Pozdrowienia z Grecji

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pozdrowienia z Grecji

Postautor: petek » wtorek, 18 sie 2009, 09:01

Rafał, nie biorę do głowy. Mało tego, na pewno nie była to moja ostatnia przygoda z Grecją. Bardzo chciałbym zobaczyć Ateny i południe tego kraju. Kiedy? Jeszcze nie wiem. Może w przyszłym roku, a może za dwa lata, albo jeszcze kiedyś :lol:
Pozdrawiam,
Petek

ellinados
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 30 mar 2010, 18:47

Re: Pozdrowienia z Grecji

Postautor: ellinados » poniedziałek, 19 kwie 2010, 18:13

Witam.

Gdyby się ktoś kiedyś wybieral do GR - to dajcie wcześniej znać. Mieszkam tu już 3 rok i w okresie wakacji mam ..... wakacje :mrgreen: , więc można by spróbować się "zgrać" w objeździe części GR. W tym roku w wakacje planujemy typowo Balkany (kraje po YU i oscienne), ale jak ktoś się tutaj wybiera to dajcie znać ... może akurat. Poza wakacjami to może uda się wygospodarować jakieś kilka dni.

.... od tak, tylko informacyjnie i jakby co - to na przyszłość.

Pozdrawiam all
stacjonarnie - okolice Olimpu.
W124 D200 + N126 (roczniki '85)
szofer z lat '70

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pozdrowienia z Grecji

Postautor: petek » wtorek, 20 kwie 2010, 10:40

Szczerze mówiąc to Ci trochę zazdroszczę. Moim cichym marzeniem jest mieszkać w ciepłym klimacie na wybrzeżu ciepłego morza. Może niekoniecznie Grecja, bo mam takie sobie wrażenia, jeśli chodzi o Greków. Kraj jest piękny.
Swoją drogą, ciekaw jestem Twoich opinii o samych Grekach.
Pozdrawiam,
Petek

ellinados
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 30 mar 2010, 18:47

Re: Pozdrowienia z Grecji

Postautor: ellinados » wtorek, 20 kwie 2010, 21:14

petek pisze:.... Swoją drogą, ciekaw jestem Twoich opinii o samych Grekach.



.... hehehehe - noooo .... hhhmmmmm ..... cięzko wśród nich znaleźć kompana do znajomości - jakby to kulturalnie powiedzieć .... hmmmm - zwale wszystko może na to, że tutaj to odmienna kultura po prostu jest, co kraj to obyczaj, a ludzie na płd Europy mają odmienne podejscie do życia aniżeli Slowianie - uuufffff wybrnąłem :roll:
:lol:
W124 D200 + N126 (roczniki '85)
szofer z lat '70

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pozdrowienia z Grecji

Postautor: petek » środa, 21 kwie 2010, 08:55

A tam wybrnąłeś. Ja bym Cię pociągnął dalej za język. Naprawdę mnie te sprawy kulturowe interesują. Napisz w wolnej chwili coś jeszcze o mentalności Greków i ich zwyczajach na co dzień. Nie musisz przecież owijać w bawełnę, piszesz wśród swoich i są to dla nas bardzo cenne wiadomości. Nie wszystko można wyłapać będąc na 2-3 tygodniowym urlopie.
Pozdrawiam,
Petek

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Pozdrowienia z Grecji

Postautor: BIGL » środa, 21 kwie 2010, 09:50

Kiedyś znałem jednego Greka (w USA) , miał na imię Sakropulus (czy jakos tak) -koleś nie przeciętny. Przez miesiąc buzia mu się nie zamykała i tylko paplał i paplał :roll: - po dwóch dniach wszyscy już wysiedli i mieli go dość :D (co mu oczywiście nie przeszkadzało :lol: ). W ciągu jednego dnia dowiedziałem się wszystkiego o jego rodzinie, willi i poznałem z opowieści wszystkich jego znajomych - w sumie miał co opowiadać bo przez 10 lat był taksówkarzem w NY :D . Dowiedziałem się też że wszyscy najważniejsi ludzie na świecie to Grecy i że nawet pizza jest grecka :D .Od rana do nocy było słychać tylko Sakropolusa - człowieka mafii z NY :wink: - a głos miał donośny... Po tej znajomości powiedziałem sobie że nigdy tam się nie wybiorę :lol: .
Mam nadzieje że pozostali Grecy odbiegają od mego kolegi Saka :wink:
Obrazek


Wróć do „Reszta świata”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości