Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Florida_blue
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: Florida_blue » wtorek, 7 maja 2019, 00:23

Aktualnie skończyła mi się umowa, dość pilnie muszę podjąć decyzję, co dalej.
Wszystkie sieci oczywiście są najlepsze i mają największy zasięg, niesamowite Internety itpd. No ale okazuje się, że jednak podróżując z przyczepą nie wszędzie mam zasięg. Troszkę słabo, jak jest komunikat "nie zarejestrowano w sieci" :(
Wakacje wakacjami, ale jednak miło byłoby mając telefon i płacąc za usługę jednak mieć możliwość z niej korzystać.

W jakich sieciach macie telefony? W cichowie okazało się , że Play całkiem nieźle sobie radził , a my w T mobile nic a nic, nawet nie dało się wysłać smsa.

Co wybrać ? Mogę się gdzieś przenieść tylko gdzie ?

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: kooba » wtorek, 7 maja 2019, 00:34

Ja mam w Play i sobie chwalę. Na wyjazdach łapie zasięg z dowolnej sieci i gadam. Z Internetem bywa różnie w roamingu krajowym, ale pogadasz zawsze.

Awatar użytkownika
Murano
Moderator
Moderator

Postautor: Murano » wtorek, 7 maja 2019, 04:19

W Cichowie ani Plus ani Orange nie radził sobie. Drobne prześwity zasięgu i puste LTE miał jednak plus.
125%normy każdego dnia!
n126 1973'
N126e 1983'
N132t 1980'
125p 1985'
Simson S51 1990'
Wigry 75', Wigry 3 78', Wigry 5 90'
Fiat Croma II
Dystans 2018: 4 nocki/ 810 km
Wątek remontowy n126e
Wątek remontowy n132t

Awatar użytkownika
oko
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: oko » wtorek, 7 maja 2019, 05:19

W Cichowie Play działał tylko na LTE i to tylko na środku pola. Ale działał. Plusem Playa jest to, że korzysta też z sieci Orange i Plusa, więc zawsze gdzieś coś złapie. Ja mam Playa od jego początku i raczej nie narzekam. Tylko przy kolejnych umowach rzeba się trochę nagimnastykować żeby dostać dobrą ofertę.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki
2018 - 440/2
2019 - 3277/32
2020 - 2105/11

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Tata Kazika » wtorek, 7 maja 2019, 06:27

Ja w Cichowie miałem cały czas zasięg i to LTE. Sieć to plus na którą zmieniłem po przeprowadzce na wieś sześć lat temu i raczej się nie zdarza żebym zasięgu nie miał.

Samoogon
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Samoogon » wtorek, 7 maja 2019, 06:59

My w T-Mobile mieliśmy H+ lub H sporadycznie LTE, ale wszystko bez kreski w efekcie włączałem tryb samolotowy bo telefon się gotował.
Jakiś wpływ ma na pewno sam aparat, w zasadzie jego antena. Oboje mamy Samsunga ja S6, a Kamila A5. Kurczę, ktoś mi mówił, że ma t mobile i żadnych problemów... Nie pamiętam kto...
Moim zdaniem powinnaś iść w coś z nadajnikiem Plusa, przynajmniej będziemy mieli porównanie.
Samoogonowy remont n126e
Pieszczenie królEnki
Dystans 2018
32 nocki, 2716km
2019
Dystans 5225km, 47 nocy
Dystans 2020
16nocy 1890km

Awatar użytkownika
reflexes
Moderator
Moderator

Postautor: reflexes » wtorek, 7 maja 2019, 07:40

Każda sieć ma jakieś plamy bez pokrycia na mapie zasięgu i czasem będzie działać Play a czasem Orange. Chyba nie da się wybrać sieci która działa zawsze i wszędzie. Czasem kwestią jest sam aparat. Ja mam Xiaomi i czasem nie łapię nic, a żona ma starego jak świat Szajsunga X-covera i w tym czasie śmiga na necie aż miło. Z ciekawości sprawdziłem, bo na majówce żaden z naszych telefonów nie działał nawet w zakresie rozmów i smsów. Czasem łapał jakieś resztki fali, a po przesunięciu na półce o 3 cm już nie łapał. Według mapy zasięgu powinienem tam mieć przynajmniej LTE na zewnątrz budynku :lol: . Dobry żart.
Tyle na temat zasięgu. Co do sieci to ja od jakichś 2 lat mam w Premium Mobile. Jest to tzw. wirtualny operator, działający na sieci Plusa, który ma dość prostą ofertę bez aparatów i z umową na czas nieokreślony. Dodatkowo za każdy następny numer u nich wzięty w jakimś określonym czasie daje dodatkowe zniżki i ja za 3 numery (Oferta Freedom 2 - rozmowy, smsy, mmsy no limit + 20 GB netu) płacę 64,10 zł. Niestety nie mają darmowego roamingu zagranicznego ale ceny tych usług ciągle obniżają (chyba już z 3 razy od wejścia unijnych przepisów ujednolicających koszty usług). Dla mnie to nie problem, bo rzadko tam bywam, a jak już to po prostu trochę rozsądniej używam.

Wracając jeszcze do zasięgu to zastanawiałem się już kiedyś czy są jakieś niedrogie możliwości wzmocnienia tego sygnału. W laminatach pewnie tego problemu nie ma ale w mojej puszcze już tak. Czasem gdy zasięg jest trochę słabszy ale na zewnątrz działa spokojnie LTE, po wejściu do konserwy i zaciągnięciu wieczorem metalizowanych rolet zasięg się kończy.
Knaus Sport 400 LK wcześniej Adria Unica 5204 , Chateau Cantara 908 i Niewiadów N126N
| 2020 - 17 nocy, 2104 km | 2019 - 59 nocy, 4410 km | 2018 - 65 nocy, 5384 km | 2017 - 53 noce, 6335 km |
| 2016 - 42 noce, 3840 km |

Florida_blue
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Florida_blue » wtorek, 7 maja 2019, 08:12

Nie chodzi mi tylko o Cichowo (chociaż brak zasięgu był dla mnie sporym zaskoczeniem, bo przecież teren zabudowany, podobnie w Koszęcinie) chciałabym mieć zasięg "w terenie" czyli w lesie ;) I myślę o tym pod kątem wyjazdów z przyczepą.

Co do oferty to myślę właśnie o czymś takim jak premium mobile czy plusz, niski abonament z pakietem internetów, najlepiej na nieokreślony czas, bo telefonu nie mam palącej potrzeby zmieniać.

Florida_blue
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Florida_blue » wtorek, 7 maja 2019, 19:16

A ma ktoś z Was red bull mobile? Podobno korzysta z wszystkich nadajników, więc teoretycznie zasięg powinien mieć dobry ... ?

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: krzysztof_cw » środa, 8 maja 2019, 10:32

No i chyba RedBulla nikt nie ma, ale chyba warto iść tym tokiem i wybrać coś z operatorów tzw. wirtualnych. Jak nie musisz zmieniać telefonu to napewno coś znajdziesz dla siebie. Korzyści to z reguły brak długoterminowych umów i małe opłaty.

Ja mam od kilku lat taryfę internetową w NJU MOBILE, początkowo 40 giga za 39zł, ale jak w panelu klienta odpalisz jedną opcję to co pół roku ilość transferu podwaja się. Z tego co na szybko wyczytałem z normalnymi taryfami też tak jest, że internet rośnie wraz ze stażem. NJU to sieć wirtualna ORANGE. Przez ten czas dwa razy byłem poza zasięgiem (drugi raz w Cichowie). Nie namawiam konkretnie do NJU ale ogólnie do operatorów wirtualnych.

reflexes pisze:Wracając jeszcze do zasięgu to zastanawiałem się już kiedyś czy są jakieś niedrogie możliwości wzmocnienia tego sygnału. W laminatach pewnie tego problemu nie ma ale w mojej puszcze już tak. Czasem gdy zasięg jest trochę słabszy ale na zewnątrz działa spokojnie LTE, po wejściu do konserwy i zaciągnięciu wieczorem metalizowanych rolet zasięg się kończy.

Ja też po Majówce starałem się zaznajomić w temacie i szukałem jakiś anten i temat niestety nie jest taki prosty. Anteny dookólne nie są jakieś super jakości a panelowe najlepiej muszą być pod konkretną częstotliwość (LTE, 3G itd) bo takie uniwersalne potrafią wręcz zdławić sygnał niż go poprawić.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e

Dobytek:
2017: 1960km / 13 nocek
2018: 2760km / 28 nocek (stan na 05.10.2018)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: RAFALSKI » środa, 8 maja 2019, 11:28

Florida_blue pisze:chciałabym mieć zasięg "w terenie" czyli w lesie

Można zrobić podobnie jak mam ja czyli mobilny router + antenka na długim przewodzie. I elegancko telefonem łapiesz sieć z routera w jakimś promieniu od przyczepy.
BMW E36 '97| DACIA SANDERO STEPWAY '18 | N-127 '77 | N-132L '85
Remont wieloryba | Remont eNki

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: krzysztof_cw » środa, 8 maja 2019, 13:14

RAFALSKI pisze:
Florida_blue pisze:chciałabym mieć zasięg "w terenie" czyli w lesie

Można zrobić podobnie jak mam ja czyli mobilny router + antenka na długim przewodzie. I elegancko telefonem łapiesz sieć z routera w jakimś promieniu od przyczepy.

Rafał, ale ta antenka ma za zadanie "polepszyć" zasięg sieci GSM czyli internetu a nie polepszyć zasięg WI-FI z Twojego routera.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e

Dobytek:
2017: 1960km / 13 nocek
2018: 2760km / 28 nocek (stan na 05.10.2018)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: RAFALSKI » środa, 8 maja 2019, 13:36

No to ja wiem, może źle się wyraziłem. Właśnie o to chodzi, że dzięki antence router ma zasięg internetu tam gdzie telefon nie ma. A to, że później łapie telefonem czy laptopem z routera to już formalność.

Ustawiam sobie antenę tam gdzie "łapie" i jest niezły zasięg, czasem gra idzie dosłownie o metr. Później z telefonem sama wygoda, krążymy gdzie nam się podoba do pewnej odległości od przyczepy bo router daje elegancki sygnał. Nie trzeba łazić z telefonem i szukać "pola" ;)
BMW E36 '97| DACIA SANDERO STEPWAY '18 | N-127 '77 | N-132L '85
Remont wieloryba | Remont eNki

Florida_blue
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Florida_blue » sobota, 11 maja 2019, 07:42

No i zdecydowalam się przenieść do redbull mobile. Niby używa nadajników wszystkich sieci, więc teoretycznie zasięg powinien być i jest obsługiwana przez Play - tzn można iść do salonu Play i o coś dopytać, ewentualnie pozmieniać ( co dla mnie jest bardzo ważne, bo nie znoszę kontaktu z infoliniami bok ) Umowa na czas nieokreślony, bez telefonu. No i zobaczymy jak ten zasięg będzie wyglądał :)

Wróć do „Na każdy temat”