wymarzonej przyczepy.

PS praca handlarza też kosztuje. Siedzenie na OLX, jeżdżenie, plac, wystawianie na sprzedaż, odbieranie telefonów itd., bycie w kontakcie... Oczywiście można się obruszać że co to za praca. Nikt nie broni spróbować :)

To taka moja subiektywna opinia, każdy uważa co uważa i tyle w temacie :)

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: NIL2 » środa, 25 sty 2017, 22:39

Handlarz nie kupi porządnego sprzętu za grosze bo mu nikt nie sprzeda a trupa to każdy chce się pozbyć i nie interesuje go komu sprzedaje ; w takim wypadku potrzebny jest remont a jak już zrobi remont i to porządny a nie picunek to już nie jest handlarzyną tylko binesmenem :lol: ; swoją handlowałem prawie rok i wtedy była najmłodszą i najdroższą eNką wystawioną do sprzedaży i miała chyba prawie 3 tysiące wyświetleń , sprzedający podszedł bardzo uczciwie do sprawy bo pogonił wszystkich podejrzanych o handel i bardzo sobie cenił nasze spokojne i rzeczowe negocjacje które zakończyliśmy transakcją satysfakcjonującą obie strony - on się cieszył ,że poszła w dobre ręce a ja , że mam spokój na parę lat z remontem na który i tak bym nie miał czasu :D

sMAJSTER

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: sMAJSTER » czwartek, 26 sty 2017, 00:46

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kem ... 958e75e02a
Kto tam szuka z wyglądu raczej do remontu i fajny opis jako ,,n116 "

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: RE: Re: wyszperane na allegro...

Postautor: ttaber » czwartek, 26 sty 2017, 07:42

stachu_gda pisze:
PS praca handlarza też kosztuje. Siedzenie na OLX, jeżdżenie, plac, wystawianie na sprzedaż, odbieranie telefonów itd., bycie w kontakcie... Oczywiście można się obruszać że co to za praca.


Właśnie. Trochę empatii dla handlarzy! :)
Może warto pomyśleć jak im w tej niedoli pomóc?
:)
Kupiec Janusz.
:)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: RE: Re: wyszperane na allegro...

Postautor: stachu_gda » czwartek, 26 sty 2017, 07:49

ttaber pisze:
stachu_gda pisze:
PS praca handlarza też kosztuje. Siedzenie na OLX, jeżdżenie, plac, wystawianie na sprzedaż, odbieranie telefonów itd., bycie w kontakcie... Oczywiście można się obruszać że co to za praca.


Właśnie. Trochę empatii dla handlarzy! :)
Może warto pomyśleć jak im w tej niedoli pomóc?
:)


O empatii nikt nie mówi, ale handel to praca jak każda inna, poza tym że obarczona ryzykiem gospodarczym. Jak ktoś kiedyś próbował brać sprawy zarobkowe we własne ręce to wie o czym mówię :)

Z mojej strony koniec dyskusji w tym temacie, bo psujemy wątek ;)

Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 314
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2013, 01:47
Lokalizacja: WSC

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: tomtoy » czwartek, 26 sty 2017, 09:12

http://allegro.pl/niewiadow-n-126-n-zam ... ml#thumb/2
Mocno poprawiłem sobie humor z rana, po remoncie i wyklejona remontówką;)
bardzo dobrze że ceny rosną i już niedługo zamienię swoją na nowego kampera:))

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: stachu_gda » czwartek, 26 sty 2017, 09:15

tomtoy pisze:http://allegro.pl/niewiadow-n-126-n-zamiana-na-kampera-do-100-tys-i6675060018.html#thumb/2
Mocno poprawiłem sobie humor z rana, po remoncie i wyklejona remontówką;)
bardzo dobrze że ceny rosną i już niedługo zamienię swoją na nowego kampera:))


Jesteś nie na czasie, z tą przyczepą pan zszedł z ceny już chyba 8 tysięcy.

Obiektywnie rzecz biorąc, jak zjedzie do 10 to już będzie całkiem przyzwoita oferta.

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: kaiman » czwartek, 26 sty 2017, 09:27

stachu_gda pisze:Jesteś nie na czasie, z tą przyczepą pan zszedł z ceny już chyba 8 tysięcy.

Obiektywnie rzecz biorąc, jak zjedzie do 10 to już będzie całkiem przyzwoita oferta.

Jak dobrze pamiętam cena była koło 30 tys.
Fakt, jakby cena była przynajmniej o 5 tys. niższa od obecnej byłaby to bardzo ciekawa alternatywa dla osób, które chcą już coś zrobionego - był niedawno poruszany wątek zakupu nowej eNki.
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 314
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2013, 01:47
Lokalizacja: WSC

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: tomtoy » czwartek, 26 sty 2017, 09:28

Na alledrogo wisi cały czas za dwie dychy,może liczy ze znajdzie się ktoś chętny, ale widzę że ktoś sprowadził Pana na ziemię.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: stachu_gda » czwartek, 26 sty 2017, 09:36

tomtoy pisze:Na alledrogo wisi cały czas za dwie dychy,może liczy ze znajdzie się ktoś chętny, ale widzę że ktoś sprowadził Pana na ziemię.


Ja widziałem na alledrogo od dawna tę przyczepę ale nie za 2 dychy tylko właśnie za 25 czy 27 tysi.


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości