MOSiR Rybnik-Kamień

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

MOSiR Rybnik-Kamień

Postautor: tantalos » sobota, 28 wrz 2019, 22:54

Ośrodek rzut mokrym beretem ode mnie ;) więc podczas ostatniej przejażdżki pomyślałem czemu by go nie polecić na forum? No to zaczynamy: tutaj strona ośrodka a ja dodam kilka fotek i zdań od siebie.
https://mosir.rybnik.pl/obiekty/osrodek ... is-obiektu
Za bajtla to pamiętom jak się na kole bez las jeździło na basyn i te patyki we szprychach i te szusblechy połomane....a na basynie czabyło uważać coby palec niy wloz między śliskie od glonów płytki....tak,tak to kiedyś było... :D
A teraz do rzeczy: opiszę co jest i co było kiedyś w ośrodku.
Przed główną bramą na ul.Robotniczej jest duży asfaltowy parking,obok niego mniejszy i sklep spożywczy. Drugi parking jest przy stadionie na tyłach ośrodka od ul.Jodłowej,jest mniejszy zacieniony i wjazd tam z niewiadką raczej nie wchodzi w rachubę na chyba że jest pusty.Wstęp bezpłatny ale na plażę 5 złotych opłaty.Plaża uruchomiona w tym roku, przywieziono wiele ton piachu i uporządkowano teren wokół samego basenu. Na ten dzień czekaliśmy wiele lat, po komunie teren stracił swoją dawną świetność i miasto miało w planie go sprzedać. Kilkanaście lat temu odbywały się tu sporadycznie koncerty na wolnym powietrzu ale dziś w tym miejscu zrobiono boiska piłkarskie.Kiedyś była tu jeszcze stadnina koni. Woda w basenie jest przepływowa z fontanną na środku tzn. z jednego stawu wpływa i do następnego wypływa. Jest też hotel Olimpia w którym nigdy nie byłem.A co na terenie? Już piszę i pokazuję
2.JPG
Skatepark/tor wyścigowy.Kiedyś w tym miejscu było pole kempingowe.Podobno ma być otwarte w przyszłości ale jakoś nie daję temu wiary tym bardziej że teren jest na noc zamykany
3.JPG
Jedno z ogrodzonych boisk które za opłatą można wynająć.
4.JPG
Plac zabaw dla dzieci
5.JPG
Asfaltowe boiska do koszykówki
6.JPG
Pluskadełko które w upalne dni przeżywa przez dzieciaków oblężenie
9.JPG
Tyrolka,dawniej był tu mały amfiteatr z muszlą koncertową
Załączniki
8.JPG
1.JPG
7.JPG
10.JPG
Ostatnio zmieniony sobota, 28 wrz 2019, 23:14 przez tantalos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: MOSiR Rybnik-Kamień

Postautor: tantalos » sobota, 28 wrz 2019, 22:54

12.JPG
Boiska do siatkówki plażowej ale niestety bez siatki
17.JPG
Korty do tenisa ziemnego
Załączniki
11.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: MOSiR Rybnik-Kamień

Postautor: tantalos » sobota, 28 wrz 2019, 22:59

21.JPG
Wspomniany główny parking
22.JPG
Jest mnóstwo miejsca na rozłożenie kocyka i zrobienie sobie pikniku.W sezonie letnim oczywiście mobilne budki z fastfoodem,goframi,lodami itp.
Ponadto są granitowe stoły do ping ponga,siłownia na wolnym powietrzu a wokół lasy i mnóstwo ścieżek rowerowych. Z tego miejsca można na rowerku dojechać w ok.30 minut na rynek w Rybniku przez las,nad zalew i zaporę w Stodołach, do tężni solankowej na Paruszowcu a po drodze wiele innych ciekawych miejsc. A więc nie ma szans na nudę 8-) Jedyny problem w naszym przypadku to brak kempingu chociaż na parkingu można stać do woli to jednak nie ma żadnych wygód i trzeba być samowystarczalnym. To na tyle z mojej strony i mam nadzieję że będąc w pobliżu zahaczycie o to miejsce bo warto ;)

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: MOSiR Rybnik-Kamień

Postautor: tantalos » sobota, 5 paź 2019, 07:05

Dodam jeszcze, że po sąsiedzku jest paintball. Często z kąpieliska słychać ostre naparzanki, krzyki i całe serie z karabinków.

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: MOSiR Rybnik-Kamień

Postautor: Lukasz_b20 » sobota, 5 paź 2019, 09:10

W lato też można stać przyczepą na parkingu? Czy raczej ludu całe mnóstwo?

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: MOSiR Rybnik-Kamień

Postautor: tantalos » sobota, 5 paź 2019, 10:57

W upalne dni -szczególnie weekend- parking jest pełny bo wszyscy walą do wody ale jak przyjedziesz rano to nie powinno być problemu z ustawieniem się. Polecam drugi parking na tyłach ośrodka bo wiedzą o nim praktycznie tylko lokalsi. Jest tam spokój i cień ale tak jak pisałem najlepiej w godzinach rannych bo jest luz. W tygodniu będzie jeszcze luźniej ale nie potwierdzam bo nie jeżdżę.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: MOSiR Rybnik-Kamień

Postautor: tantalos » sobota, 16 lis 2019, 15:56

Byłem wczoraj na spacerze...
Załączniki
20191115_190304.jpg
20191115_185256.jpg
20191115_185319.jpg
20191115_185930.jpg


Wróć do „Śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości