Camping ŁĘG we Frydmanie.

Bpbpbp
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 20 wrz 2016, 21:10

Camping ŁĘG we Frydmanie.

Postautor: Bpbpbp » wtorek, 1 lis 2016, 19:31

Szczerze polecam pole namiotowe ŁĘG we Frydmanie. Pole znajduje się przy ujściu rzeki Białki do Jeziora Czorsztyńskiego.Cudowne dzikie miejsce.

komar
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 27 maja 2016, 08:36

Re: Camping ŁĘG we Frydmanie.

Postautor: komar » niedziela, 6 lis 2016, 15:31

Jestem tam często, bardzo polecam. Szkoda tylko że woda zimna.
Z wodą chodziło mi o rzekę nie o kranówkę. Teraz w Łęgu mają małą rewolucje będą dodatkowe sanitariaty i prąd w bardziej oddalonych miejscach.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Camping ŁĘG we Frydmanie.

Postautor: tantalos » niedziela, 12 lip 2020, 13:20

Uzupełnię temat. Mało zdjęć bo zapomniałem zrobić ale dobrze opiszę. Na wstępie od razu zaznaczę że POLECAM ten kemping :)
Na wjeździe stajemy przed szlabanem i meldujemy się w budynku po prawej stronie, płatność można uregulować przy opuszczaniu kempu. Dostaje się plakietkę za szybę z numerem i szukamy kąta dla siebie.Obsługa w okienku jest od rana do wieczora a w nocy stróż. Z kempingu można wyjeżdżać i wracać całą dobę. Kemp jest rozległy, bez parceli, prawie 9h powierzchni, miejsca zacienione jak i na patelni. Dużo zakamarków i 'wnęk' gdzie można się rozbić mając jednego sąsiada koło siebie, każdy znajdzie coś dla siebie. Nie będzie chyba zdziwienia jak napiszę że największy kocioł jest w weekend. Skrzynki z prądem są na całym polu przy głównej drodze więc przyda się długi kabel. W nocy ciemność, brak oświetlenia dróżek. Sanitariaty przy głównej bramie z prysznicami. Właściciel zapewniał o ciepłej wodzie przez całą dobę ale tak naprawdę to jest tylko rano i może w nocy( nie sprawdzałem), potem to już tylko letnia co najwyżej. Sanitariaty są też mniej więcej na środku pola ale już bez prysznicy i ciepłej wody. Toalety ciasne, prysznice koedukacyjne. W nocy bez imprez i w miarę cicho. Przy wjeździe sklepik z BARDZO podstawowym zaopatrzeniem i ogródek piwny. Możliwość rozpalenia ogniska, grila przy każdym namiocie/przyczepie więc warto zabrać ze sobą trochę drewna bo lasek ogołocony z chrustu :) W sąsiedztwie kempingu płynie Białka, woda krystalicznie czysta ale zimna z szerokim, płytkim, kamienistym korytem gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie, plaży brak. Można się rozłożyć w dowolnym miejscu rzeki; na brzegach lub na środku. Z kempingu rozchodzą się ścieżki rowerowe.Ceny atrakcyjne. Jedyny minus ale taki mały to ... ptaki. A właściwie to jednostajny całodzienny gwizd jakiegoś gatunku; po trzech dniach robi się już trochę irytujące bo budzi z samego rana ;) Komarów kilka sztuk ale za to dużo więcej świetlików.
Załączniki
5 (1).jpg
5 (4).jpg
1.jpg
8.jpg

Awatar użytkownika
dovers_ck
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 188
Rejestracja: niedziela, 22 gru 2019, 20:33
Lokalizacja: Kielce

Re: Camping ŁĘG we Frydmanie.

Postautor: dovers_ck » niedziela, 2 sie 2020, 22:57

To ja też coś dodam od siebie. Także bardzo polecam choć jest parę chochlików. Na wstępie podjechaliśmy i dostaliśmy mapkę żeby odnaleźć miejsce, pani z recepcji zaznaczyła na mapie które rozdzielnie są zajęte. Po znalezieniu miejsca opłaciłem dwie noce, pani nie wiedziała jak liczyć moją przyczepę więc policzyła jak za namiot. Za dwie osoby i prąd 42zl doba.
Z miejscem było ciężko (przemiał tam jest niesamowity) jak już znaleźliśmy i rozbiliśmy to za chwilę obok kamper a obok i w sumie przed 5 namiotów, ludzie upychają się gdzie się da.
Przedłużacza trzeba mieć naprawdę dużo, my mieliśmy 20m i idealnie wystarczyło.
Z wodą tak jak już pisano ciężko o ciepłą, raz mi się udało ciepłą przed 7rano. Kabin prysznicowych sporo ale nie ma rozdzielenia damskie/męskie a są dwa osobne wejścia do sanitariatów przez co tworzą się dwie kolejki i ciężko zapanować nad tym kto był przed kim. Toalety malutkie, z moim brzuchem ciężko się obrócić a najłatwiej poznać czy zajęta toaleta po wystających stopach spod drzwi :D :D :D
Oświetlenia w sumie brak, jakieś ledowe lampki wiszą wzdłuż głównej drogi. Na "śpiewające" ptaki nie trafiliśmy. Komarów rzeczywiście brak. Imprezy są, byliśmy od czwartku i przez pierwsze dwa dni było spokojnie w sobotę hałas na pewno do 23 bo później założyłem słuchawki i spać.
Ogniska można palić ale tylko w miejscach gdzie już były palone a grille wszędzie.
Zdjęć też nie porobiłem bo z samego rana wyjeżdżaliśmy a wracaliśmy wieczorem.
Załączniki
IMG_20200730_155802.jpg
IMG_20200730_172051_1.jpg
Dominik
FSO Polonez mr87 1989r.
FSO Polonez Caro+ 1999r.
Fiat 126p 1986r.
Zastava Yugo Koral 1998r.
Delta RMR24 1987r.
Honda nh50 1988r.
Westfalia 121511 1982r.
Niewiadów Tramp 1966r.
MZ ES125/1 Trophy 1974r.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Camping ŁĘG we Frydmanie.

Postautor: tomcat » wtorek, 3 sie 2021, 07:49

Uzupełniając powyższe informacje kolegów dodam, że w głębi kempingu pojawił się dodatkowy kontener sanitarny wyposażony w toalety i umywalki.
Na nim ulokowano punkt poboru wody. Jego lokalizację zaznaczyłem strzałką na zapożyczonym zdjęciu. Ze względu na rozległość pola to wielki plus.
My ( głównie ja ) korzystaliśmy dodatkowo z prywatnego prysznica więc jest to jakieś rozwiązanie na kolejki do głównych sanitariatów.
IMG_20200730_172051_1a.jpg
IMG_20200730_172051_1a.jpg (72.86 KiB) Przejrzano 6376 razy

Na miejscu funkcjonuje minibar z fastfoodami, a bardziej wymagający mogą zamówić posiłki z dostawą z pobliskich dwóch restauracji.
Miejsce coraz bardziej oblegane ( głównie weekendy ). Z rozmów ze stałymi gośćmi wynika, że ten rok jest wyjątkowy pod względem obłożenia.
Nam miejscówka ta przypadła do gustu ze względu na półdziki charakter oraz idealne miejsce wypadowe na okoliczne atrakcje - POLECAM ;)
20210729_144846.jpg

20210729_145459.jpg

20210729_144916.jpg

20210729_145532.jpg

20210729_144902.jpg


Wróć do „Małopolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości