BAŁKANY

Awatar użytkownika
CARAVA CREW
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 9 gru 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

BAŁKANY

Postautor: CARAVA CREW » niedziela, 11 sty 2009, 00:24

Po pierwsze chciałbym podziękować Bartkowi za szybkie i bardzo fachowe zorganizowanie mojej galerii. Zainteresowanych zdjęciami odsyłam do poniższego linku, proszę o opinie:

http://www.fanklub-niewiadowek.com/fanklub/nasze_niewiadowki/carava_crew.html

Po drugie swój pierwszy wątek na forum chciałem poświęcić planowaniu wyjazdów na najbliższy sezon. Może to trochę wcześnie, ale milo pomyśleć o słonecznych wyprawach, gdy za oknem -20'.
Osobiście zastanawiam się w tym roku nad Czarnogórą. Słyszeliście może żeby ktoś wybrał się tam z przyczepką? Jeśli chodzi zaś o polecenie miejsca to namawiam tych z was, którzy do tej pory jeździli wyłącznie po Polsce, aby zastanowili się nad Chorwacją. Dokładnie mówiąc wyspą Krk koło Rijeki. Około 997 km od Wrocławia. Jest do bardzo sympatyczna wysepka połączona z lądem za pomocą mostu. Na wyspie znajdują się 2 dość duże kempingi o średnim standardzie. Ten, na którym byłem położony jest w małej zatoczce. Pozwala to na wędkowanie oraz co lubię najbardziej uprawianie windsurfingu.
Pierwsza przyczepa, która poleci na Marsa :)

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: BAŁKANY

Postautor: petek » niedziela, 11 sty 2009, 11:23

CARAVA CREW pisze:Osobiście zastanawiam się w tym roku nad Czarnogórą. Słyszeliście może żeby ktoś wybrał się tam z przyczepką? Jeśli chodzi zaś o polecenie miejsca to namawiam tych z was, którzy do tej pory jeździli wyłącznie po Polsce, aby zastanowili się nad Chorwacją. Dokładnie mówiąc wyspą Krk koło Rijeki. Około 997 km od Wrocławia. Jest do bardzo sympatyczna wysepka połączona z lądem za pomocą mostu. Na wyspie znajdują się 2 dość duże kempingi o średnim standardzie. Ten, na którym byłem położony jest w małej zatoczce. Pozwala to na wędkowanie oraz co lubię najbardziej uprawianie windsurfingu.


Ja też polecam Chorwację, ale już niekoniecznie Krk (choć to ciekawa wyspa). Moim zdaniem lepiej jest zacząć do części lądowej, więc albo Istria, albo Dalmacja. Wjeżdżanie na wyspy niesie pewnego rodzaju ograniczenia i dodatkowe koszty. Większość atrakcji turystycznych jest na lądzie, więc trzeba z tych wysp przepłynąć promem, albo jak w przypadku Krk, przejechać mostem, co dodatkowo kosztuje. Na Istrii jest cały szereg wspaniałych kempingów, których w Polsce nie zobaczysz. Polecam.

Co do Czarnogóry. Oglądałem sporo zdjęć. Piękny kraj, ale chyba jeszcze nieco w tyle (jak Chorwacja parę lat temu). Warto jest go odwiedzić, póki nie zamieni się w typowy śródziemnomorski kurort.
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: BAŁKANY

Postautor: petek » niedziela, 11 sty 2009, 13:18

CARAVA CREW pisze:Po pierwsze chciałbym podziękować Bartkowi za szybkie i bardzo fachowe zorganizowanie mojej galerii. Zainteresowanych zdjęciami odsyłam do poniższego linku, proszę o opinie


Galeria jest OK. Ale wiesz, brakuje mi podpisów pod fotkami. Bardzo interesuje mnie Twoja wyprawa do Turcji. Sam chciałbym się tam wybrać z przyczepą. Jakbyś mógł założyć wątek na forum i trochę ją opisać byłbym bardzo wdzięczny. Myślę, że nie tylko ja jestem ciekawy Twojej wyprawy.
Myślę, że w tym roku Turcję sobie jeszcze daruję, ze względu na wiek mojego synka (3,5 roku), ale w przyszłym to kto wie. Może i moja przyczepa stanie w Azji (nieźle to brzmi). Na ten rok obstawiam Grecję. Jeśli masz jakieś spostrzeżenia i porady - tych nigdy za dużo na forum.
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
CARAVA CREW
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 9 gru 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: BAŁKANY

Postautor: CARAVA CREW » niedziela, 11 sty 2009, 21:15

Jeśli chodzi o Chorwacje po prostu namawiam do przełamania przyzwyczajeń. Wiele osób, co roku odwiedza piękne, lecz wciąż te same miejsca w Polsce. Co się zaś tyczy dalszych wojaży to Grecja czy Turcja na początek ? :D Co bardziej Cibie Petek a może i innych interesuje? Troszkę o tym mogę popisać jeśli sobie życzycie
Pierwsza przyczepa, która poleci na Marsa :)

bankier
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 30 paź 2008, 22:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BAŁKANY

Postautor: bankier » niedziela, 11 sty 2009, 21:35

Ja też w tym roku planuję wakacje albo w Chorwacji (Istria) albo we Włoszech (północ). Plany już są , kasa też - remont postępuje :-) Ja wolę Chorwację, żonka Włoch i jest zgryz :-) Zobaczymy

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: BAŁKANY

Postautor: petek » niedziela, 11 sty 2009, 21:48

CARAVA CREW pisze:Co się zaś tyczy dalszych wojaży to Grecja czy Turcja na początek ? :D Co bardziej Cibie Petek a może i innych interesuje? Troszkę o tym mogę popisać jeśli sobie życzycie


Mnie wszystko interesuje. 8) Lubię czytać o miejscach, w których nie byłem, a które planuję zobaczyć. Zacznijmy może od Grecji. Czekamy na relację :mrgreen:
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
CARAVA CREW
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 9 gru 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: BAŁKANY

Postautor: CARAVA CREW » niedziela, 11 sty 2009, 23:46

W takim razie mam kolejne pytanie. Jaka część Grecji Ciebie interesuje? :D Jaki dokładnie temat utworzyć? Miałem okazje gościec w tym kraju kilka razy. Na południu zwiedzałem Peloponez najdalszym miejscem, do którego dotarłem była Sparta, na wschodzie eksplorowałem Halkidiki półwysep składający się z trzech palców: Atos, Sitonia, Kasandra. Opis mogę ukierunkować. Wszystko zależy od tego czy jedziesz odpoczywać, czy zwiedzać? Na dalekim południu zwiedzanie z przyczepą to czasem ciężka praca :wink:
Pierwsza przyczepa, która poleci na Marsa :)

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: BAŁKANY

Postautor: petek » poniedziałek, 12 sty 2009, 09:32

Dokładnie jeszcze nie wiem. Chciałem zacząć od Salonik i stamtąd jechać wzdłuż wybrzeża do Aten, a jak starczy czasu to jeszcze na Peloponez - maksymalnie na południe w rejony Gythio. Rozważam też rozpoczęcie urlopu od Chalkidiki, a potem po wstępnym nacieszeniu się morzem jechać w kierunku Aten. Co byś radził na początek i czemu uważasz zwiedzanie z przyczepą za ciężką pracę?
Urlop planuję 3-tygodniowy. Najprawdopodobniej będą to 3 pierwsze tygodnie lipca. Chciałbym zatrzymać się na co najwyżej 3-4 kempingach (po ok. 4-5 dni na każdym). Nocleg w trasie gdzie się da - stacja benzynowa, parking przy autostradzie czy przy markecie.
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: BAŁKANY

Postautor: konrad » poniedziałek, 12 sty 2009, 11:49

CARAVA CREW pisze:Po pierwsze chciałbym podziękować Bartkowi za szybkie i bardzo fachowe zorganizowanie mojej galerii. Zainteresowanych zdjęciami odsyłam do poniższego linku, proszę o opinie:

galeria OK, ja żałuje że nie dokumentowałem swojej podróży, nie wiem jak to się stało, ale fotki cycepy mam tylko z komórki :(\

Jeśli chodzi zaś o polecenie miejsca to namawiam tych z was, którzy do tej pory jeździli wyłącznie po Polsce, aby zastanowili się nad Chorwacją. Dokładnie mówiąc wyspą Krk koło Rijeki. Około 997 km od Wrocławia. Jest do bardzo sympatyczna wysepka połączona z lądem za pomocą mostu. Na wyspie znajdują się 2 dość duże kempingi o średnim standardzie. Ten, na którym byłem położony jest w małej zatoczce. Pozwala to na wędkowanie oraz co lubię najbardziej uprawianie windsurfingu.


byłem w Cro i napewno tam wrócę jak życie pozwoli, ja byłem na Istrii (m. Funtana, koło Vrsar'u, a potem w m. Rabać) jeszcze z namiotem
- pierwszy raz spałem pod drzewkiem oliwnym, szkoda że oliwki były nie dojrzałe ;).
Objechaliśmy wtedy cały półwysep i dalej Jardanką wzdłuż wybrzeża, aż za Senj, wieć Krk widziałem z drogi, łącznie z mostem.
Potem odbiliśmy na Plitvice - polecam
Więc zostaje mi jeszcze Dalmacja i wyspy, ale to jak dzieciaki podrosną.
W tymroku chyba Bałtyk, jeszcze nie wiem gdzie i jak, bo może coś po drodze odwiedzimy - może Mazury, w zeszłym roku byliśmy w Rowach i było bardzo fajnie.
Niestety mam tylko 2tyg urlopu, więc poszaleć się nie da.
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
CARAVA CREW
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 9 gru 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: BAŁKANY

Postautor: CARAVA CREW » poniedziałek, 12 sty 2009, 11:57

Widzę, że lubimy to samo :D Pisząc "ciężka praca" miałem na myśli np. nocowanie na parkingu stacji benzynowej przy autostradzie (w drodze do Aten chociażby ). Nie dla zabawy w Grecji klimatyzowana jest przecież większość budynków. Kiedy nocą rozgrzany asfalt lub beton oddaje ciepło temperatura w przyczepie nie spada poniżej 36'C. To sprawia, że nie sposób odpocząć. Ciężko się nawet zdrzemnąć na chwile a przecież następnego dnia kolejne kilkaset km w ciężkim upale. Ukojeniem wydaje się wówczas kemping położony w cieniu drzew (za cień jest dodatkowa opłata :D ) nad morzem lub chociażby basenem, do którego dociera się po kilku dniach takiej upalnej podróży. Moja siostra np. w tych temperaturach kiepsko sobie radzi i często mdleje a czasem nawet kończy się to krwotokiem z nosa. Nie mnie jednak wiele zależy od tego, jakie temperatury zdarzą się w danym roku. Raz na około 30 lat zdarza się w Grecji nawet całkiem deszczowe lato. Dobra to zaczynam nowy wątek...
Pierwsza przyczepa, która poleci na Marsa :)

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: BAŁKANY

Postautor: petek » poniedziałek, 12 sty 2009, 12:03

Ja tam jestem ciepłolubny :lol:
Moja rodzina chyba też :lol:

No to jedziemy! Czekam na opisy i fotki. Ja w wolnej chwili zrelacjonuję swoją zeszłoroczną Chorwację. Tylko teraz z czasem ciężko.
Pozdrawiam,
Petek


Wróć do „Reszta świata”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości