Hydepark

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Hydepark

Postautor: kooba » środa, 9 sty 2019, 19:23

Tomek (reflexes) jak tam szyby w oknach i meble? Wszystko na swoim miejscu?
Fakty twierdzą, że F16 wam mieszkania demolują.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Hydepark

Postautor: reflexes » środa, 9 sty 2019, 20:51

Wszystko stoi na swoim miejscu ale fakt, że ebło konkretnie. Ludzie narobili paniki, dziennikarze sensacji a to tylko samoloty [emoji3]

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Hydepark

Postautor: misha22 » czwartek, 10 sty 2019, 11:30

W latach 80 gdzieś nad środkowym wybrzeżem było takich akcji z MiGami po kilka dziennie. I stąd pytanie czy F16 powoduje ten huk jakiś zwielokrotniony? Bo wtedy nie robiło to na plażowiczach specjalnego wrażenia: ot "tata, co to było?..
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Hydepark

Postautor: cyran'o » czwartek, 10 sty 2019, 11:32

reflexes pisze:Wszystko stoi na swoim miejscu ale fakt, że ebło konkretnie. Ludzie narobili paniki, dziennikarze sensacji a to tylko samoloty
Tia samoloty... gaz z balonu meteorologicznego odbijający światło z Wenus :D

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Hydepark

Postautor: reflexes » czwartek, 10 sty 2019, 13:05

Nie znam się, nie wiem co to było tak naprawdę ale towarzyszyły temu jakieś samoloty, bo zaraz po huku wyszedłem na ogródek i było słychać, że coś leci. Może to one, może to zbieg okoliczności. Sam od razu stwierdziłem, że tak jest. Później czytałem jakieś komentarze, że to niemożliwe żeby to było tak odczuwalne na tak dużym obszarze. Jak wspomniałem ja się nie znam ale jeśli nie samoloty to co? Słyszeli to podobno też w Świeciu, a to od Kwidzyna w linii prostej jakieś 50 km, a z zeznań naocznych świadków wiem, że było to słychać również około 20 km w drugą stronę więc co to może być? UFO?

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Hydepark

Postautor: kooba » czwartek, 10 sty 2019, 14:32

A jak leciały to raczej się przemieszczały. Jak by dobrze pocisneli to w połowie Polski było by słychać :lol:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Hydepark

Postautor: reflexes » czwartek, 10 sty 2019, 14:42

No dlatego wszystkie te teorie spiskowe które powstały w internetach wydają się trochę śmieszne ale jak wspomniałem ja się nie znam.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Hydepark

Postautor: oko » czwartek, 10 sty 2019, 15:33

misha22 pisze:W latach 80 gdzieś nad środkowym wybrzeżem było takich akcji z MiGami po kilka dziennie. I stąd pytanie czy F16 powoduje ten huk jakiś zwielokrotniony? Bo wtedy nie robiło to na plażowiczach specjalnego wrażenia: ot "tata, co to było?..

Dokładnie tak było i to nie tylko nad morzem. Mieszkałem za bajtla na Mazowszu i taki huk był co najmniej kilka razy w miesiącu, a oni teraz sensację z tego robią. No, chyba że to dla F16 jakiś wyczyn jest przekroczyć barierę dźwięku :mrgreen: Bo MiG 21 wtedy nie miał problemu :D
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Hydepark

Postautor: Romlas » czwartek, 10 sty 2019, 17:46



Trochę teorii.
Ze spekulacji, to może leciały dwa F16 i jednocześnie przekroczyły barierę dźwięku.
Kiedyś jak latali nad moją okolica to pizgało kilka razy dziennie jak mieli manewry że aż się szyby trzęsły.
A fakt jest taki że dawno już tego nie słyszałem bo niby procedury zakazują łamania 1 macha do jakiegoś pułapu.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Hydepark

Postautor: misha22 » czwartek, 10 sty 2019, 23:04

Czyli mamy tą zmienną: pułap się to nazywa i się panowie piloci "zapomnieli".

Nad morzem był jeszcze jeszcze jeden "koronny " numer: przelecieć odrzutowcem nad linią plaży ale niżej od klifu i wydm:
Biustonosze i majtki wtedy spadały, czy głowy w jednostce - to nie wiem... Przeżyłem to 2 razy w ciągu 3 tygodniowego turnusu :)
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Hydepark

Postautor: cyran'o » piątek, 11 sty 2019, 00:57

Nie wiem, nie widziałem, nie słyszałem nie znam się, ale ten przekaz medialny się kupy nie trzyma.Mowa jest o 10 tys. metrów wysokości , i obecności cywilnego statku powietrznego. A ja myślę że goście za wschodu nas odwiedzili.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Hydepark

Postautor: Romlas » piątek, 11 sty 2019, 07:57

Nie wiadomo, czy brzoza się gdzieś nie złamała... To mocne drzewa i dlatego taki huk.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Hydepark

Postautor: tomcat » piątek, 11 sty 2019, 08:22

Myślę, że powinni się tym zająć agenci Fox Mulder i Dana Scully z FBI :? :lol:

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Hydepark

Postautor: DIZZY » niedziela, 13 sty 2019, 13:54

Link z informacją z Pulsu Polonii dot. uroczystości rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu.
http://www.zrobtosam.com/PulsPol/Puls3/ ... y_id=18522
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Hydepark

Postautor: reflexes » niedziela, 13 sty 2019, 18:00

Zbieramy, pomagamy. Tzn. ja tylko szofer i ochrona, a córka zrobiła resztę [emoji3]Obrazek


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości