"Pole kamperowe" w Sztynorcie.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

"Pole kamperowe" w Sztynorcie.

Postautor: oko » poniedziałek, 3 sie 2020, 20:45

Pole, szumnie zwane "kamperowym", znajduje się na terenie Portu Sztynort. Z typowym polem caravaningowym to nie ma to nic wspólnego. Po prostu wydzielona część trawiastego parkingu dla samochodów. Ogrodzenie niby jest, ale wejść przez nie może każdy. Są dwa sanitariaty, nie powiem, czyste, ale tu się kończą plusy. Jeden oddalony o ok. 150m, drugi bliżej, ale za to oblegany przez żeglarzy. Woda w prysznicach raczej chłodna niż ciepła, w zmywaku tylko zimna. W ogóle, z wodą to są jaja. W toaletach i prysznicach, woda niezdatna do picia. Na moje pytanie o punkt poboru wody, gość na bramie stwierdził, że nie ma. Potem okazało się, że przy każdej kei jest kran do tankowania jachtów. Tylko, że do tego kranu, od przyczepy miałem ok. 50m. Ok, mam wózek. Jest punkt do wyprowadzenia kota, ale gość na bramie też o nim nie wiedział.
I teraz najważniejsze. Ceny.
20zł zestaw + 20zł/os, co w moim przypadku dało 60zł/dobę. Niby nie dużo w porównaniu z innymi kempingami, na Głęboczku płaciłem 55zł, ale za taki standard, a w zasadzie jego brak, to jest zdzierstwo.
Sama miejscowość fajna, klimatyczna, ciekawy pałac na przeciwko portu, no i kultowa knajpa "Córka Rybaka" a w niej świeże rybki w przystępnych cenach, po ok. 14-15zł za 100 gram.
Wrócę tam kiedyś, ale raczej zatrzymam się w pobliskich Kietlicach, w stanicy wodnej.
Z tego wszystkiego, nie zrobiłem zdjęcia samego pola, ale mam nagrane i jak wyciągnę klatki to wrzucę.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: "Pole kamperowe" w Sztynorcie.

Postautor: kooba » poniedziałek, 3 sie 2020, 21:16

oko pisze:kultowa knajpa "Córka Rybaka" a

Kultowa knajpa w Sztynorcie to jest, a w zasadzie była Zęza w piwnicy starego spichlerza.

tango
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2020, 21:52
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: "Pole kamperowe" w Sztynorcie.

Postautor: tango » niedziela, 9 sie 2020, 13:28

Szkoda że tak niefortunnie wyszło - byłem w okolicy 3 tygodnie temu - pole kempingowe jest nim właściwie z nazwy i chyba ze starych czasów, teraz głównym klientem są żeglarze (przystań). Będąc tam nie widziałem żadnego namiotu, przyczepy czy kampera. Zatrzymałem się nad Niegocinem w bardzo fajnym miejscu - dodam wpis w innym dziale.

Natomiast jak wspomniałeś - Córka Rybaka jest pozycją obowiązkową :)

Andrzej132
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 800
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2008, 17:24
Lokalizacja: Opole

Re: "Pole kamperowe" w Sztynorcie.

Postautor: Andrzej132 » wtorek, 11 sie 2020, 21:04

kooba pisze:Kultowa knajpa w Sztynorcie to jest, a w zasadzie była Zęza w piwnicy starego spichlerza.


Teraz zostały tylko wspomnienia z tych klimatów.

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Pole kamperowe" w Sztynorcie.

Postautor: robert » wtorek, 11 sie 2020, 22:06

kooba pisze:
oko pisze:kultowa knajpa "Córka Rybaka" a

Kultowa knajpa w Sztynorcie to jest, a w zasadzie była Zęza w piwnicy starego spichlerza.


ehhh łezka się w oku zakręciła...
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy


Wróć do „Warmińsko-Mazurskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości