Potrzebny quad do odśnieżania.....

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Potrzebny quad do odśnieżania.....

Postautor: Fiacior75 » środa, 9 sty 2019, 11:35

Panowie jak w temacie, potrzebujemy jakiś pojazd do odśnieżania, pomyślałem o quadzie, zima odśnieżanie, a latem można by nim poszaleć po hołdach :mrgreen: . Patrzyłem na ogłoszenia i jest tego w brud. Nie wiem kompletnie na jaki model patrzeć, czy ktoś z was jest w stanie mi coś doradzić, oczywiście nie chciałbym wydać na niego milionów, ani też kupić jakiś gównolit, po prostu coś dobrego za rozsądną kasę. :D
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1655
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Potrzebny quad do odśnieżania.....

Postautor: ruciak76 » środa, 9 sty 2019, 16:47

Marek, a po co marznąć na kładzie, u mnie w okolicy na grupie na FB godzinkę temu pojawił się do sprzedaży taki sprzęcik :D :
maluch 1.jpg

maluch 2.jpg

Pytać się ile cenią :?:
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2023 - 20 nocek 1861km
2022 - 30 nocek, 3748 km
2008-2021 - 244 nocki, 27983 km

Samoogon

Re: Potrzebny quad do odśnieżania.....

Postautor: Samoogon » środa, 9 sty 2019, 18:06

Temat rzeka, dlatego przydałoby się żebyś podał jakiś budżet . No i przeznaczenie raczej sport czy przeprawówka?

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Potrzebny quad do odśnieżania.....

Postautor: Fiacior75 » środa, 9 sty 2019, 18:42

ruciak76 pisze:Marek, a po co marznąć na kładzie, u mnie w okolicy na grupie na FB godzinkę temu pojawił się do sprzedaży taki sprzęcik :D :
maluch 1.jpg
maluch 2.jpg
Pytać się ile cenią :?:

Nie tylko nie maluch :lol: użyje go tylko kilka razy w roku i będzie stał.
Samoogon pisze:Temat rzeka, dlatego przydałoby się żebyś podał jakiś budżet . No i przeznaczenie raczej sport czy przeprawówka?

Właśnie, budżet... Temat rzeka, mnie bardziej interesuje odśnieżanie terenu wokół stacji, a latem ewentualnie gdzieś sobie pośmigać, chociażby wrzucić na przyczepkę i zapiąć do kampera też by można. Byle by dał radę odśnieżyć i normalnie jeździć.
Taka opcja byłaby super ale jest bez prawa rejestracji.
https://m.olx.pl/oferta/cena-promocyjna ... skS37.html
A ten ma homologację, można go zarejestrować i śmigać po drogach, ale zaczynam się zbliżać do 10tyś :roll:
https://m.olx.pl/oferta/bashan-250cc-ho ... xUPyZ.html
Najlepsza opcja to byłaby quad za minimum 20tys, pojemność 500-800ccm, napęd na 4 i ogień, ale kurde na tą chwilę nie dysponuję taką kasą.
Aga to w ogóle dziś wpadła na pomysł, że skoro mamy Nissana z napędem na cztery łapki to mam skonstruować do niego pług :lol:
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Potrzebny quad do odśnieżania.....

Postautor: Miron EZD » środa, 9 sty 2019, 18:53

A łopata do śniegu za 10 PLN?
Jeździć się co prawda na tym nie da, ale z górki można zjechać :mrgreen:
No i na siłownię nie trzeba czasu tracić,
Same plusy. :lol:

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Potrzebny quad do odśnieżania.....

Postautor: kooba » środa, 9 sty 2019, 19:34

Fiacior75 pisze:Aga to w ogóle dziś wpadła na pomysł, że skoro mamy Nissana z napędem na cztery łapki to mam skonstruować do niego pług :lol:

Nie śmiej się z żony bo to nie jest zły pomysł.
Wyciągarkę z montażem ogarniesz za 2000 zł. Pług kupisz za 1000 zł, a sam zrobisz zdecydowanie taniej.
I na pewno będzie lepiej niż quadem bo masa robi swoje.

Samoogon

Re: Potrzebny quad do odśnieżania.....

Postautor: Samoogon » środa, 9 sty 2019, 19:40

To co pokazałeś to jakby Ci tu powiedzieć...
Szit pierwszej wody, wiem bo mam ;)
Nic chińskiego! Nic, zero, null. Zapomnij.
Lepiej kup tego malucha, roboty będziesz miał przy tym tyle samo, a efektywność większą.

Niestety to drogi sport kupno nowego to spory wydatek. Co mogę Ci poradzić to szukaj takich marek jak Kymco, Lucky Star teraz to chyba Acces czy jakoś tak, oczywiście używek. To koreańskie marki ale mają dość dobre opinie. No albo już bardzo leciwe Yamaha big Bear, może jakoś gryzlak za 10tyś już znalazł, bądź np Kawasaki klf 300 może coś lekko ponad 5tyś by się dało znaleźć. Ogólnie lepiej używane markowe niż chińskie nowe. Jeśli już musisz chinczyka to jedynie Linhai 300, czy jak mu tam było.
Ja jak pisałem mam bashana 200, fajna zabawka do nauki mechaniki, przerabiania wszystkiego i rzeźbienia :)
A tak btw, facet jak chce kupić sobie zabawkę do szaleństw to mówi żonie, że trzeba kupić do odśnieżania :) bo i śnieg się zgarnie, VAT odliczy... ;)

Awatar użytkownika
dankm
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 685
Rejestracja: czwartek, 23 cze 2016, 19:56
Lokalizacja: świętokrzyskie (Boksycka)

Re: Potrzebny quad do odśnieżania.....

Postautor: dankm » środa, 9 sty 2019, 20:00

Tak jak Kuba pisze, masa robi robotę. Suzuki Kingqad mimo iż mocy mu nie brakuje, ale przy odśnieżaniu (no fakt dużego śniegu i na wielkim placu) nie do końca dawał radę. Może jakby łańcuchy założył to było by lepiej (nie można było, plac pięknie równy i wysypany żwirem) Szwagrowi Fordem Maverickiem (dużo cięższy niż w dowodzie, wyciągarki,bagażniki, hi lfty i inne cuda) z samochodem pełnym dzieci szło dużo lepiej.
Ale Suzuka załadowana drzewem ile i gdzie się dało do tego kloc zapięty na lince pod górę to nie do uwierzenia, szła jak wściekła.
Jeździłem różnymi, ale co sprzęt markowy to markowy Polaris, Honda, Suzuka, tylko ta cena. W tych chińczykach to wieczne problemy jak nie układ paliwowy to napędowy.
Francuskie 120KM w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115KM w ropie
Polsko-chińskie 3,5KM w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"
2018
1500km 38 nocy
2019
1800km 20 nocy

dzin1975

Re: Potrzebny quad do odśnieżania.....

Postautor: dzin1975 » środa, 9 sty 2019, 20:55

Marek, only terenówka. Albo angol za parę złoty, tylko na stację, albo coś u nas, w miarę sprawnego. Pług zapniesz, na głowę nie kapie, i ciepełko. Do lasu i na hałdy wyskoczysz (tylko kiedy?) a jakby pomyślał to lawetę do tego i usługi holowania. No tylko będziesz się musiał jednak sklonować, najlepiej razy 3 od razu :)

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Potrzebny quad do odśnieżania.....

Postautor: Fiacior75 » środa, 9 sty 2019, 21:33

Moja żona to jednak ma "łeb" :lol: :lol: :lol: , będę musiał chyba coś wykombinować. Faktycznie kupować coś co będzie się ciągle psuło to ja dziękuję. W robocie już kilka takich przeróbek zrobiłem, pierwszy to był pług do traktorka kosiarki :mrgreen:, potem do traktora ElpokK1, hula do dziś :mrgreen: więc jakieś tam doświadczenie mam :lol:. Ciekawe jak to zniesie podwozie Nissana :roll:
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Potrzebny quad do odśnieżania.....

Postautor: __ArroW__ » czwartek, 10 sty 2019, 00:08

Chińczyków quadów nie kupuj, bo będzie więcej stał na warsztacie jak odśnieżał ;)
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości